Skrzynia w ritmo 105TC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Niadawno i calkiem przez przypadek uratowalem takie ritm9o ze zlomu i wkrotce po tym pojawil sie problem ze skrzynia. CZasami dolny wodzik wychodzi za gleboko i wowczas sa tylko dwa biegi (na miejscu wstecznego dwojka, na miejscu luzu trojka, na miejscu piatki zas wchodza dwa biegi). dzis samo wepchniecie tego wodzika nie pomoglo, trzeba bylo zdjac dekiel ze skrzyni i recznie pociagnac widelki i wodzik (chyba piatego biegu).

No i mam pytanie- czy ktos ma jakies schematy, rysunki czy inna dokumentacje? podejrzewam ze jest tam jakis zatrzask blokujacy przed wrzuceniem dwoch biegow na raz, albo ze brakuje jakiegos zegera, sprezynki, lub luzne/przesuniete sa widelki ktoregos biegu, tylko ktorego? Z gory dziekuje za pomoc.

  
 
W maluchu były kołeczki zabezpieczające . Może bede rozbierał na złom pare takich skrzyń to wtedy sie przyglądne.
  
 
możej akieś foto lub rysunek bo z opisu nic nie kapuje a że mam kilka takich skrzyń także w częściach to może bym umiał odpowiedzieć
pozdrawiam
  
 
Ta skrzynia to straszna pomyłka...
biegi potrafią sie zapiąć poza wybierakiem.
Sierżant który odpowiada za wybieranie w konkretnej lini ma sprężyne która pęka itp itd
znaków może mi zabraknać żeby wipisać wszystkie usterki w tej skrzyni.
Budowa jest taka sama jak w zwykłym ritmo lub zastawie(oprócz dyfra)blokady i wałeczki są tam gdzie zwykle.
  
 
eee kolega raczy przesadzać
ja zajechałem dwie takie skrzynie w sensie synchronizatorów biegów 2b i 3b no klasycznie wsteczny ale jak sie trafi dobrą sztuke to dziala i dziala
pozdrawiam
  
 
rozebrałem skrzynke - lekko zdeformowana jest jedna baryłka zabezpieczająca, brak jednej kulki od zatrzasku i dziura w obudowie na przeciwko dolnego (nie wiem ktorym biegom odpowiada) wodzika zaslepiona blachą na wkrety. Pozatym skrzynka w srodku bardzo ladna, są wszytskie zęby sygnowana przez abartha. Ma ktos zdjecie tej skrzyni od strony dekla?
  
 
witam,nie miejcie pretensji do skrzyni -raczej do siebie....moja działała długie lata (i nadal jest idealna biegi wchodzą jak w masełko)a teraz musi na półce leżeć wraz z innymi podzespołami jezdnymi .A tak na marginesie jak wy jezdzicie? Pozdrawiam.
  
 
jakby ktos potrzebowal to mam skrzynie z polosiami z 130tc na sprzedaz