Ubezpieczenia OC , co , gdzie , jak , za ile... ???

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Temat mysle moze sie przydac bedziemy wiedziec przynajmniej które ubezpieczalnie zdzierają aktóre nie , które wypłacają i które od tego sie migają po dzwonie

A wiec jak w temacie , skończyło mi sie ubezpieczenie za Carine , wiem ze zalezy to od regionu ale jaką ubezpieczalnie wy polecacie. Ja obecnie jestem w Link 4 a zmieniłbym bez niczego ich na inną . W PTU juz mi o 56 zł. nizszą składkę proponują w stosunku do link 4. Wiek juz mam taki ze zwyzki mnie nie obejmują za wiek i pełne zniżki mam. W Link 4 wyliczyli mi 348zł. rate (2 raty) a wiec w porównaniu z poprzednim rokiem to sporo podniesli sie , prawie o 100zl. w stosunku do mnie Oczywiscie przebieg bezszkodowy , z tego co sie dwiedziałem jak dzwoniłem do link to składki podrozały.

Wiele osób poleca mi HDI Asekuracja , czyli chyba HDI Samopomoc w połączeniu z jakąs inną ubezpieczalnią.




[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2007-05-14 15:34:00 ]
  
 
Jak ktoś ma aktualne oferty to dla mnie temat też trafiony.
Za półtora miesiąca kończy mi się obecne ubezpieczenie i wypadałoby się rozglądnąć...

W Ergo Hestia rok temu Pakiet AC+OC+NW kosztował mnie 1646 zł.
Przy czym na OC miałem podstawową składkę coś koło 650zł
i +50% za mój wiek i +10% za wiek samochodu - kombinować nie miałem jak
AC było na 14tyś...

Jak to się niewiele zmieni to tym razem wezme samo OC
  
 
jak ze Wrocław jest w jednaj z najwyzszych stawek i marka Toyota podobno tez to :

przedzwoniłem do dwóch firm iwychodzi tak:

Tu Cigna

530zł. rok

557zł. jezeli miało by być rozbite na dwie raty

do tego NW 25zł. lub 50zł.

TU UNIQA

472zł rok

raty po 249zł.

NW -45zł. suma 6000zł.
  
 
Mam takie pytanie do posiadaczy Toyoty, a w szczegulności Cariny E. Gdzie najlepiej i najtaniej opłacić OC w jakim toważystwie. Nie posiadam żadnych zniżek, a więc ile może kosztowac ubezpieczenie roczne lub w ratach co pół roku. Z góry dziekuje
  
 
No a wiesz wogóle od czego zależy ubezpieczenie? Chyba nie bo nie podałeś żadnych danych

Najważniejsze to jaka jest pojemność silnika i Twój wiek, a poza tym to jeszcze dochodzą różne rzeczy typu marka auta czy miejsce zamieszkania (dużo zależy od TU).
Generalnie jak poszukasz w necie na stronach TU to znajdziesz kalkulatory z ubezpieczeniami. Trzeba poprzeliczać, podzwonić.

Ja mam OC w Allianz, ale ponoć tanio czasem wychodzą Samopomoc, Axa a ostatnio mBank ostro się reklamuje że mają najtańsze ubezpieczenia. Od znajomego dostalem niedawno link do czegos takiego: https://www.benefia24.pl/ubezpieczenia24/default.aspx
Ponoć też tanio, przynajmniej dla niego. Ale to tak jest że jednemu wychodzi tanio drugiemu drogo

Unikałbym wszystkich firm gdzie załatwia się ubezpieczenie przez telefon bo to zwykle jeden wielki problem. Brat z jakąś Ergo Hestią czy czymś takim 2 miesiące się bujał zanim przesłali blankiet z OC...
  
 
Własnie myslalem o tej Samopomocy podobno tania a bardzo mi na ty zalezy bo niemam zniżek tzn. samochód jest na ojca a ja jestem współwłascicielem ponieważ mam zwyżke za wiek i za posiadanie prawka od niedawna heh. A silnik to 1.6 więc nie powinno byc duże te ubezpieczenie.
A co do tych firm załatwiających przez telefon to juz bym wolal troszke wiecej zaplacic i miec swiety spokój a nie bawić sie przez telefon.Tak więc chyba bede stawiał na Samopomoc.
  
 
Jak na współwłaściciela to idzie to się nie przejmuj.
Gdybyś miał autko na siebie, to byłby problem:
+50% za wiek do 24 roku życia
+50% za prawko młodsze niż 4 lata
+10% za wiek auta powyżej 10 lat

Ja mam +60% ominęła mnie ta 2ga zwyżka przynajmniej.
Przy silniku 1.8 w Hestii płaciłem za samo OC prawie 1000zł .
Ciekawe ile sobie teraz policzą (za niecały miesiąc)
  
 
Ja mam HDI na wszystkich samochodach
  
 
Cytat:
2007-05-23 18:05:07, guttierez pisze:
Tak więc chyba bede stawiał na Samopomoc.


Nie stawiaj tylko sie najpierw dowiedz w kilku towarzystwach. Na stronie allianz masz kalkulator choć może być problem jak to liczyć.

Generalnie to jeśli jest współwłasność to kwotę ubezpieczenia liczą dla osoby z większymi zniżkami, ale zależy od TU. Z współwłasnością było właśnie nieźle w Allianz i dlatego tam mam ubezpieczenie bo mimo że miałem zwyżke za wiek i mało zniżek to policzyli OC tak jak dla mojego ojca czyli wyszło 60%
Teraz sam jestem dziadkiem... znaczy sam mam 60% więc nie zwracam już na to uwagi, a że mam fajnego agenta w Allianz to się ich trzymam.
  
