Ile ROVERKÓW ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos moze wie ile wyszlo sztuk polonezow z siolnikiem rovera i czy to byl tylko silnik 1.4 ??????

Chodze tak sobie po ulicach i ciezko dostrzec podobnego jak moj - to jest z tym silnikiem, a i ostatnio wogole coraz mniej polonezow widze !!!

Czy nasze samochody (tzn. wszystkie poldoloty) skazane sa na smierc????????

Co bedzie z roverowcami?????????
  
 
Ja zauwazylem taka prawidlowosc ze wiecej poldziów jest w mniejszych miastach i miejscowościach ale faktycznie np w wawie to coraz coraz mniej

pozdr
  
 
Fabryka wypuszczła tylko 1.4 z repertuaru rovera.
  
 
ale były wyjątki.
A co do wymierania to w Wa-wie jest ich coraz mniej w porównaniu z innymi mniejszymi miastami np Radom, Siedlce
  
 
Cytat:
2003-05-06 21:04:26, Rally pisze:
Fabryka wypuszczła tylko 1.4 z repertuaru rovera.


To znaczy ze TvF do swojego poldka sam wstawial 1,6 16V
  
 
Nie spotkałem się z danymi jakoby fabryka wypuszczała poldki z motorem rovera 1.6 16v-ale może się mylę
  
 
TvF miał wersję "studyjną" bodajże wypuszczono ich 2 sztuki do testów, a potem sprzedano na wolnym rynku.

Co do "wymierania" marki to jest to fakt nieunikniony (pamiętacie ile kiedyś po drogach jeździło syren i wawek ) ale między innymi nasz klub jest poto aby nie dać "umrzeć" marce całkowicie, i za kilka lat na nasze auta będzie sie patrzeć tak jak teraz na Garbusa, Syrenę itp
  
 
Gda troszke przekreciles 2 sztuki wyszlo ale roverka 1,8 a 1,6 ponoc 200 sztuk, ale tak naprawde to niewiadomo. Tych 2 sztuk 1,8 mozna byc pewnych, gadalismy z Janiem z gosciem z przyzakladowego servisu FSO jedna sztuka ktora widzielismy to rozowy atu z full wypasem (sokora, ogrzewanie siedzien i klima) bylo tez Caro z taki silnikiem.

  
 
ja dzis w wawie bylem na pare godzin i widzialem dwa poldy 1.4 i jeszcze ze dwa po trasie
  
 
No bez przesady, jeszcze tak zle nie jest chyba, prawie codzienie widze 1,4
  
 
Na swoim parkingu czy w garażu?
  
 
Nie liczylem swojego egzemplarza
  
 
PYTANIE BRZMI ILE WYPUSCILI Z SILNIKIEM 1.4????
TO NAJWAZNIEJSZE DLA MNIE....

poza tym to niechce kiedys wygladac w swoim polonezie tak jak teraz jakis kolo w syrence- bez urazy dla syreniarzy ale kapujecie.

Kupilem ten samochod bo nie mialem duzo hajsow a UNO albo jakies inne gowno nie moze sie rownac z najstarszym polonezem wiec.......... jarzycie...

no a tak wogole to na forum chyba doszliscie do wniosku ze zadko ktory zachodni woz moze sie rownac z poldkiem z silnikiem rovera wiec myslalem ze to noweczesne auto, a jeszcze sie nie zdazylo zeby syrenka scigala sie np. z toyota corolla !!!
  
 
` __/_______\__
||__\==O==/__|| <------------- co to????


hahaha zartuje wiem !
  
 
FSO
  
 
Cytat:
2003-05-07 23:07:37, Corrado pisze:
` __/_______\__
||__\==O==/__|| <------------- co to????


hahaha zartuje wiem !



niewiem, tak sie do mnie przypaletalo i tak zostalo
  
 
troszke nie na temat ale roverkow to amlo jezdzi choc raz dzienei jakiegos spotka sie na miescie. Pozatym ja juz z daleka widze ze poldi ma silnik roverka bo to zupelnie inaczje chodzi i przyspiesza.

Ps. scigac sie i nie zrobic sobie poruty a wygrac to 2 rozne rzeczy
  
 
Polonezow z silnikiem Rovera:
1.4 16V wyprodukowano ok. 30 tys. szt.
1.6 16V podobno kilkanascie
1.8 16V podobno dwa.

I to tyle.
Ostatnio przejezdzalem przez zaglebie Polonezow - okolice Radomia - jeny, tam na kazdym podworku stoi Polonez, a co drugi mijany samochod to... Polonez - po prostu raj na ziemii
Jak kiedys GDA o tym mowil, to nie chcialo mi sie wierzyc, ale taka jest prawda!

Pozdrowka
Adamus
  
 
Cytat:
2003-05-08 10:16:00, adamus pisze:
Jak kiedys GDA o tym mowil, to nie chcialo mi sie wierzyc, ale taka jest prawda!


dokładnie tak, właśnie mój pochodzi z "zagłębia" (dowód załączone zdjecie z rejestracją )

  
 
Cytat:
2003-05-08 10:16:00, adamus pisze:
Polonezow z silnikiem Rovera:
1.4 16V wyprodukowano ok. 30 tys. szt.
(...)



Tylko tyle?

Myślałem, że więcej

A ile wyprodukowano z silnikami 2.0 DOHC i 2.0 OHC ?