Montaż trzeciej lampy stop

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Wiem, że może dla wielu z was pytanie wydaje sie banalne ale nie mam pojęcia jak zamontować trzecie światło stopu w 306. Wiem że należy (+) podpiąć pod tylną lampę stopu a (-) chyba pod masę. Ale gdzie w kostce od tylnych świateł jest miejsce na stop? A poza tym skąd mam wiedzieć który kabel od lampy stopu ( czarny i czerwony) to + czy - . Elektryk ze mnie do dupy więc prosze o pomoc. No i dziękuje za wyrozumiałość.
Pozdrawiam
  
 
Wyjmij sobie podstawę żarówek z tylnej lampy i zobacz po ścieżkach, które idą do oprawki żarówki STOPu, potem znajdź we wtyczce odpowiednie piny i połączone z nimi przewody i już masz + i -. Podłącz teraz 3 stop do tych dwóch przewodów i zrobione. Biegunowość nie ma znaczenia przy podłączaniu żarówek.
  
 
Wielkie dzięki.
Czyli nie trzeba jednego z kabli podpinac pod masę. No to spox, powinienem sobie poradzić.
  
 
Podepnę się pod temat.

Czy ma ktoś pojęcie bo ja mam wielką banie i nie wiem o co chodzi z dodatkowym światłem stopu. Jest to dodatkowe światło STOP (do montażu na tylniej szybie) składający się z 40 diod led w listwie i na środku jest jedna żaróweczka, tak jakby choinkowa (sopelek). Od tego całego mechanizmu wychodzą 3 kabelki, ma ktoś pojęcie o co w tym chodzi. Kolorystyka kabeków jest 2 czarne i jeden czarny z białym paskiem, ten z białym paskiem jest pośrodku. Sądzę że ten z białym paskiem to masa, czarny to plus, no ale trzeci kabelek ? co ja mam z nim zrobić, o co tu chodzi ?
Proszę o pomoc.