OT: Akcje polskiej policji.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zajechałem dziś na stacje shella w Poznaniu na Wojciechowskiego. Patrze a tam policyjna Multipla z drogówki. No nic. Podchodzi koleś z obsługi i zaczyna mi tankować gaz. W pewnym momencie podchodzi do mnie policjant, przedstawia się że jest z sekcji ruchu drogowego i zaprasza do sprawdzenia swojej wiedzy na temat ruchu drogowego i ze nie ma mandatów, ale są za to atrakcyjne nagrody. Ja mówie że ok, tylko zatankuje. Po zatankowaniu i zapłaceniu podjechałem na bok i podchodzę do stolika. Na wstępie dostałem ulotki informacyjne na temat zmian w kodeksie drogowym, a potem krótki teścik z 10 pytaniami. Niestey poprawnie odpowiedziałem tylko na 9 pytań a wyłożyłem się na pytaniu
Cytat:
Czy pojazd holowany moze zamiast trójkąta ostrzegawczego wysyłac zółte sygnały świetlne?

No ja odpowiedziałem że nie, natomiast pan policjant wytłumaczył mi ze zmieniono to i od teraz można. W nagroe dostałem zapach samochodowy, ściereczkę do kokpitu i kupon na darmowy przegląd samochodu w stacji Fiata. Oczywiście skorzystałem z tego kuponiku, pomimo że wczoraj miałem przegląd rejestracyjny. Sprawdzili mi 22 punkty w aucie i okazało się że 16 z tych punktów jest w znakomitej formie, a 6 w średnim stanie (klocki, tarcze, wydech, no to co się zużywa). Poinformowano mnie że mam do wymiany łożyska w przednich kołach i tulejki od resorów z tyłu.
Podobają mi się takie akcje przeprowadzane przez drogówkę, powinno być takich więcej, przez to my się nauczymy czegoś nowego, a można jeszcze przy tym trochę zyskać.
Jak ktoś jest zainteresowany jakie elementy mi sprawdzili to mogę w przyszłości napisać.
  
 
Podoba mi się A na to pytanie intuicyjnie odpowiedzialbym TAK. Zawsze się interesowałem tym światłem, to chyba nie mogą być awaryjne! Właściwie nie wiem o co chodzi, może o koguta z supermarketu?
  
 
No mi się też zdaje że chyba o takiego koguta, ale nie jestem pewien.
  
 
Cytat:
2003-05-17 21:19:27, AdS pisze:
Właściwie nie wiem o co chodzi, może o koguta z supermarketu?


Pewnie tak, poto zresztą można je kupic w marketach

jak dla mnie taka akcja to super sprawa, napewno nasza policja zyska większą przychylnosć wśród kierowców i może pozbędzie się najgorszych epitetów od jakich jest czasami wyzywana

i przyjmij moje gratulacje Mebig za udany test
  
 
Dzięki GDA, jestem zadowolony, ze przy przebiegu 43 tys.km żadnych luzów z przodu, wszystko jest poprostu ok. Jakie auto zagraniczne przeżyje tyle na naszych drogach.
  
 
Ja składałem gratulacje z przepisów drogowych ale autka też gratuluje
  
 
Cytat:
2003-05-17 21:23:27, GDA pisze:
Pewnie tak, poto zresztą można je kupic w marketach



No tak, tylko że obok tych pomarańczowych, leżą niebieściutkie, do tego ukryta syrenka i możemy bawić się w tajniaków

Sorki Mebig że nie wyraziłem odrazu wyrazów uznania za Twoją wiedzę. Chciałem dopisać że tu miałbym dobrze, ale pewnie w 5 innych bym jakiś głupi błąd zrobił. Moje gratulacje za wiedze i zdobyte nagrody
Może pamiętasz jakieś trudniejsze pytanka? Odrazu czegoś się nauczymy.

Miej zasady
Łam zasady

[ wiadomość edytowana przez: AdS dnia 2003-05-17 21:46:04 ]
  
 
Jak dla mnie bombowa akcja. Gratulacje dla Policji. Zawsze twierdziłem że edukacja przyniesie lepsze skutki niż karanie
  
 
.
Cytat:
Czy pojazd holowany moze zamiast trójkąta ostrzegawczego wysyłac zółte sygnały świetlne?






możew wysyłac zwykłe awaryjne na obszarze zabudowanym, wiem bo sam tak robiłem, jak się poldek zbiesził na mojego feralnego kolegę

ale za wynik gratulacje faktycznie się należą

Samochód jak jest czysty to jest ładny, nawet jeśli jest brzydki

[ wiadomość edytowana przez: Elvis_Canapca dnia 2003-05-17 22:42:34 ]
  
 
Tak się złożyło, że ostatnio musiałem kilka razy używać koguta. Wszyscy którzy patrzyli jak kłade go na dach holowanego mówili: a to tak wolno ? A ja że tak, bo zmiany w przepisach. Wieczorkiem jest fajnie, taka dyskoteka... jak zmywaczka albo śmieciarka

A akcja policji baaardzo fajna.Czekam na akcje na mazowszu.

