Baza poczatki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Zaraziłem sie Cb najpierw w mobilku ( uniden + maryland)

Teraz chce budowac baze ale: własnie jakie polecicie radio na baze na dobry poczatek ( wzgledy finansowe )

najwiekszy problem mam z antena gdyz mieszkam w zagłebieniu terenu w domku parterowym jaka w zwiazku z tym wybrac antene??

w poblizu sasiedzi maja anteny siatkowe TV czy bede im siac po telewizorkach


podajcie jakies konkret zestawy


jesli chodzi o anteny bazowe jestem w 100% zielony

radio nad jakim myslałem na poczatek to alan 28 czy to dobry wybor?

szukałem na forum ale nie za bardzo znalazłem jak sie stroii takie bazowki ???


73!
  
 
antena 5/8 fali,z dużą ilością przeciwwag+długi maszt,najlepiej ok 10m,wtedy jest szansa,że nie będziesz słyszany w telewizorach.co do radia to najlepiej kupić radio wstęgowe umożliwające nawiązywanie ciekawych łączności ze światem a nie tylko gadanie po okolicy.może to być president jackson,alan 87,super chitah lub podobne.kosztują one ok 400 pln.jak masz kupić alana 28 za 200 to lepiej dozbieraj i od razu kup dobre radio.sposób strojenia anteny zależy od jej typu i jest podany w instrukcji.
  
 
tak wszystko pięknie tylko czy to nie jest słomiany zapał z tą stacją bazową co do sprzętu antena dobrze zmontowana styki w tawociku kabelek rg 213 jak najkrutszy swr do 1.4 na podstawie tj.40 kanałów podstawowych.im dalej bedziesz odchodził od podstawowej 40 tym ten swr sie zmiena.nalezy dodać iż nie zawsze niski swr idzie w parze z dobrymi parametrami stacji.antenka dobrze uziemiona Re <10om a radio to dodatek no polecam moze nie tyle radio lecz mikrofon sadelta do jeksona.