CB-Radio... Anteny... - wszystko i nic na ten temat

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
wedle zyczenia Madzi
zeby nie skakac na forum CB , niech u nas taki wątek bedzie i nasi userzy bedący bywalcami na tym forum sie w nim powypowiadają

Cytat:
No i mam zagwozdkę z tą antenką nie wiem co robić. Zależy ma na małej antence bo mam niski garaż ale chcę też mieć jakiś normalny zasięg. Nie wiem jak spisywałaby się tu gdzie mieszkam ( raczej jeżdżę w trasach). Może założymy sobie osobny wątek o CB radiach??



mozesz kupić antene mocowaną na motylek , i przed wjazdem do garazu ją poprostu sciągac lub poluzowac i przechylić na dach auta , zalezy gdzie by była zamontowana , ja mam taką z tymze ja na stałe ją skręciłem bo mam wysoki garaz a jak wiadomo motylek jednak korci złodzieji i jak auto gdzieś dłuzej stoi to jak sie nie odkręci to mozne ktoś nas w tym wyreczyć , polecić z anten takich moge Lemm`a AT 1200

[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2006-08-29 10:24:47 ]
  
 
dokładnie o taką antene mi chodzi z batem przykręcanym do główki na motylek

antena

jak wiadomo im lepszy zasieg tym dłuzsza antena powinna być , jak ja kupowałem antene to wiekszosc mi polecała albo lemm`a AT 1200 albo lemm`a Turbo2001 tylko ze on ma 2 metry długosci a wiec juz az taka długa nie była mi potrzebna
  
 
czy montując antenę na klapę muszę zdrapywać lakier na rancie?
  
 
Cytat:
2006-08-29 10:46:38, Grzesiek pisze:
czy montując antenę na klapę muszę zdrapywać lakier na rancie?


nie na rancie. Od spodu, przy uchwycie masz takie jakby dwie srubki i wystarczy pod jedna z nich wydrapac male koleczko. Jeszcze zalezy jaki uchwyt, ale w standardowym "dzwonku" tak jest
  
 
Ja obserwuję tą aukcję: KLIK i sama nie wiem co robić. Antena Hustlera jest dłuzsza i ma dłuższy kabel ale to 1 m wysokosci. Poradźcie mi co robić plisss...

PS. Najpierw chcę kupic antenę a potem radio...


[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2006-08-29 11:12:00 ]
  
 
Cytat:
2006-08-29 11:08:19, madzia_83 pisze:
Najpierw chcę kupic antenę a potem radio...



Hehe, to tak jak mój kolega w dawnych czasach kupował video, najpierw miał kasety

Madzia, dłuższa antena, to większy zasięg, ale i większe (wyższe) problemy, nie zawsze wszędzie można wjechać. Ja muszę swoją demontować przed wjazdem do garażu tzn. odkręcam tylko od magnezu , ale to żaden prombel.
  
 
Cytat:
2006-08-29 11:58:28, marcin032 pisze:
Hehe, to tak jak mój kolega w dawnych czasach kupował video, najpierw miał kasety


Jak kogoś stać, jak ma kasę to się lekko mówi

Cytat:
Madzia, dłuższa antena, to większy zasięg, ale i większe (wyższe) problemy, nie zawsze wszędzie można wjechać. Ja muszę swoją demontować przed wjazdem do garażu tzn. odkręcam tylko od magnezu , ale to żaden prombel.


dłuższa antena to też więcej śmieci z eteru a na tym mi nie zależy.
  
 
Cytat:
2006-08-29 12:13:09, madzia_83 pisze:
Jak kogoś stać, jak ma kasę to się lekko mówi



Ojjj, chciałbym, żeby mnie było stać wydawać kasę lekką reką
  
 
ja bym zaczął od radia, a potem dopiero antenę...

pzdr
  
 
A ja bym kupowal oba naraz, no chyba ze trafi sie okazja na cos wczesniej.

W sumie co za roznica czy najpierw antena czy najpierw radio. I tak mozna sobie tylko poogladac
  
 
Cytat:
2006-08-29 11:08:19, madzia_83 pisze:
Antena Hustlera jest dłuzsza i ma dłuższy kabel ale to 1 m wysokosci. Poradźcie mi co robić plisss...

...dłuższa antena to też więcej śmieci z eteru a na tym mi nie zależy....



1 m wysokości ta nie jest dużo.Ja żałuję że nie kupiłem od razu Sirio ML-145 (1,5 m )
Jeżdżę z Hustlerem i jeszcze nie zdażyło mi się o nic zahaczyć.
A co do wjazdu do garażu to żaden problem zdjąć antenkę z dachu albo odkręcić od podstawy. W końcu i tak się z reguły wysiada żeby otworzyć drzwi od garażu.
Co do śmieci, to nie zawsze dłuższa antena to więcej śmieci.
Wspomniana ML-145 jest dłuższa i ma o niebo większy i lepszy zasięg od Hustlera. A od wycinania szumów jest pokrętło SQ.Poza tym, taka np Sirio ML-145 zbiera znacznie mniej zakłóceń od silnika niz np Hustler.
Jeśli moge coś doradzić to powiem tylko, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i te kilka km jakie wyłapuje na Hustlerze juz mi nie wystarcza
Sam gdy kupowałem radyjko wybrałem Hustlera bo uważałem, że 1 m spokojnie wystarczy, a z batem na dachu długości 1,5 m będę wyglądał jak trolejbus
Owszem starczył ale juz nie wystarcza.Apetyt rośnie i przymierzam sie do zakupu ML
Żałuję, że od razu nie odłożyłem więcej kasy i nie kupiłem dłuższej anteny.teraz będzie mnie to kosztowało o wiele więcej.
  
