Interfejs diagnostyczny OBDII-Ople 94-96 r. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
U stary... ciężki temat. Kiedyś to przerabiałem. To jest tak - jak Ci się nie zainstaluje i nie uruchomi wszystko od razu to kombinowania w cholere. Sam to robiłem kilka ładnych godzin po kolei sprawdzając co i jak działa. Nawet modem podpinałem na RS żeby zobaczyć czy wina jest w przejściówce, systemie, kablu czy oprogramowaniu. Na prawdę długo to trwało mimo że znam się na tym, ale chciałem ogarnąć wszystko dokładnie. Oczywiście system XP bo inny to nawet nie wiem czy się uda cokolwiek. Na koniec pamiętam, że jak już raz skonfigurowałem wszystko w laptopie i do tego portu później myszkę podłączyłem, a następnie znowu interfejs to była dupa i kolejne kilka godzin próbowałem to na nowo skonfigurować ale już się nie dało. Pomogło dopiero przywracanie systemu na co wpadłem dopiero po jakimś czasie. Tak więc jak już raz skonfigurujesz, to na wszelki wypadek nie podłączaj nic do tego usb. Jak i co tam poustawiać to już nie pamiętam w szczegółach, ale pamiętam że zmieniałem w biosie, we właściwościach portów w systemie, we właściwościach portów w programie (który nie zapamiętywał zmian z jego okna, tylko trzeba było ręcznie zmienić w jego pliku ustawień). Ustawiłem wszystko na COM2 lub 3 (nie pamiętam) bo 1 czasem się pojawiało jako rezerwacja dla czegoś z urządzeń w laptopie i wszystko się resetowało w ustawieniach.
Ogólnie jak się na tym znasz dobrze to sobie radę dasz, jak mniej to popróbuj ile możesz i najwyżej dupa. Jak się słabo znasz to możesz po pierwszych próbach dać sobie spokój - to są wnioski z tego co ja przechodziłem. Inni mieli łatwiej i mniej męczenia się, ale ja Ci piszę o swoich doświadczeniach

ps. a poza tym to już to chyba gdzieś tu opisywałem. trzebaby poszukać dokładnie na forum.


[ wiadomość edytowana przez: chemik333 dnia 2012-07-08 16:33:07 ]