Polonez Atu Plus 1.4 16v - rocznik 1997

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przyszła pora aby moje autko dołączyło do tak szacownego grona
Narodziło się pod koniec roku 1997, aby w maju 1998 zostać nabyte i po raz pierwszy zarejestrowane przez mojego ojca. Pamiętam, że był wówczas straszny problem ze znalezieniem egzemplarza z tym silnikiem, ponieważ produkcja została już zakończona i trafiały się w poszczególnych salonach jedynie pojedyncze sztuki. Wreszcie, po długich poszukiwaniach, kiedy już pakowaliśmy się aby jechać do Krakowa zakupić złotego Caro, zelektryzowała nas wiadomość, że salonu Zocaru przy ul. Jagiellońskiej „rzucili” jeszcze kilka. Po przybyciu na miejsce okazało się, że samochodów jest cztery, wszystkie w takiej samej wersji nadwozia i w takim samym kolorze, więc o jakimkolwiek wyborze nie mogło być mowy, a decydować się musieliśmy szybko, bo chętni czekali Swoją drogą tak przecież kupowało się Polonezy w okresie jego największej świetności
Od tego czasu samochód wiernie służył mojej rodzinie, aż do roku 2003, kiedy to ojciec przesiadł się do Renault Scenic, a Polonez znalazł we mnie swojego nowego dumnego właściciela.
Aktualnie samochód ma na liczniku 90000 km i do zeszłego weekendu, kiedy to padły mi wycieraczki ani jednej awarii. Blacharka, również trzyma się doskonale, co jest tym bardziej godne podkreślenia, że auto nigdy nie było garażowane, generalnie gdy słucham jakie problemy ludzie mają z młodszymi Polonezami, dochodzę do wniosku, że to jeden z trafniejszych egzemplarzy.
Nad zaletami silnika nie będę się rozwodzić, bo każdy kto kiedykolwiek jechał Roverem doskonale zna jego cudowne właściwości

Fotki nie są może najlepszej jakości, ale jak tylko wróci z warsztatu postaram się zrobić mu taką sesję, że niejedna Playmate schowa się ze wstydu


Free Image Hosting at www.ImageShack.us


Free Image Hosting at www.ImageShack.us
  
 
Jeszcze w 1998 roku chyba produkowali?
  
 
widzi mi się taki poldek najlepsze jest to że to plus (wspomaganie) z silnikem rovera
  
 
Wspomagania niestety nie ma, podobno przy silniku 1.4 się nie mieściło ale za to mogę zaoszczędzić na siłowni
  
 
Niestety seryjnie wspomy nie kladli nigdy do Rovera, nawet w 1998 r
Gratuluje jedynie slusznego silnika!

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Nie to zebym popieral Adamusa tylko dlatego ze tez mam Roverki ale.... Adamus ma racje