Ostatnio jak z kumplami siedzieliśmy w moim Poldku to podjechała "kontrol" i widzieli piwko u moich kolegów..... sprawdzili mnie czy piłem... miałem huhnąć w twarz bo nie mieli alkomatu. Ogólnie to spokojnie i śmiesznie kotrola przebiegła, w sumie jak zwykle.
  
 
Kiedy zmienili przepis z tym holowaniem? Czemu nikt kurde o tym nie informował. Czytam regularnie gazety i nic nie było.

Policja miewa czasem niezłe pomysły niestety stołaczna bardzo rzadko. Przepisy zmieniają ale nic na ten temat nie mówią
  
 
Pytali się o:
1. prędkość na autostradzie,
2. czy pasażer może rozmawiać przez komórkę podczas jazdy,
3. czy na drodze gruntowej można nie zapinać pasów,
4. czy pasażerowie z tyłu mogą nie zapinać pasów,
5. jaki znak informuje o nakazie włączenia świateł,
6. od kiedy jeździ się na światłach od świtu do zmierzchu,
7. czy pojazd holowany zamiast trójkąta może wysyłąc zółte sygnały świetlne,
a reszty nie pamiętam, ale jak sobie przypomnę to napiszę.
  
 
Cytat:
2003-05-18 00:23:13, Mebig pisze:
Pytali się o:
(...)
5. jaki znak informuje o nakazie włączenia świateł,
(...)



Chyba znak oznaczający wjazd do tunelu ?
  
 
Zgadza się Janio, znak informujący o rozpoczęciu tunelu.
Przypomniały mi się jeszcze dwa pytanka:
8. Czy prawo jazdy kat. B uprawnia do kierowania motocykla.
9. Czy na prawo jazdy kat. B można jeździć motorowerem.
  
 
Cytat:
2003-05-18 00:23:13, Mebig pisze:
Pytali się o:
1. prędkość na autostradzie,
2. czy pasażer może rozmawiać przez komórkę podczas jazdy,
3. czy na drodze gruntowej można nie zapinać pasów,
4. czy pasażerowie z tyłu mogą nie zapinać pasów,
5. jaki znak informuje o nakazie włączenia świateł,
6. od kiedy jeździ się na światłach od świtu do zmierzchu,
7. czy pojazd holowany zamiast trójkąta może wysyłąc zółte sygnały świetlne,
a reszty nie pamiętam, ale jak sobie przypomnę to napiszę.



Ad 5 wpadłem na to samo Janio
Ad 3 jestem pewien że kiedyś nie trzeba było, a teraz strzelam że trzeba A jak jest naprawde?

Dobrze że nie było pytań typu: z jakiej odległości powinna być widoczna latarka oświetlajaca kolumnę pieszych po zroku w warunkach normalnej przejrzystości - zatkali mnie takimi pytaniami, ale chyba i tak miałem najlepszy wynik
Szkoda że w tym roku nie spróbowałem swoich sił, wszystko ta matura....
  
 
Co do 3 pytania należy zapiać pasy.
I przypomniało mi się ostatnie pytanie:
10. Kidy można użyć tylnych świateł przeciwmgielnych. Gdy widoczność jest mniejsza niż ..... metrów.
  
 
Cytat:
2003-05-18 12:56:03, Mebig pisze:
Co do 3 pytania należy zapiać pasy.
I przypomniało mi się ostatnie pytanie:
10. Kidy można użyć tylnych świateł przeciwmgielnych. Gdy widoczność jest mniejsza niż ..... metrów.



50 (słownie: pińdziesiąt)
  
 
Poprawna odpowiedź AdS. Zastanawi mnie tylko co było nagrodą za bezbłędne rozwiązanie testu, ale coś mi się zdaje że taka sama jak ta co ja dostałem. Teraz np. wiem, że tramwaj który wyjeżdrza z zajezdni i pętli tramwajowej nie ma pierwszeństwa, a w pozostałych przypadkach ma, chyba że znaki mówią inaczej, to wtedy on ma pierwszeństwo. Albo ze droga żwirowa została zaliczona do gruntowych i wyjeżdrzając z niej musimy ustąpić innym pierwszeństwa.
  
 
W Poznaniu ostatnio znowu była akcja, tym razem na Torze Poznań wraz z Automobilklubem Wielkopolskim. Szczegółow nie znam bo usłyszałem dzisiaj o tym w telewizji. Akcja polegała na zabawach na motorowerach i zapoznaniu z przepisami dotyczącymi ich. Powinno być zdecydowanie więcej takich akcji. Ja bym chętnie się przejechał na jakiś konkurs sprawnościowy na Torze Poznań, ale kiedy taki będzie to nie wiadomo.
  
 
Z mediami, przynajmniej poznanskimi to jest tak że pisżą o takich imprezach po fakcie. Opisują co było. Jak mnie to denerwuje . Jakby była informacja że np za 2, 3, 5 dni coś będzie, to już bym wiedział i może skorzystał, a tak to tylko żałuję że nic nie wiedziałem