[OFF TOPIC] Paranoja Polska ;)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Za portalem Onet.pl:

"Abonament rtv: Poczta zagląda do aut



"Gazeta Wyborcza": Kontrolerzy z poczty będą mogli nałożyć na nas karę, jeśli stwierdzą, że nie płacąc abonamentu, korzystamy w samochodzie z odbiornika radiowego.

Aby jednak kontroler mógł nas ukarać, musi trafić na moment, w którym używamy radia.

Na pomysł kontrolowania samochodów wpadli pocztowcy z Zielonej Góry, którzy liczą, że w ten sposób uda się zdemaskować więcej osób, które nie płacą abonamentu. "Zawsze łatwiej zajrzeć do samochodu niż do domu" - powiedział "Gazecie Wyborczej" Władysław Gaczyński,dyrektor Rejonowego Urzędu Poczty w Zielonej Górze.

Dla zwiększenia skuteczności pracy, kontrolerzy będą mogli obserwować właściciela mieszkania od momentu jego wyjścia z domu do chwili, gdy wsiądzie on do samochodu.

Według dziennika, kierowca może jednak odmówić zapłaty abonamentu tłumacząc, że to nie jest jego samochód. Według Władysława Gaczyńskiego, sprawa byłaby jasna, gdyby poczta uzyskała od wydziału komunikacji bazę właścicieli aut."



I jeden z komentarzy:

"Ludzie siedzacy człowiek w krzakach to nie bandyta,nie pedofil, nie gwałciciel to kontroler z poczty !!
Ubrany w moro z gałązkami na głowie czai się nie zapomnijmy dać takiemu wody albo kanapke.

karo21000"



Już mi czasem brakuje sił do egzystowania w tym Państwie.






  
 
słyszałem o tym.

Momik, jakby co to ja radia nie mam
  
 
Jesli chodzi o osoby prywatne, uwazam to za kompletna bzdure.
A jesli mam w aucie tylko magnetofon, to z czego beda mnie kontrolowac??? ;))

Albo, co gorsza, nie slucham radia, tylko wlasnie cd-ka lub kasety?
To czy tez mam placic?? ;))

Wydaje mi sie, ze chodzi tu o firmy, ktore od 01.09.2004 musza oplacac KAZDY odbiornik, czy to radiowy, czy RTV... Chore, bo np. taka firma BP ma setki wozow sluzbowych, pomnozyc ta ilosc przez 4,55 (za radio) i wychodzi gruba kwota, ktora mozna przeznaczyc na inne, charytatywne cele - np. sponsoring rajdu :)

Polska to kraj, w ktorym zycie jest wyzwaniem... ;)
  
 
kolejny idiotyzm z lubuskiego ... cholera a ja tam dzisiaj do kobiety jade , chyba radio juz w lesznie wylacze
  
 
DOBRA skoro wyszło na jaw to mam zanotowane kto ma radio w aucie i kto go uzywał blankieciki chcecie do domu dostać czy na spocie jakimś mam Wam wręczyć
ale jaja
  
 
Dajcie spokój - czytacie takie sensacyjki i się tylko wkurw...
przecież to jest nierealne i nigdy nie wejdzie w życie - poprostu urodziło się to w chorym umyśle jakiegoś urzędyczyny - inna sprawa że pokazuje to tylko jacy ludzie rządzą naszym państwem (celowo z małej litery)

jak podejdzie do mnie jakiś typ do auta, to wyjmuję basebolla i walę w gębę odrazu - w sądzie będę się tłumaczył że myślałem to napad i we własnej obronie zrobiłem mu krzywdę
  
 
jak to dobrze ze poldi zarejestowany na brata
  
 
monthy pyton przeszedl do rzeczywistosci.
  
 
Cytat:
2004-09-03 08:32:54, GDA pisze:
.............
jak podejdzie do mnie jakiś typ do auta, to wyjmuję basebolla i walę w gębę odrazu - w sądzie będę się tłumaczył że myślałem to napad i we własnej obronie zrobiłem mu krzywdę



a jak to będę ja albo daniel ?

