[RS2000]Różnice pomiędzy zderzakami RS, lampami itp.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pewnie niektórzy z was już o tym wiedzą, ja jednak dostaje co jakiś czas pytania odnośnie zderzaków RS, zwykłych, lamp, czy i jak pasują, itp. postanowiłem więc napisać tego posta.

Zderzaki RS nie są wszystkie takie same i różnią się pomiędzy sobą. Zderzaki RS pochodzące z Mk6, mają od góry przetłoczenie, natomiast te z Mk5 są od góry płaskie.
Tutaj mamy zderzak z Mk6 i wyraźnie widać owe przetłoczenie:


Tutaj mamy zderzak RS pochądzący z Mk5, jest płaski od góry:


Mi osobiście bardziej podobają sie zderzaki z przetłoczeniem, są takie bardziej zbajerowane, może dlatego że sam mam taki , ale to już kwestia gustu.

Kolejną sprawą jest wysokość lamp Mk5/6, a RS.
Lampy RS są niższe od standardowych. Przy montarzu zderzaka RS do zwyklych lamp, może powstać szpara na bokach auta, pomiędzy błotnikiem, a zderzakiem:


Po zamontowaniu lamp Morette, które wymiarami powinny odpowiadać lampą RS, szpara wyraźnie się zmniejszyła:


Zwykłe lampy, jak i kierunki są wyższe od RSowych.
Na tym zdjęciu widać, że dół kierunku kończy się minimalnie poniżej linii błotnika:


Przy lampach RS, na bokach znajdują się postojówki, ponieważ kierunkowskazy sa w zderzaku.
Tutaj widać, że lampa postojowa kończy sie troszkę powyżej linii błotnika:


To narazie tyle w tym temacie.

Na koniec jeszcze jedna sprawa, o której chcem napisać, ponieważ dostałem juz multum pytań.

Lampy zamontowane w moim escorcie to Morette, model cosworth. Nowe kosztują 2800 zł i można było je dostać tutaj:

AUTOMETA

Czy nadal są w ofercie, tego nie wiem.


[ wiadomość edytowana przez: -OMEN- dnia 2007-06-11 23:19:21 ]

[ wiadomość edytowana przez: Kleszczak dnia 2013-02-19 18:18:53 ]
  
 
Muszę przyznać słowa uznania za pomysł i jego realizację.
Zawarłeś sporo cennych wskazówek, które z pewnością dadzą co niektórym pełny i rzetelny obraz kwesti zmiany zderzaka bez wielu zbednych powtarzających się pytań.
Browo dla kolegi i obu więcej było takich tematów.
  
 
A co się dzieje, jeśli do lamp RS zamontujemy zwykły zderzak MK5?
  
 
a co sie ma dziac? bedzie szpara pod lampami.
  
 
Dzięki Remarq, mam nadzieję, że komuś się przyda .

Surec w ten sposób nie przymierzałem, ale na logike, pewnie będzie tak jak napisal Fryszard.
  
 
Kolejną rzeczą nad którą się zastanawiałem od jakiegoś czasu, to różnice w rozmiarach grilla RS i Mk5 - czy są takie same czy różne.

Naszło mnie to, ponieważ jeden z naszych kolegów przerobił właśnie zwykłego grila Mk5 na RS.

Tutaj właśnie ten grill. Pozwoliłem wykorzystać sobie zdjęcie śliczego (byłego) essa Słowika .


Jak widać całkiem fajnie wyszło.

Tutaj mamy obydwa grile:



Okazuje się, że jest różnica w wysokości grili:



Zwykły grill Mk5 jest troszkę ponad centymetr wyższy od RSowego.
Różnic w szerokości nie zauważyłem.

Kolejną różnicą jaką zauważyłem, jest wyprofilowanie grili na rantach.
Grill Mk5 jest przyokrąglony na krawędziach:





Oryginalny grill RS nie posiada tych zaokrągleń, jest zaokrąglony bardzo leciutko, równomiernie po całości.

Żeby uprzedzić pytania, to najłatwiej wypełnić te szpary w zwykłym grilu laminatem.
Jest to niezły sposób biorąc pod uwage, że grill Mk5 jest zdecydowanie łatwiej dostępny niż RS.




