Wygładzanie i polerowanie kolektora ssącego w V-ce

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dla zainteresowanych przedstawiam schemat działań , jak szybko i małym wkładem finansowym wygładzić i wypolerować kolektor ssący środkowy w V-ce. Dla ścisłości czynność ta nie ma na celu jakiego kolwiek zwiększenia mocy naszego silnika, a jedynie ma zniwelować osadzanie się oleju i innych zanieczyszczeń w kanałach kolektora ssącego środkowego i głowicy , które powodują nierówną prace silnika , zadławienia i oczywiście spadek mocy fabrycznej.

Demontujemy kolektor ssący środkowy

kupujemy w Castoramie papier ścierny na trzpieniu 80 i 120 o jak najmniejszej średnicy i spawamy do pręta około 20cm i grubości pozwalającej na późniejsze umocowanie go w wiertarce.

Coś takiego,

mocujemy kolektor w imadle

i jedziemy z koksem , najpierw pręt z papierem 80 ,a później 120 i spokojnie wystarczy po jednym papierze.

Rezultat jest oczywisty

i nie trzeba ściągać listwy z wtryskami , tylko później trzeba wszystko dokładnie oczyścić sprężonym powietrzem, ja ściągałem bo akurat robiłem jeszcze co innego.
Jeżeli ktoś chce wiedzieć czy to działa, to napiszę że ja swój polerowałem rok temu i działa na pewno , co chwila tam zaglądam i żadnego oleju, nagaru ani innych śmieci nie widzę , jest gładka powierzchania , lub jak ktoś uważa że tam nie powinno w ogóle być oleju, to niech zaglądnie do siebie to się przerazi .


[ wiadomość edytowana przez: autoseba dnia 2006-08-15 23:53:28 ]