Dziwny objaw...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, nie pamiętam czy już kiedyś nie pisałem na ten temat, ale w międzyczasie kilka rzeczy naprawiłem a jeden problem pozostał a mianowicie: na ssaniu na benzynie jest ok. jak silnik się nagrzeje i spadną obroty auto traci moc... daje gaz i nic jakby coś go trzymało po chwili łagodnie odpuszcza i co jakiś czas to samo - czasem jak lekko przyśpieszam a jadę na 5'ce ok. 90'tki czuje lekkie szarpniecia w tedy redukcja gaz i pomaga - na LPG nie ma tego problemu. Jak już przemogę kilka takich spowolnień to potem jakoś już jedzie - jak rakieta nie przyśpiesza ale jakoś jedzie bez "przymuleń" (może co jakiś czas jak stanąłem na światłach i ruszam) - na gazie i na ssaniu jest ok. silnik chodzi równo, zmienione świece, przewody, niedawno kat. , wyregulowany, filtr powietrza, paliwa, oleju no nie wiem co jeszcze... spece z polecanego nieautoryzowanego sewisu toyoty przy ul.An... w Wawie zrobili kilka napraw za ponad 4k zl. a tego nie potrafili (lub nie mieli czasu) zrobić pomykam na gazie więc aż tak bardzo to mi nie dokuczało (zaczeło się 1,5 roku temu) ale zaczyna mnie to powoli doprowadzać do... hmmm 1,6 LB +gaz
  
 
Szarpanie na 5-ce to chyba sprzęgłowy objaw ale nie wiem dlaczego tylko na benzynie. A mulenie przy starcie na światłach to prawdopodobnie blokujące się hamulce. Sprawdzaj po jeździe temperaturę kół, czy któreś nie jest cieplejsze.

Pozdro.