Corolla "95 4E-FE gaz - nie przyspiesza

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć wszystkim mam do was pytanie co to może być bądź jak jest tego przyczyna. Jestem posiadaczem Corolli 1995 r 1.3 16V silnik 4E-FE gaz i mam problem związany z przyśpieszeniem a mianowicie rolka gdy gwałtownie przyspieszę wskakuje na obroty przykładowo 4000 na liczniku ale nic nie ciągnie dopiero po jakiś 5 sekundach obroty spadają i dopiero zaczyna normalnie rozpędzać samochód ale jest to takie rozpędzenie mułowate zaznaczam ze sprzęgło puszczam normalnie. Dodam ze mam jeszcze niewielki wyciek miedzy sprzęgłem a wałem korbowym czy to ma jakiś wpływ. A świece wymieniłem wczoraj bo myślałem ze to jest przyczyna.

[ wiadomość edytowana przez: MisiekII dnia 2006-10-11 20:29:13 ]
[ powód edycji: Czy nie lepszy taki temat? ]
  
 
Na benzynie i na gazie jest tak samo?
  
 
Na bezynie jest troszke lepiej ale podobnie, ooo jeszcze mozna zaobserwowac słapsze ciągniecie samochodu po ikonie ekonomicznej bo trzeba mocniej naciskac pedał gazu i wtedy zapal sie ikona pomarańczowa.
  
 
może zapłon żle ustawiony, filtr powietrza zapchany albo padajaca sonda lambda. A ten wyciek to puszca simmering na wale korbowym i nie powinien mieć wpływy pod warunkiem że nie rzuci oleju na sprzęgło bo wtedy to śliska sprawa.
  
 
silnik ma obroty a nie ciągnie,czyli przeniesienie napędu
wniosek-sprzęgło powoli się kończy
  
 
A ile moze kosztowac wymiana tego simeringu zeby nie chlapał ten olej???
  
 
Jezeli pusciles sprzeglo dajesz pelny but obroty rosna a predkosc nie to masz spalone lub zaolejone sprzeglo ...wymiana+uszczelnienie niestety
Najlepiej zaciagnij reczny na postoju wrzuc 3 bieg daj gaz do dechy,trzymajac piete na hamulcu gwaltownie pusc sprzeglo silnik ma natychmiast zdechnac bedziesz slyszal jezeli go powoli zmula to sprzeglo sie slizga bedzie tez smierdzialo spalona okladzina.
Jezeli jest dobre ten zabieg jest nieszkodliwy
powodzenia
  
 
Cytat:
2006-10-11 16:57:39, Arti0245 pisze:
A ile moze kosztowac wymiana tego simeringu zeby nie chlapał ten olej???



Powinna być w cenie wymiany sprzęgła (bo tarczę i tak już masz do kitu), no może z 10,- więcej za fatygę śrubokręta i młotka
Pozdro.