307 - czujnik temperatury, osłona słupka.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
I proszę o radę w dwóch sprawach.

1. Gdzie powinien znajdować się czujnik temperatury powietrza zewnętrznego i - jeśli uznacie, że to ważne - jak wygląda?
Mam takie zjawisko: przy zimnym pojeździe na wyświetlaczu jest temperatura rzeczywista, a w miarę rozgrzewania się pojazdu - rośnie. Np., gdy rzeczywiście jest -2 to mój wyświetlacz, po rozgrzaniu samochodu, pokazuje 4. Podejrzewam, że jakiś fachura, przy okazji innej naprawy, przełożył ten czujnik w niewłaściwe miejsce, np. za blisko jakiegoś źródła ciepła.

2. Jak zdemontować plastikową osłonę wewnętrzną słupka za drzwiami kierowcy (nadwozie trzydrzwiowe)? Dokładniej: nie wiem jak zdemontować mocowanie górne; z dolnym sobie poradziłem. Nie chcę czegoś urwać lub ułamać, a trzyma, jak diabeł sołtysa.
Muszę się tam dostać, bo jakiś "mechanik" tak skręcił górne mocowanie pasa bezpieczeństwa, że nie działa przesuwanie góra-dół. Jest w położeniu górnym i pas chce mi uciąć szyję.

Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.

PS
Peugeot'em 307 2,0 HDi 90 KM 2002 r. jeżdżę od 4 miesięcy. Przejechałem ~10000 km. Kupiłem go z powyższymi usterkami.


[ wiadomość edytowana przez: Dziarski dnia 2006-12-28 12:47:16 ]