 
Cytat:
2006-08-29 13:21:16, kitza pisze:
W końcu i tak się z reguły wysiada żeby otworzyć drzwi od garażu.



Chyba, że się ma bramę na pilota

Cytat:
Jeżdżę z Hustlerem i jeszcze nie zdażyło mi się o nic zahaczyć.



Mi też, ale dlatego, że zdejmuję przed wjazdem do niskich parkingów.
  
 
Cytat:
2006-08-29 12:59:51, Pigletto pisze:
A ja bym kupowal oba naraz, no chyba ze trafi sie okazja na cos wczesniej.



Jakby leżało mi na półce 250-300 zł to też bym kupiła zestaw.
Niestety nie leży i leżeć nie bedzie. Dla mnie to nielada wydatek.


[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2006-08-29 14:28:15 ]
  
 
Cytat:
2006-08-29 13:21:16, kitza pisze:
1 m wysokości ta nie jest dużo.Ja żałuję że nie kupiłem od razu Sirio ML-145 (1,5 m ) Jeżdżę z Hustlerem i jeszcze nie zdażyło mi się o nic zahaczyć.



a jak masz 60 cm od dachu auta do sufitu a przy wjeździe na progu jeszcze mniej to co robić... zahaczy się napewno.
  
 
Powiem tak w sluzbowym mam 180, a do Toyki mam magnesowke 40Presidenta i powiem, ze zasieg jest zblizony tzn od 15-20 km
  
 
Cytat:
2006-08-29 14:27:14, madzia_83 pisze:
a jak masz 60 cm od dachu auta do sufitu a przy wjeździe na progu jeszcze mniej to co robić...



Zatrzymać się przed wjazdem i zdjąć/odkręcić antenę.
Chyba nie wjeżdżasz do garażu tak często w ciągu dnia, że zdejmowanie anteny z dachu będzie męczącym i uprzykrzającym życie rytuałem
Poza tym anteny są wykonane z bardzo giętkiego materiału i biorąc pod uwagę, że do garażu wjeżdżasz bardzo wolno, to nawet jak uderzysz o ramę drzwi, antenie nic się nie stanie.
  
 
ja bym zajrzał na używki - allegro na pewno coś ma...

co do radia - różnie bywa, ale często można znaleźć używane anteny w dobrej kasie, bo ktoś np. chce dłuższą...

pzdr
  
 
Zgadza sie, mam jak juz wspomnialem 180 na stale przy klapie i nie raz wyginala sie w jedna i druga strone i oki, przy magnesowce niestety zdarzalo sie ze spadla i przykleila sie do slupka
  
 
Cytat:
2006-08-29 20:27:48, kitza pisze:
Zatrzymać się przed wjazdem i zdjąć/odkręcić antenę. Chyba nie wjeżdżasz do garażu tak często w ciągu dnia, że zdejmowanie anteny z dachu będzie męczącym i uprzykrzającym życie rytuałem Poza tym anteny są wykonane z bardzo giętkiego materiału i biorąc pod uwagę, że do garażu wjeżdżasz bardzo wolno, to nawet jak uderzysz o ramę drzwi, antenie nic się nie stanie.



szczerze... to nie chce mi sie za każdym razem odkręcać i zdejmować anteny. Dlatego szukam w miarę małej z dobrym zasiegiem. Niestety taki Hustler nie zgina się i klops.


[ wiadomość edytowana przez: madzia_83 dnia 2006-08-29 21:17:03 ]
  
 
Cytat:
2006-08-29 14:25:39, madzia_83 pisze:
Jakby leżało mi na półce 250-300 zł to też bym kupiła zestaw. Niestety nie leży i leżeć nie bedzie. Dla mnie to nielada wydatek.


Odloz na polke to co masz teraz na antene a potem doloz to co bedzie kiedyś na radio i te 250-300 zl w koncu na polce leżeć będzie
Jak kupisz teraz np. antene a dopiero za jakis czas radio to masz to samo jakbys za jakis czas kupila calosc. Poniewaz wydaje mi sie ze komplet moze byc tanszy niz kupowana osobno antena i radio wiec ja bym poczekal. Zreszta po co Ci na juz sama antena. No chyba ze tak jak napisalem wcześniej jest akurat okazja tanio kupic.

Co do anteny to ja ja wybralbym jednak dluższą nawet kosztem odkręcania no ale jak koniecznie musi byc krotsza to chyba ten siro mini-mag powinien byc w miare.