Citroen Xsara 1.4 - problemy z silnimiem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witma !
Od jakiegoś pół roku mam używaną , kupioną w Polsce i bezwypadkową Xsarę . Jakoś na jesieni zaczęły się problemy . Otóż któregoś wieczora odpaliłem auto i ku mojemu zdziwieniu silnik zaczął pracować jakby na trzy gary . Zgasiłem i ponownie odpaliłem . Usterka minęła . Po kilku dniach zaczęły sie dalsze problemy . Auto podczas postoju (z włączonym silnikiem ) gasło , podzczas jazdy ze stałą przedkością też , a co minie nmało życia nie pozbawiło nawet podczas wyprzedzania . Problem jest o tyle złożony ,że usterka ta ma miejsce tylko na chwilę i potem mija . Problem pojawia się tylko czsami . Dopiero podczas dalszaej trasy zajwisko nasila się nieregularnie . Wymieniałem już filtr paliwa , świece ( jeszcze przed awarią ) . Jazda na komputer moim zdanie chyba nie da pożądanego efektu gdyż jeśli będą testować i zjawisko nie wystąpi to mogę zapłacić za nic . Jeśli ktoś miał taki problem to niech da znać . Może jest jakieś proste wytłumaczenie tego paskudztwa jakie męka moje auto . Nadmieniam ,że po za tym jeźdi dobrze ,spala w normie .
Pozdrawiam
Tomasz Korycki
  
 
Cześć. Masz taki sam problem jak ja miałem ze swoją Xarą. Ta usterka jest spowodowana wadliwym czujnikiem podciśnienia, który znajduje się na kolektorze ssącym. Jest to do usunięcia lecz to kosztuje około 800 zł.