Jak tu nie kochac Opelka :):):) ..refleksje:)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam chcialem sie podzielic moimi refleksjami na temat eksploatacji Opelka
Asterke mam od pol roku, wpadla w sumie przypadkiem bo szukalem Audi A3/A4... najbardziej chcialem 1,8 T...
Poniewaz ostatnio wpadlo mi troszke grosza postanowilem powymieniac co nie co w autku:
pasek rozrzadku z pompa wody i rolkami i co tam jeszcze trzeba
olej, filtr olej ,powietrze, paliwa, kable wysokiego napiecia, akumulator bo padl, hamulce z tylu, swiece... ogolnie mowiac wsiooo i rachuneczek... 1500 zl oczywiscie jest to pieniadz nie maly ale... gdzies przeczytalem ze w Audi 1,8 T wymiana rozrzadu z robocizna to okolo 1200zl bo trzeba zdjac lampy i zderzak... jak ja sie ciesze ze mam Opelka
nie problem kupic auto ale potem je utrzymac a Asterka uciazliwa nie jest... w ciagu pol roku oprocz wymienionych zmienilem zarowke i nic wiecej ani razu nic nie padlo (no aku ale to jeszcze byl oryginalny)
OPEL RULEZ
pozdrawiam oplomaniakow
  
 
Tak, tak Audi ma takie ceny. Kolega w swojej A4 1.8 bez turbo za same cześci do rozrządu ma zapłacić 1800 zł
  
 
no wlasnie te zaröwki w astrach i parowanie szyb nawet latem-wystarczy ze troszke popada no i oleju troche biora no i czym jezdzisz OPLEM ;pfffiiiiiiiiiiii oplem no coty przecierz to graty sa!


ale ja mercedesa nigdy nie kupie ani volvo ani fiata ani VW

bo kocham mego OPELKA
  
 
Cytat:
2006-07-27 18:49:40, CHAOSseba pisze:
no wlasnie te zaröwki w astrach i parowanie szyb nawet latem-wystarczy ze troszke popada no i oleju troche biora no i czym jezdzisz OPLEM ;pfffiiiiiiiiiiii oplem no coty przecierz to graty sa! ale ja mercedesa nigdy nie kupie ani volvo ani fiata ani VW bo kocham mego OPELKA




wkładasz OSRAM i świeci pięknie
a co do parowania - PALISZ w aucie?
a kiedy ostatnio sprawdzałeś np.filtry od klimy itp.
mi tam NIC nie paruje

OPEL? Przestań, za taką kase to sobie kupie 20letnie audi albo BeŁemke, klima? po co mi lima albo Klima jest, ale nie działa ........... a ja wsiadam - odpalam i rura ŚMIERĆ BMW
  
 
pale !!!!! fyltry leca co rok a wkladam Philipsa i pöl roku swieci

-

ale mi z tym dobrze
  
 
JA tam kocham swoja corse mam ja od nowosci nie zawodna mnie nigdy czesci wmiare przystepne czego tu wiecej zarowki szybko sie pala ale co tam... jak sie dba to sie ma i tyle nawet i fiata 126p jak sie bedzie dbalo to nie ma sily bedzie latal
  
 
Opelki rządzą - cześci taniocha, cena zakupu niska, mało awaryjne, żarówki ja kupiłem helli - nie ma problemu, tylko parowanie i rdza no i brak prestiżu, ale co tam najwżniejsze ze jezdzi.
  
 
no ja w tym roku nawet w wakacje wydalem tezroche a VA hamulce rozrządy pompy chłodnica( te badziewne miedziane ) i sie uzbierało koło 1000 zeta, do tego jeszcze troszke rozbudowa audio doszła, a myśle nad głośikami przód e drzwi żeby jakie infinity zapodac na zwrotnicach tylko nie wiem jakie tam wielkie wejda a trzeba dystansa dokupic, a i alumki by sie przydały jakies ale jak to wszystko pogodzić materialnie
  
 
Cytat:
2006-07-27 21:24:53, jan_10 pisze:
Opelki rządzą (...)rdza no i brak prestiżu, ale co tam najwżniejsze ze jezdzi.


z prestizem to ja sie zgodze....moze sie nie tyczy astr czy cors..ale sliczna oma, viki czy stare opelki robia ogromna furore....ostatno ojciec rekordem znajomych do wawy odwozil na okecie..kto podszdl do bmw czy okulara...nikt..a przy rexiu zbiegowisk...nawet gliniarz pozwolil mu zaparkowac na chwile tam gdzie nie wolnoa jest przed remontem moje kochanie i za nic na swiecie wbrew porada innych(szrot ) to go zostawie do konca zycia ze mna i ome tez sobie kupie...pozdro 4 all byleby naped na tyl i manual
  
 
Ja też kocham moją Asterkę chociaż mam ją dopiero 4 miesiące ale zawsze taką chciałem mieć
  
 
Siemka!Ja nie mam az takich skrajnych poglodow na temat mojego Opla, nie kocham jej (narazie) ale bardzo go szanuje bo sa bardzo tanie czesci i jak sie o niego dba to jezdzi i sie nic nie psuje. Co najlepsze mam bardzo prosty silnik 1.7 D i wszystko przy nim robie sam- lacznie z wymiana rozrzadu... to mi sie bardzo podoba, bo mechanicy widza go tylko jak jade na przeglad!!!
pozdrawiam
  
 
asterke mam od pol roku nie jest to rakieta bo 1.4 ale jestem zadowolony wymienilem po zakupie rozrzad olej filtry no i smigam
byle tylko tak dalej .
  
 
no to sie podczepie

mialem wczesniej stycznosc w najblizszej rodzinie z Vectra B tez w kombi 2.0 16V 97r ale byla rozbitek poskladany przez "kowala" na sprzedaz i naprawde bluzgalem jak musialem nia gdzies jechac i nie zanosilo sie wtedy ze skusze sie na opla, ale pojezdzilem ze znajomkiem dosc czesto asterka, dopytalem sie znajomych mechaniurow i wszyscy polecali

wiec mam juz asterke, od 3 miechow, jedyny nieprzewidziany wydatek to niestety aparat zaplonowy
niestety srednio byla ostatnio utrzymana ale powoli dochodze z nia do ładu, delikatny make up progow i tylnich nadkoli i bedzie prawie jak nowa ale widzialy galy co braly i w dodatku za ile
znajomosc z asterka byla na poczatku z rozsadku, bo tanie, kombi i trzeba bylo czyms jezdzic, malo palące 1.6 75KM w dodatku juz zagazowane ale po 3 miechach uzytkowania teraz juz wiem ze nastepnym samochodem bedzie opel ))

tak sie rodza oplomaniacy



[ wiadomość edytowana przez: PeterCrazy dnia 2006-09-06 09:27:02 ]
  
 
Hmmm..... za co by tu pokochac Opelka??/
Moj opelek asterka nie jest rakietą bo siedzi w nim 1,4 B/G, ale za to jest w kombi ,jest pojemny (rodzinny) i wygodny.
Odpukac w nie malowane nic powaznego sie sie popsuło,posłusznie nas wozi i bezpiecznie przywozi Jestem z niego zadowolony.
Polecam kazdemu zakup jakiegokolwiek opelka