  
 
czytajcie: nawet nie wiedziałem

Poczta Polska, na podstawie Ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o Radiofonii i Telewizji (Dz. U. z 2001 r., Nr 101, poz. 1114, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Łączności z dnia 16 lipca 1993 r. (Dz. U. Nr 70, poz. 339 z późn. zm.), jest jednostką organizacyjną uprawnioną do prowadzenia kontroli wykonywania obowiązku rejestracji odbiorników RTV.

Szczegółowy zakres przeprowadzanych kontroli oraz obowiązków kontrolera został określony w Zarządzeniu nr 125 Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej w sprawie przeprowadzania przez jednostki organizacyjne Poczty Polskiej kontroli wykonywania obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych i wydania decyzji administracyjnych I instancji nakazujących rejestrację odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz ustalających opłaty za używanie niezarejestrawanego odbiornika.

Zgodnie z ww. dokumentami, kontroli dokonują upoważnieni pracownicy Rejonowych Urzędów Poczty na podstawie pisemnych upoważnień, wydawanych przez Dyrektorów RUP. W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiowego lub telewizyjnego kontroler sporządza protokół, który stanowi podstawę do wydania decyzji I instancji. Protokół sporządza się w trzech egzemplarzach. Wszystkie egzemplarze protokołu powinny być identyczne. Umieszczanie w protokole notatek i dopisków, choćby związanych ze sprawą jest niedozwolone. Poprawki i skreślenia winny być parafowane przez kontrolera. Wszystkie wpisane do protokołu dowody należy do niego załączyć. Protokół podpisuje kontroler oraz po przeczytaniu kontrolowany a ponadto osoby uczestniczące w kontroli. Przyczyny odmowy złożenia podpisu należy omówić w protokole. Decyzja I instancji nakazuje, zgodnie z art. 51 ust. 4 Ustawy o Radiofonii i Telewizji, rejestrację odbiornika oraz ustala opłatę za używanie niezarejestrowanego odbiornika. Decyzję wydaje, w imieniu Dyrektora Generalnego Poczty Polskiej, Dyrektor Rejonowego Urzędu Poczty.

Od decyzji I instancji, zainteresowana osoba może złożyć odwołanie do II instancji tj. Ministra Infrastruktury za pośrednictwem Dyrektora RUP, 14 dni od jej otrzymania.
Kontroler przed wejściem do lokalu abonenta, powinien przedstawić cel swojej wizyty, okazać upoważnienie i legitymację służbową, a także na żądanie kontrolowanego, dodatkowo okazać dowód osobisty. Jeżeli pomimo okazania upoważnienia do prowadzenia kontroli wykonania obowiązku rejestracji odbiorników oraz legitymacji (dowodu osobistego), kontroler nie zostanie wpuszczony do lokalu, to odstępuje on od kontroli i sporządza stosowny protokół z określeniem przyczyny uniemożliwiającej wykonanie kontroli,
kontrole wykonywania obowiązku rejestracji odbiorników rtv mogą być prowadzone w godzinach 8.00 - 20.00,
odbiorniki radiowe w samochodach również podlegają rejestracji. Obowiązek rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych jest spełniony, jeżeli niezależnie od liczby używanych przez osoby fizyczne w tym samym gospodarstwie domowym lub w samochodzie stanowiących ich własność, uiszczana jest jedna opłata abonamentowa za używanie odbiornika radiofonicznego lub odbiornika telewizyjnego albo odbiornika radiofonicznego i telewizyjnego,
obecnie nie jest prowadzona przez pracowników Poczty Polskiej kontrola komputerów ani telefonów komórkowych. Jeżeli szczegółowa interpretacja prawna Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotycząca powyższych kontroli obejmie również te urządzenia, Poczta Polska oczekiwać będzie na przepisy precyzujące tryb i zasady takiej kontroli,
zgodnie z art. 49 ust. 2 ustawy o radiofonii i telewizji z dnia 29 grudnia 1992 roku (Dz. U. z 2001 r., Nr 101, poz. 1114, z późn. zm.) w przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika a określonej zgodnie z art. 48 ust. 3 w/w ustawy w rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 27 czerwca 1996 roku w sprawie opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych (Dz. U. Nr 82, poz. 383 z późn. zm.).
  
 
Cytat:
2004-09-03 08:36:20, Momik pisze:
a jak to będę ja albo daniel ?




