Trzeczczenie przy skrecaniu kierownica P206

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam serdecznie,

od jakiegos czasu z okolic pompy wspomagania kierownicy dochodze dziwny dzwieki, jakby trzeszczenie. Dzieje sie to w momencie gdy krece kierownica na postoju lub przy malych predkosciach. Czy ktos sie spotkal z taka sytuacja? Co moze powodowac to dzwieki?
Dodam tylko ze moj samochod to Peugeot 2006 1.4

Pozdrawiam i czekam na wszelkie opinie,
Tomek
  
 
u mnie tak trzeszczą przeguby ale ja mam 405 i bez wspomagania
  
 
Dzisiaj odkrylem ze to trzeszczenie ma miejsce rowniez przy wylaczonym silniku. Takze wydaje mi sie ze to nie ma nic wspolnego z pompa wspomagania.

Co o tym sadzicie?
  
 
Cytat:
2007-01-17 10:19:41, tomo_pw pisze:
Dzisiaj odkrylem ze to trzeszczenie ma miejsce rowniez przy wylaczonym silniku. Takze wydaje mi sie ze to nie ma nic wspolnego z pompa wspomagania. Co o tym sadzicie?



Witam
proponuje sprawdzić łożysko kolumny Mc Persona jak również łącznik stabilizatora. Jeżeli samochud ma tendecie do myszkowania może to być również maglownica - mało realne przy małym przebiegu.
  
 
Cytat:
2007-01-17 10:19:41, tomo_pw pisze:
Dzisiaj odkrylem ze to trzeszczenie ma miejsce rowniez przy wylaczonym silniku. Takze wydaje mi sie ze to nie ma nic wspolnego z pompa wspomagania. Co o tym sadzicie?

wejdz pod auto i zobacz jak sie maja osłony przegubów
  
 
Okazalo sie ze byly to lozyska w kolumnach McPherson. Dzieki wszystkim tym ktorzy zechcieli sie wypowiedziec. Wystarczylo je nasmarowac bo byly suche. Machanik wzial 50 zlotych. Cena jest chyba w porzadku? Jak uwazacie?

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-01-19 09:21:12, tomo_pw pisze:
Okazalo sie ze byly to lozyska w kolumnach McPherson. Dzieki wszystkim tym ktorzy zechcieli sie wypowiedziec. Wystarczylo je nasmarowac bo byly suche. Machanik wzial 50 zlotych. Cena jest chyba w porzadku? Jak uwazacie? Pozdrawiam



Cena standardowa za wyjęcie kolumny ale tego się nie smaruje tylko wymienia - zwłaszcza że to łożysko kosztuje 22zł. Tak to po zimie znowu będziesz miał wydatek 50zł+22zł. Innymi słowy kupujesz ściągi do spreżyn za 60zł i robisz to sam - możne bez wyjmowania amortyzatora. Jak zrobisz to z dwuch stron oszczędzasz 40zł