[ wiadomość edytowana przez: -OMEN- dnia 2007-06-12 12:45:20 ]
  
 
Przerabiałem to kiedyś. Kupiłem lampy RS i grila RS po zamontowaniu była taka szpara między zderzakiem ze dało rade wsadzić palce, także jak zmieniać to cały przód razem ze zderzakiem.
  
 
a jesli zamontuje zderzak od mk5 bez tego przetloczenia to czy maska z mk6 bedzie pasowala ? tzn czy da rade zamknac do konca, czy to ze nie mam przetloczenia w niczym nie przeszkadza ?
  
 
Jest jeszcze jedna róznica w mocowaniu grilla zwykłego a od RS, gdyz jest róznica w wysokości mocowania zaczepów przy samych lampach róznica w wysokości ok 1 cm
  
 
Cytat:
2007-06-12 13:48:51, norm pisze:
a jesli zamontuje zderzak od mk5 bez tego przetloczenia to czy maska z mk6 bedzie pasowala ? tzn czy da rade zamknac do konca, czy to ze nie mam przetloczenia w niczym nie przeszkadza ?


Ciekawe pytanie, niestety nie posiadam zderzak RS Mk5, aby móc to sprawdzić.

Cytat:
Jest jeszcze jedna róznica w mocowaniu grilla zwykłego a od RS, gdyz jest róznica w wysokości mocowania zaczepów przy samych lampach róznica w wysokości ok 1 cm


Zeberko, czy to oznacza że grila RS nie da się zamocować do zwykłych lamp ?
Bo po zdjęciach widać, że Słowik zamontował zwykły grill do lamp RS.
  
 
w temacie.. zderzak z cossiego podejdzie do mk7 tylni ?
  
 
Cytat:
2007-06-12 13:48:51, norm pisze:
a jesli zamontuje zderzak od mk5 bez tego przetloczenia to czy maska z mk6 bedzie pasowala ? tzn czy da rade zamknac do konca, czy to ze nie mam przetloczenia w niczym nie przeszkadza ?


Tak to wyglada

  
 
Omen grill z RS da sie zamontować do zwykłych lamp, ale zaczepy dolne z grilla wogóle niestykaja się z lampą i wtedy grill na dole troszke może odstawać lub troszke żle pasować.
  
 
Cytat:
2007-06-12 17:04:34, koniuXR3i pisze:
w temacie.. zderzak z cossiego podejdzie do mk7 tylni ?



wydaje mi sie ze nie bedzie pasowal, mk7 ma zaokraglana tylna klape, która wystaje z 5cm niz w mk5
  
 
Cytat:
2007-06-12 17:06:23, kozik pisze:
Tak to wyglada



no i nastepna sprawa sie wyjasnila

dzieki kozik
  
 
u mnie wyglada to tak

klik na fotke


zderzak jest od RS MK6
jak widac na foto pasuje z lampami ale tak jak omen zauwazyl pod kierunkami z boku jest szpara na 1cm i druga rzecz orginalny grill MK5 jest tak jakby krotszy i robi sie wieksza szpara pod grillem
  
 
Cytat:
2007-06-12 17:04:34, koniuXR3i pisze:
w temacie.. zderzak z cossiego podejdzie do mk7 tylni ?



Cossi jest inny, choćby sporo szerszy.
  
 
Z opisu Omena wynika ze ja mam zderzak od MK6 tylko ze u mnie po załozeniu tego zderzaka powstała szpara mająca prawie 2 cm (dobrze widac na 3 zdjęciu - niestety) Przy starym szarym zderzaku takiej szpary nie było (bo zderzak był bez przetłoczenia. W moim przypadku lepiej sprawdził by sie zderzak od MK5.



  
 
Cytat:
2007-06-13 00:14:32, Wojo pisze:
Cossi jest inny, choćby sporo szerszy.


Tu nie ma problemu,ale problem jest w tym,ze cosiara ma klape prosta jak ktos nizej napisal a mk VI i VII maja wypuklone