Heh w tym przypadku o ile nie będę miał zwidów jakiś to nie
ciekawe co Daniel na to - teraz na spot przyjedzie i sprawdzi wszystkim radia - nie zabieram na spoty od dziś radia
  
 
Cytat:
2004-09-03 08:37:13, Momik pisze:
kontroler nie zostanie wpuszczony do lokalu, to odstępuje on od kontroli i sporządza stosowny protokół z określeniem przyczyny uniemożliwiającej wykonanie kontroli,


I moze sobie tak przychodzić do usranej śmierci w życiu nie wpuszczę nikogo do mieszkania kogo nie zapraszałem, no może oprócz policji z sądownym nakazem rewizji
  
 
uwaga, uwaga, cytat z gazety prawnej:

""FSO Auto KLUB, na podstawie Ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o Kondycji Technicznej Lusterek Wstecznych (Dz. U. z 2001 r., Nr 101, poz. 1114, z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 16 lipca 1993 r. (Dz. U. Nr 70, poz. 339 z późn. zm.), jest jednostką organizacyjną uprawnioną do prowadzenia kontroli odpowietrzania lusterek samochodowych.


Szczegółowy zakres przeprowadzanych kontroli oraz obowiązków kontrolera FSO AK został określony w Zarządzeniu nr 125 Prezesów FSO AK w sprawie przeprowadzania przez Grupy Uderzeniowe FSO AK kontroli wykonywania obowiązku odpowietrzenia lusterek samochodowych i wydania decyzji administracyjnych I instancji nakazujących natychmiastowe odpowietrzenie oraz ustalających opłaty za używanie nieodpowietrzonych lusterek. ""
  
 
no bo w polsce w ogole podatki sa niskie, wat tylko 22%, a tu ksiezy trzeba utrzymac, kapelanow, katechetki, swiatynie opatrznosci wybudowac, zakupic dla polskiej poczty ubranka po 1200zl/ sztuka, utrzymac woronicza 17, bo nowy budynek telewizji budowany z naruszeniem logiki i gospodarnosci w koncu trzeba ukonczyc, wiec normalne jest, ze kto utrzyma to wszystko, ta fajkowska, durczoka co biedni tacy pare ladnych tysiakow miesiecznie chapia, te bryki, wyjazdy, konferencje, wodke na stol, jak nie bieda z blokow. jasne! a ciekawe jak wejdzie kontroler do posiadlosci z murem, dwoma ochraniarzami i zlym psem?
  
 
Cytat:
2004-09-03 08:46:03, PGN pisze:
a ciekawe jak wejdzie kontroler do posiadlosci z murem, dwoma ochraniarzami i zlym psem?




Ch...j tam z murem i ochroniarzami, ale ten pies...






[ wiadomość edytowana przez: Admiral dnia 2004-09-03 08:51:08 ]
  
 
Poczta Polska zamiast posylac komando na ulice moglaby sie zajac soba i wyszukac posrod swoich pracownikow tych co kradna przesylki, uszkadzaja je, lamia przepisy zostawiajac przesylki sasiadom zamiast adresatowi(!), wsadzaja awiza nie do tych skrzynek co trzeba, nie wnikaja kto odbiera przesylke (nie zwracaja uwage na "troche inne" nazwisko) - wszystkie przyklady z "placowki" w Gdyni...

Mieszkancom lubuskiego radze w kontakcie z "rakieterem" poczty udawac gluchego i spokojnie odjechac.

Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2004-09-03 08:52:26, adamus pisze:

Mieszkancom lubuskiego radze w kontakcie z "rakieterem" poczty udawac gluchego i spokojnie odjechac.

Pozdrawiam




Kontrolerzy będą się nazywać TELETUBISIE



  
 
bo nie placi sie za sluchanie radia, tylko za jego posiadanie, wiec argument "slucham magnetofonu" odpada. Inna sprawa, ze np. w UK uzywanie radia jest bezplatne (bo media maja funkcje publiczna) i w radiu panstwowym reklam nie uswiadczysz, ale za to za telewizor trzeba slono placic. Ale jak juz sie ma i sa takie zasady to trzeba placic i tyle.
  
 

tam ta rararam