Windows Vista - opinie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktos z Was ma zainstalowana Viste ?? Jestem ciekawy czy warto to instalowac, czy sa jakies problemy itd.

Prosze o opinie...
  
 
Wlasnie kupilem laptapa z tym g... , prawde mowiac zaczalem sie do niego przyzwyczajac, ale ogolni polecam linuxa, bo to badziewie zawiesilo kompa prawie juz przy pierwszym starcie, a potem jeszce kilka razy ale powoli sie oswoil i dziala coraz lepiej, strasznie zapycha pamiec i chce sie aktualizowac co chwile, ale ogolnie to moze byc o ile nie chcesz miec wiekszych kozysci ze swojego kompa, bo ja czasem sie zastanawiam czy ten procek to napewno pentium duo a i 1GB to troche malo dla wisty bo na dziendobry zajmuje 600MB pamieci...
  
 
Ja miałem Viste Ultimate przez ponad miesiąc i powiem system robi wrażenie efektami wizualnymi wszystko lata pełno animacji... W tych słabszych wersjach niby jest tego mniej...
Ale jak chcesz pirata to raczej ci system padnie... Ja miałem takie coś ze po czasie wyskakiwał komunikat ze licencja jest piracka i system przestanie działać, jak nie wykupie licencji wiec nie czekałem na niespodziankę i go....

Ogólnie fajne patenty ma system ale jak to nowość mogą wystąpić problemy ze sterownikami... Jakoś nie miałem problemów choć z kartą GF 6800 był problem bo nie pojawiły mi się właściwości karty z ustawieniami... A sterowniki były już pod viste...

Pewnie już sporo poprawili bo ja miałem viste z pół roku temu...

System działał bez problemu ero zawiasu na Celeron 3.4gh, ram ddr2 2gb, gf 6800

Jeśli masz słaby sprzęt a oryginalny xp to weś mu załaduj Internet Explorer 7
to będziesz miał prawie viste bez animacji ale za to z bardzo fajną przeglądarką...

  
 
Ja mam oryginalna Viste BASIC w laptopie i jestem zadowolony.
Na początku byłem trochę negatywnie nastawiony, ale jak na razie wszystko działa ok.

1 GB RAMu dla Visty to moim zdaniem minimum.
Niestety te wszystkie bajery graficzne troszkę wymagają....
  
 
O Win XP jak sie pojawił też były raczej negatywne opinie. Teraz zaś uważany jest za całkiem dobry system pomimo wszystko.

Do Visty też trzeba będzie się przyzwyczaić i tyle.

Ja używałem w domu wersji Ultimate i była całkiem znośna, gdyby nie to, że mam troche za słaby komputer.

Na firmowym laptopie mam Basic i działa nie najgorzej - tylko brak sterowników do wszystkiego !!!!!

Kolega kupił laptopa z Vistą za 9 000 PLN i pierwsze co zrobił to w... bał w kosmos Vistę i zainstalował XP Pro SP2 i mówi że dopiero teraz ten komputer zaczął działać.

Ogólnie - jak masz dobry (nowy) sprzęt, cierpliwość i pociągają cię wodotryski to może i fajny, ale jak chcesz żeby komputer w miarę działał albo masz nietypowe urządzenia to zdecydowanie nie polecam - przynajmniej narazie.
  
 
sprzet mam chyba dobry jeszcze: Intel Pentium 4 3.2Ghz, 2GB Ram, grafa Asus 8600GTS 256MB RAM, itd...

widze ze opinie podzielone wiec moze poczekam jeszcze na Viste z SP1...

dzieki
  
 
ja podobnie kupilem swizego laptopa z vista i szczerze polecam wysluzonego xp-ka vista ladnie wyglada ale jak potrzebujesz cos od systemu czy nawet z glupim blootuthem sie pobawic to masakra generalnie nie polecam pozdrawiam
  
 
ja mam na swoim zainstalowana viste ultimate czyli najbardziej rozbudowana wersje i z wieloma negatywnymi opiniami o tym systemie sie nie zgodze poniewaz system po instalacji service pack 1 nie sprawia zadnych problemow wykorzystuje duzo RAM-u a co za tym idzie plynnie chodzi i nie zawiesza sie jak niektorzy sądzą.problemow ze sterownikami tez nie mialem bo do calego mojego sprzetu je znalazlem i bardzo sie z tego cieszesystem zachwyca swoimi efektami wizualnymi,przejsciami pomiedzy oknami i innymi fajnymi bajerkamijezeli ktos chce instalowac viste to radze to robic na komputerze ktory posiada okolo 2GB pamieci RAM bo ponizej tego poziomu system stanie sie niestabilny.ogolnie system jest godny polecenia i jak najszybszego zainstalowania bo naprawde wartopolecam goracopozdrawiam wszystkich
  
 
ja mam na swoim zainstalowana viste ultimate czyli najbardziej rozbudowana wersje i z wieloma negatywnymi opiniami o tym systemie sie nie zgodze poniewaz system po instalacji service pack 1 nie sprawia zadnych problemow wykorzystuje duzo RAM-u a co za tym idzie plynnie chodzi i nie zawiesza sie jak niektorzy sądzą.problemow ze sterownikami tez nie mialem bo do calego mojego sprzetu je znalazlem i bardzo sie z tego cieszesystem zachwyca swoimi efektami wizualnymi,przejsciami pomiedzy oknami i innymi fajnymi bajerkamijezeli ktos chce instalowac viste to radze to robic na komputerze ktory posiada okolo 2GB pamieci RAM bo ponizej tego poziomu system stanie sie niestabilny.ogolnie system jest godny polecenia i jak najszybszego zainstalowania bo naprawde wartopolecam goracopozdrawiam wszystkich