1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Niedługo wypadałoby się rozliczyć z podatków...
Wiec siostra poprosiła mnie o to bym "zareklamował" ośrodek w którym pracuje.
Stwierdziłem, że tu też mógłbym coś o tym wspomnieć

Ośrodek nazywa się Nasza Gmina (siostra pracuje w oddziale w Pniu).

Najlepiej zacytuje fragmen strony internetowej, bo ja mógłbym coś pominąć/przekłamać.

"...Ośrodek w Pniu to placówka dziennego pobytu. Działa 5 dni w tygodniu przez jedenaście miesięcy w ciągu roku (zamknięta jest przez jeden miesiąc wakacji). Należy do nielicznych szkół w regionie zajmujących się opieką dzieci z upośledzeniem w stopniu głębokim. Ośrodek w Pniu przyjmuje wychowanków z różnymi schorzeniami. Wychowankami są dzieci z Zespołem Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, dzieci autystyczne, dzieci z małogłowiem, po zapaleniu opon mózgowych, ze schorzeniami genetycznymi, oraz dzieci z upośledzeniem umysłowym bez genezy. Praca w Ośrodku jest prowadzona w czterech grupach terapeutycznych. Przydziału dziecka do danej grupy dokonuje się w zależności od stopnia upośledzenia umysłowego, od stopnia niepełnosprawności ruchowej, osobowości, lat nauki i wieku dziecka. Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy stosuje wszystkie metody terapeutyczne, wychowawcze, rehabilitacyjne, lecznicze, które pomagają wnieść w rozwój dziecka z głębokim upośledzeniem choćby najmniejsze bodźce z ich otoczenia. Oprócz tego stosuje się również indywidualną terapię pedagogiczną, logopedyczną, rehabilitacyjną. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonego personelu medycznego. Obecnie do Ośrodka uczęszcza 16 dzieci.
Z kolei w Dulczy Małej zorganizowano 4 klasy specjalne. Łącznie do obu placówek dowożonych jest ponad 40 dzieci z terenu województwa podkarpackiego (gmina Radomyśl Wielki, Wadowice Górne, gmina wiejska Mielec, Czarna) i z województwa małopolskiego (gmina Dąbrowa Tarnowska , Radgoszcz, Szczucin, Mędrzechów)."


Wpłat można dokonywać na:

Stowarzyszenie "NASZA GMINA"
Dulcza Mała 40
39-310 Radomyśl Wielki
Nr konta: Bank Spółdzielczy Radomysl Wielki
60 9479 0009 2001 0002 0949 0001

Z dopiskiem "Darowizna 1%".



Stowarzyszenie jest wpisane do rejestru organizacji pożytku publicznego w KRS pod numerem 194434.

Jeśli nie macie jakichś zaprzyjaźnionych organizacji to proszę wsparcie i dalszą reklame dla tego ośrodka
  
 
podbijam, bo siostra mnie prosiła

  
 
Ja ze swojej strony mogę zaproponować Expatrię http://www.1procentdzieciom.pl Jest godna polecenia i zaufania. Wszystkie pieniądze jakie do niej trafiają są przeznaczane dla potrzebujących, chorych dzieci z Kresów. Mój 1% podatku trafia w tym roku właśnie do Nich.
  
 
A na ten rok jakie propozycje? co zrobić z tym moim jednym procentem?
  
 
Zachęcam do przekazania swojego 1 % na rzecz Antosi Wieczorek - walczymy aby Antosia mogła stanąć na własnych nóżkach a aby było to możliwe potrzebne są kosztowne operacje w Stanach.

antoninawieczorek.pl