FSO Polonez 1.5C - rocznik 1983

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich!

Dzisiejszego pochmurnego dnia zostalem szczęśliwym posiadaczem Poloneza borewicza,ktorego juz jakis czas mialem na oku.Chcialem nabyc PF 125p ale niedysponowalem duza gotowka i nikt znajomy niemial na zbyciu takiego auta.Wybor trafil na poldka z tego wzgledu,ze znam przeszlosc tego auta,wiem jak byl eksploatowany.
Teraz troche jego historii:

Jestem 3 wlascicielem tego auta,poprzedni wlasciciel mial go 14 lat,autko jest jeszcze na czarnych blachach a sam wlasciciel jest w srednim wieku i samochodem dojezdzal do pracy i na wypady rodzinne.
Troche danych technicznych:
Rok prod.1983
Silnik 1,5
Wersja C
Hak
Kolor szary
Przebieg 151tys.
Skrzynia 4
Wszystko dziala jak nalezy,blacha zdrowa aczkolwiek drzwi sa oszpecone,poniewaz poprzedni wlasciciel nalozyl platy blach i przynitowal jest na dolne czesci drzwi ale zrobil to schludnie i nierzuca sie az tak w oczy.
Ogolnie auto jest bardzo dobre,silnik pali od strzala,aku super tylko olej,tarcze i klocki hamulcowe trzeba zmienic ale to juz niebawem.

Zdjiec co prawda jeszcze niezrobilem bo ciemno juz bylo jak wrocilem do chaty ale jutro bedzie mala sesja nowo nabytej furyTak wiec jutro bede mogl pokazac jak wyglada moj borek.


  
 
Witamy na forum i czekamy na foty
  
 
Witamy na forum! Gratulujemy zakupu!! Masz zdjecie?
  
 
Normalnie wysyp borków Gratulacje czekam na fotki!!
  
 








Zdjiecia sa slabej jakosci bo robione tel. Jutro postaram sie o zdjiecia lepszej jakosci za dnia

Komora silnika rowniez bedzie jutro.
  
 
teraz bedzie sikanie po gaciach oryginalna C-klasa hehe! a autko ładne imho
  
 
Pierwszy po gaciach sikał będę ja: Bardzo ładna ceta zachowana w oryginalnym stanie! Gratulacje!
  
 
W aucie byly pokrowce na siedzeniach,ktore pierwszego dnia jak go mialem u siebie zdjialem przez co fotele sa niezniszczone A pokrowce rowniez byly w bdb.stanie ale kolor bialo czarny niepasowal do wnetrza.Zamontowalem galke zmiany biegow z prl-u(zatopiony samochodzik w zywicy) a i skrocilem lewarek bo byl za dlugi i ciezko bylo mi biegi wrzucac.Obecnie jest radio z glosnikami z jakies smiesznej firmy ferrari ale juz wkrotce przybedzie inne radio z prl-u,obecnie szukam czegos by nawiazywalo do klimatu auta ale mialo tez skale fm by tez moc posluchac jakies stacji

Autko poki co ma nawiazywac do swych lat a pozniej zobacze co z nim bede robic,choruje na replike stratopoloneza oczywiscie tylko w zmianach wizualnych a pod maska silniczek dohc ale to sa narazie marzenia...
  
 
Zaraz Cię opieprzą za skrócenie gałki Tyż mom skróconą, hehe.
Fajny Pold, podoba mi się mimo, że wersję C nazwałbym poetycko "Polonez Waciak" i nigdy nie skumam dlaczego właśnie Waciakiem się najbardziej zachwycacie.
Śliczna skaja na fotelach, niesamowite opony - takie rolnicze
Postaraj się o felgi 5", bo na 4.5" z Fiata Polonez wygląda dość groteskowo...
Gratuluję - fura konkret, się nadaje
  
 
W tym tyg.poldek zostanie zakuty w oponki 185 i felgi z bety rekina bo mam 2 kaplety do malca wiec jeden poleci do poldka
  
 
Zakuty? Już myślałem, że dół silnika zakuwasz .

Troche brakuje listewek i przeciwmgielnych ale poza tym bardzo ładne autko .
  
 
Cytat:
2006-10-01 20:24:37, Race_D pisze:
Troche brakuje listewek i przeciwmgielnych


i zderzak tylni dziwny
  
 
Zderzak dziwny bo auto ma hak przez co zostalo usuniete troszke jego blachy by hak sie zmiescil.Hak wyciagne dopiero jak pozbede sie gratow i reszty zlomu po pozostalych autach

Listewki i reszta drobiazgow dojdzie dopiero po lakierowaniu a to nastapi najwczesniej za ok.8mies.

Zastanawiam sie rowniez nad tym,czy zamontowac zegary z bogatszej wersji czy wrzucic okragly obrotek na stopce obok zegarow.
  
 
Niezmieniaj zegarów ani niemontuj obrokta tak jest git!!! przyzwyczajsz się do jazdy bez.
  
 
Cytat:
2006-10-01 20:43:54, HEMIGTX pisze:
Listewki i reszta drobiazgow dojdzie dopiero po lakierowaniu



żadne listewki,niech dalej zachowa charakter C-klasse
  
 
montując fele z rekina zaopatrz się w pierscienie centrujące! u mnie takie felgi mocno biły przy większych prędkościach. obrotek ja bym wstawił na stopce bo kwadratowe zegary i tak średnio mi sie podobają
  
 



Akumulator ma 60Ah i czy przypadkiem to niezaduzo? Aku jest swietny,swiatla byly wlaczone(na dlugich) przez godzine i auto odpalilo od strzala tylko boje sie o alternator czy on niedostaje batow przez to.
Filtr paliwa jest z jakiegos nowszego auta ale jest przez to problem poniewaz jak autko postoji z tydzien lub wiecej ciezko odpala bo filtr paliwka jest pusty,pewnie wystarczy zamontowac go poziomo,pompa paliwa nowa.

Powolutki po elemencie bede polerowac aluminium,na poczatek pojdzie gaznik,ktory tez lekko skoryguje.Na zime moze poprawa glowicy i takie tam mody niwidoczne golym okiem dla polepszenia pracy silnika


[ wiadomość edytowana przez: HEMIGTX dnia 2006-10-03 20:39:51 ]
  
 
Piękny Golas, zachwycił mnie Gratulacje!!!
  
 
Zazdrośc czuje, zazdrość
  
 
Mała aktualizacja:






Teraz mała prośba dla posiadaczy zderzaka do mojego poldka,poszukuję tylni zderzak ponieważ chcę usunąc hak i żeby to jakoś wyglądało muszę miec inny dobry zderzak.


Nabędę również mieszek zmiany biegów ponieważ ten co miałem był z caro(na fotach go niewidac) i był problem z wrzuceniem 1-szego biegu.Potrzebny mi skajowy lub skórzany jaki byłw borewiczach.

Pozdrawiam