VW Passat b3 - brak chłodzenia!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mój ojciec ma Passata z silnikiem 1,8 benzyna/gaz jest to rok 1992. Problem jest taki iż samochód nie ma chłodzenia nie załącza się wentylator, przewody grubieją temperatura dochodzi nawet do ok 120 stopni, chłodnica sie nie nagrzewa. Samochód był u mechanika który wymienił termostat, oraz uszczelkę pod głowicą. Na początku przed tą usterką migała czerwona kontrolka od oleju. Macie jakieś pomysły co może być nie tak?
  
 
Obstawiam na mikropęknięcia głowicy, albo banalne "gnicie" chłodnicy i przez to staje sie niedrożna i płyn przez nią nie przepływa. Możesz tez spróbować wyjąć termostat i pojeździć bez niego i zobaczyć czy wtedy chłodnica sie nagrzewa, może nowy termostat też nie jest sprawny.
  
 
A w jaki sposób można sprawdzić te mikro pęknięcia? No i jak zrobic by jeździc bez termostatu?
  
 
bys musial wyciągnac temostat i poprostu wyciąc cały sierodek termostatu poniewaz ten kolnierz tego termostatu musi zostac bo tam jest taka uszczelka iten kolnierz ja dociska a jak to niezda egzaminu to wyciagnij chlodnice ja wymyj moze to cos pomoze
  
 
Ok spróbuje jutro i odezwe się
  
 
silnik byl przegrzany proponuje co nalezalo zrobic przy wymianie uszczelki to splanowac glowice nie martw sie nie jestescie jedyni z tata co maja problemy z chlodzeniem ja juz zmienilem silnik i z deszczu pod rynne znowu te same klopoty nie mam chlodzenia powiedziano mi wymiana termostatu wymiana uszczelki pod glowica planowanie glowicy juz to juz 2 silnik 2 nowe komputery i dalej auto nie jezdzi bo sie grzeje wartosc napraw przekracza jego wartosc jak zmienilem silnik to pokoleji wszystko wymienialem i dalej lipa i nie jestesmy sami wlasciciele passatow roku 91-93 jest nas wielu hehehehe! ale pociecha
ale mam sentyment do niego
  
 
bardzo ważny jest dolny przedni zderzak który kieruje ctrumień powietrza z dołu pod góre do chłodnicy gdy go nie miałem przy jeżdzie z predkociom 120 kmh licznik temperatury pokazywał 110 stopni po załorzeniu dolnego zderzaka nie przekraczam 70 stopni podczas jazdu z dowolna predkoscią
  
 
koledzy tak po pierwsze to liczniki oszukują jak cos