Komputer PEUGEOT 106 1.1

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
W moim Peugeot 106 1.1 nie mam równych wolnych obrotów nie są to duże wachania
wskazówka obrotomierza nie skacze z 1000 na 1500 raczej są to małe różnice
silnik ma najechane 230 tyś . czy to komputer ,a może sonda jakie mogą być tego zjawiska powody ?????

  
 
Wyczyścić przepustnicę i sprawdzić silniczek krokowy.
  
 
OK "jackrally" sprawdzę silnik krokowy ale wykluczam go , a co miałeś na myśli "wyczyścić przepustnice" ??? patrząc na nią z góry wygląda dobrze to czyli mam się skupić na mono wtrysku. Oleju nie bierze to czyli stan pierścieni jest względny nawet po takim przebiegu lecz na zimnym silniku jak postoi kontrolka oleju gaśnie po pewnym czasie wnioskuje panewki bo czujnik raczej nie ale musze to jeszcze sprawdzić ale to raczej nie ma wpływu na tą nierówną prace silnika .
  
 
Wyczyścić przepustnicę tzn. wymyć dokładnie w benzynie ekstrakcyjnej przepustnicę i gardziel, w której jest przepustnica (zwykle po pewnym przebiegu gromadzi się tam szaro-czarny nagar). Przy niektórych typach wtrysku był wyprowadzony kanał paliwowy pod przepustnicą, odpowiedzialny za wolne obroty i potrafił się on trochę przypychać nagarem.
  
 
ok sprawdze
  
 
wyczyściłem mono wtrysk i nadal się tak dzieje jest mała poprawa ale to jeszcze nie jest to zauważyłem ze czpień od przepustnicy ma mały luz czy to może być to ????
  
 
pomarańczowa kontrolka diagnostyki od jakiegoś czasu zaczęła mi się ukazywać i gasnąć .Auto zaczęło mi szarpać samochód stracił na dynamice co może być tego przyczyną ?????