Montaż elektrycznych szyb - tył

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Poniższa instrukcja ma za zadanie ułatwić montaż elektrycznych szyb tylnych tym, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia lub mają jakieś niejasności.

Potrzebne rzeczy:
1. Czteropak piwa - sklep monopolowy - ~15 zł;
2. Bezpiecznik 30A - 1szt - sklep motoryzacyjny - 50gr;
3. Wiązka kabli do elektrycznych szyb tył - 2szt - Mariusz Borówka - 2x20zł;
4. Przełączniki szyb tylnych na tył - 2szt - Mariusz Borówka - 2x20zł;
5. Przełączniki szyb z funkcją szyb tylnych (na tunel środkowy z przodu) - 2szt - Mariusz Borówka - 2x20zł;
6. Mechanizm elektryczny szyb tylnych - 2szt - Mariusz Borówka - 2x40zł;
7. Wiertarka;
8. Wiertło nr 5 (użyłem grubszego);
9. Parę śrub, nakrętek i podkładek;
10. Klucze - byle nie nasadowe, ewentualnie śrubokręty - w zależności od tego czym chcemy skręcić mechanizm z drzwiami.

1. Ściągamy tapicerkę;
2. Ściągamy folię pod tapicerką;
3. Wyciągamy głośnik (3 śruby krzyżakowe) i ściągamy wtyczkę;
4. Rozwiercamy nity, na których zamontowane są mechanizmy szyb - wierło nr 5 najlepiej (zdjęcie nr 1 oraz 2);
5. Ściągamy szybę na sam dół i ruszając mechanizmem ściągamy szybę z szyny (niestety brak zdjęć);
6. Podnosimy szybę na samą górę (ręcznie łapiąc za szybę ew. pchając od dołu) i wyciągamy mechanizm (zdjęcie nr 3);
7. Wyciągamy wiązkę kabli z drzwi oraz ze słupka (ze słupka samą wtyczkę) (zdjęcie nr 4 - zdjęcie by soseq);
8. Wkładamy w drzwi mechanizm automatyczny i ściągamy szybę na sam dół, tak aby szyna szyby połączyła się z mechanizmem;
9. Dopasowujemy mechanizm (z nałożoną już szybą) do drzwi i skręcamy (można nitownicą, można śrubami z podkładkami - u mnie wygląda to tak jak na zdjęciu (zdjęcie nr 5);
10. W miejsce zdemontowanej wiązki kabli podłączamy nową, w ktorej są przewody do zasilania mechanizmu szyb oraz miejsce na podłączenie przełącznika szyby (guziczka).;
11. Skręcamy tapicerkę w odwrotnej kolejności, do tej w której ją ściągaliśmy - zakładając przełącznik do szyby (zdjęcie 6 i 7);
12. Wyciągamy przełączniki szyb na tunelu środkowym (zdjęcie nr 8 );
13. Montujemy nowe przełączniki z funkcją blokowania tylnych szyb po stronie kierowcy (zdjęcie nr 9 i 10);
14. W 7 miejsce w dolnym rzędzie montujemy bezpiecznik 30A (zdjęcie nr 11 i 12);
15. Programujemy szyby w taki sam sposób jak przednie;
16. Cieszymy się elektrycznymi szybami tylnymi.

Można oczywiście od razu zamontować tapicerkę, w której nie będzie miejsc na korbki - tak jak zrobiłem to ja. Cena to 70 złotych za jeden skórzany boczek (welury są tańsze) na allegro u Borówki.
Jakość zdjęć jak zwykle pozostawia wiele do życzenia - telefon, wybaczcie.

Podane ceny są cenami orientacyjnymi, ewentualnie ustalanymi indywidualnie z kontrahentami.

























[ wiadomość edytowana przez: Falcoo dnia 2007-07-24 22:55:19 ]