 
Najgorsze jest to że samochód stoi pod domem a ja nie moge nim jezdzic bo niemam OC dlatego zalezy mi na czasie. Liczylem w tych kalkulatorach to tak nie najdrożej wychodzi nawet całkiem tanio.
Ale na dzisiaj umuwilem sie z agentem z Compensy i moze uda sie odzyskac stare zniżki ojca a po roku przeniose sie moze do innego towarzystwa bo podobno w Compensie nie jest najtaniej
  
 
Promocja Inteligo (PKO BP) i PZU SA
dają 15% zniżki

Nie wiem, czy się komuś to przyda...
mi OC wyszło 2546 zł
  
 
Na dzień dzisiejszy dla mojej Cari OC +AC +NW w Hesti rozłożone na dwie raty wyszło 1354zł .
Na szczęście nie zwrócili uwagi na ten mały incydent z początku roku
...dostałem upragnioną pierwszą zniżkę -10%
Carinka też straciła na wartości troszeczkę, ale to raczej normalne
  
 
rolka 2001 rok 2.0 diesel Warta OC 407 zł na rok zniżki prawie pełne mała mieścina

moja mama dostała 75% zniżki i wtedy OC ave 2.0 diesel kosztuje 330 zł /rok

AC od 20 tyś około 1500 zł na rok - brak zniżek
  
 
Male miesciny maja to do siebie ze ubezpieczenia sa niskie

we wroclawiu za avensis 2,0 d4d zaplacilem dwa miesiace temu 580zl rozlozone na dwie raty , przy pelnych znizkach w asekuracji

w sierpniu mi sie konczy na carine , rowniez ubezpieczona w asekuracji , a wiec zobaczymy ile mi kaza bulic
  
 
Korzystał ktoś może z oferty mBanku? (w sferze ubezpieczeń komunikacyjnych)
  
 
mhh temat ciekawy bo życiowy

aż sie zdziwiłem robiąć kalkulacje na kalkulator.prometeusz.com.pl - jedna z pierwszych pozycji w google, wyszło mi najniższe możliwe ubezpieczenie 545zł, nie podali nazwy zakładu bo za to płacić trzeba, ale nie o to chodzi, jak chciałem, mianowicie jak rok czy dwa lata temu sie dowiadywałem w PZU ile bym mial płać za OC jak bym chciał autko na siebie wziąść (było na Ojca), to mi za MARUTI 800 zaśpiewała kobieta 1800zł rocznie, to parsknąłem śmiechem, że to węcej niż to auto jest warte. Fakt przekroczyłęm magiczną granice 23 lat jaką pani mi wyznaczyła żeby mieć "taniej", a kolejna to ponoć 26.

A tu patrze, że będe mógł legalnie "posiąść" Carinke i zbierać na zniżki.

Co do kalkulatora z mBanku, to on jakiś dziwny jest, jeżeli sie nie miało żadnego zniżek/stażu w innych firmach to mi wyskoczyło ok 90pln miesięcznie, a jak wstawiłem paroletni staż, nawet bez zniżek to ok 40

A z ubezpieczeniem nie ma większego problemu bo moja siostra ubezpiecza tam swoje 4 kółka i jest zadowolona
  
 
Cofam to co napisałem, życie nie jest takie piękne , bezszkodowa jazda = ile lat nie chciałem kasy od ubezpieczyciela, a to że jeżdże czynnie od kąd prawko zrobiłem nikogo nie obchodzi, a miało być tak pięknie ...

Mam jeszcze pytanko co do brania auta/ubezpieczenia na współwłasność, jak to jest z tymi zniżkami i opłatami
  
 
astra II, 99r, 1.6 16V, białystok

OC- 550zł
AC- 902 zł od wartości 16 tys zł
NW- 40 zł- suma ubezpieczenia 12 tys zł
assistance gratis
OC i AC podzielona na II raty
  
 
Cytat:
2007-09-24 20:13:46, Jatko pisze:
Mam jeszcze pytanko co do brania auta/ubezpieczenia na współwłasność, jak to jest z tymi zniżkami i opłatami


Opłata jest jedna, niezależnie ilu współwłaścicieli, a kwota wyliczana jest dla współwłaściciela posiadającego największe zniżki.
Moje pierwsze auto było zarejestrowane na mnie i na ojca.Ojciec miał max zniżek na OC, ja byłem świerzak. Opłata została wyliczona wg zniżek ojca.
Z tego co mi tłumaczyła kobieta w ubezpieczalni, po roku zniżki ojca przeszły na mnie, czyli oboje mieliśmy max zniżek.
  
 
Zona ubezpieczyla w sierpniu carine w compensie i jak na wroclawskie stawki wyszlo nawet przyzwoicie. Przy max znizkach stawka za rok wyszla 440zl.

Podoba mi sie tak jak jest we francji , jest jedno ubezpieczenie komunikacyjne imienne i posiadajac kilka aut płaci sie jedno. Fakt ze najnizsza stawka tam ubezpieczenia to 180 Euro ale tam sie tak tego nie odczuwa. Przykladowo jak mam jedno , dwa , dziesiec aut to place tylko jedno ubezpieczenie a nie tak jak u nas w polsce za kazde osobno.