Zakłucenia w głośnikach, dobry elektryk potrzebny.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam grupowiczów.
Zna ktoś jakiegoś dobrego elektryka w gdańsku/trójmieście, który poradził by sobie z odkłuceniem instalacji w samochodzie? Mam kupione dobre kable RCA, założony filtr masy, kable położyłem dobrze i cokolwiek bym nie zrobił to cały czas mam zakłucenia. Poradźcie coś bo te piszczenie mnie już strasznie denerwuje
  
 
Jak piszczy to przeglądnij alternator, czyli typowy samochodowy elektryk by sie przydał, ale dla pewności sprawdź jeszcze na innym wzmacniaczu jak masz okazję bo tu też może zonk siedzieć.

Pozdrawiam
 
 
Ani ja dobry ani elektryk ale moge looknac na instalke - moze cos Ci kolego umknelo. Ew. mam kilka radyjek/wzmakow itp ktore mozna podlaczyc i zobaczyc w czym problem. W razie czego zapraszam do Gdyni. Prv lub GG
  
 
Procedura sprawdzania:
1. odpinasz przewody sygnałowe przy wzmacniaczu i słuchasz (słuchasz ciszy przy zapalonym silniku)
2. podpinasz przewody sygnałowe do wzmacniacza a odpinasz od radia i znowu słuchasz
3. spinasz wszystko razem ale teraz ściągasz pasek z alternatora i znowu słuchasz
I teraz w zależności od tego, w którym punkcie zniknęły zakłócenia, to działasz tak, by je usunąć.
A przede wszystkim sprawdź stan masy na radiu. Czy przypadkiem nie jest puszczona poprzez przewód antenowy. Kiedyś miałem taki przypadek, że cała masa szła przez czincze i cały system wariował, a powinien się spalić.
Daj znać, kiedy zakłócenia ucichną, to postaram się znaleźć jakieś rozwiązanie.
  
 
ok dziękuje za pomoc. Zakłucenia zniknęly mniej wiecej w 90%. Nie mam założonego filtra ale jest o wiele wiele lepiej. Słychać takie leciutkie pyrkanie w głosnikach i jego głośność sie nie zwiększa po dodaniu gazu. Głośność a nie częstotliwość. Puścilem na próbę zasilanie radia i wzmaka bezposrednio z aku ( wcześniej miałem radio podpiete chyba pod kable od zapalniczki) i praktycznie pomogło. Najgorsze jest to, że na wyłaczonym silniku i podpiętym prawie samym radiu i wzmacniaczu pod akumulator słychać w głośnikach jakby odtwarzanie płyty. Kiedy słychać obracanie sie płyty w radiu to przenosi się to na subwoofer i na inne głośniki podpiete pod wzmacniacz. Wszystie inne podłaczane do radia grają bez najmniejszych zakłuceń. Mozliwe żeby akumulator mógł sam w sobie powodować takie dziwne obiawy? Albo wzmacniacz (blaupunkt GTA 400). Na razie w planach mam odwiedzić firmę w której pracuje znajomy mojego przyjaciela. Firma zajmuje się instalacją audio, cb, nawigacji i alarmów. Powiedział, że jak przyjade to mi wszystko zrobi zobaczymy jak bedzie w praktyce. Jakby co to zajadę do Gdyni Do zobaczenia :>
  
 
załuż takie coś

  
 
Cytat:
2007-07-12 07:37:56, Focus_37 pisze:
Kiedy słychać obracanie sie płyty w radiu


Hm... moze byc masa upalona w radiu na oplocie - jezeli masz znajomego co ma jakies inne radio to zobaczy czy na innym radiu tez tak to wyglada.
Pozdrawiam
Kamyk
  
 
Jeśli słychać pracę mechanizmu cd w głośnikach, to problem leży w samym radiu. Może być trachnięta masa: upalona, zimny lut, przebita poprzez błędne połączenie (brak masy na złączu zasilającym i przejście jej przez np. antenę lub chinche), strzelone elementy masujące sygnał RCA do masy (często są tam jakieś kondensatory). Radzę przejrzeć płytkę radia.
  
 
Cytat:
2007-07-12 23:21:14, Blazey pisze:
Jeśli słychać pracę mechanizmu cd w głośnikach, to problem leży w samym radiu. Może być trachnięta masa: upalona, zimny lut, przebita poprzez błędne połączenie (brak masy na złączu zasilającym i przejście jej przez np. antenę lub chinche), strzelone elementy masujące sygnał RCA do masy (często są tam jakieś kondensatory). Radzę przejrzeć płytkę radia.



Radio jest na gwarancji, ma kilka miesięcy. Kable do radia nowe puscilem bezpośrednio od akumulatora. Jeżeli to będzie problem radia to pojedzie na gwarancję. Narazie z tym nie walcze bo coś ze wzmacniaczem mi wczoraj sie stało. Muszę zanieść do elektronika i zobacze czy jak wszystko polutuje czy to coś zmieni. Na plycie wzmaka były luźne łączenia od zasilania i lekko luźne od rca. Chce żeby mi to polutował. Jak wzmak nie będzie działał to kupie nowy.
  
 
_Wszystkie_ zakłócenia wyeliminowane. Pomogla....zmiana wzmacniacza Kupilem mpx 4500 i jest ok. Szajs czy nie, co nówka to nówka Pozdrowionka