Łada 2103 1500 77" Lanc

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wczoraj kupiłem Ładną w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rok 1977, kolor czerwony/pomarańczowy. W 1989 miał stłuczkę i od tego momentu przedni błotnik od strony kierowcy jest troche innego koloru (zobaczymy czy polerka cos chociaz da...) no i niestety grill się połamał, i puki co jeździ na grillu od 2106 (W tym miejscu uśmiecham się do Rogacka ) Na zdjęciach sa jakieś fiatowskie kapsle n akołach ale jutro założę orginały bo mam w dobrym stanie. Z tego co mi wiadomo nie było nigdy palone w środku (ale co do tego neijestem taki pewny bo własni eznalazłem w podłokietniku kanapy zapalniczkę, a na zapalniczce (tej z przodu) jest ślad odpalanego peta, ale nei wnikam, bo podsufitka jest czyściutka. Kierownica od Maluszka, ale poprzednia tez mam. Przez pierwsze 10 lat nie jeżdżono autem w zimę. Dlatego stan blach jest bardzo dobry. Podłoga jest idealna, a na blachach jest tylko kilka bardzo małych ognisk (część z nich już zabezpieczona) Po odebraniu Łady z Polmozbytu w Lublinie jego własciciel(, który potem dał auto wnukowi, który mi je sprzedał) rozebrał auto i zalał wszystko fluiodem (czy czymś tam) wszystko co trzeba i efekt jest taki jak widać- bardzo dobry stan blach. Historii jest dużo dotyczących tego auta, więc przejde do planów na najbliższą przyszłość (zrealizowanych przy pomocy gotówki, której narazie nei mam);
Przedewszystkim:
-założyć orginalny grill
-założyć orginalne kapsle, potem ATS classic 6x13 (jak znajde jakies tanie) a potem n atył chce załozyć 8x13
-niższe i twardsze spręzyny

a w przyszłości:
-wyrzucić gaz
-doprowadzić blachy do stanu idealnego w każdym miejscu
-modyfikacje silnika, zawieszenia i wnętrza wszystkim nam znane (plus kilka ciekawych patentów, o których w przyszłości...)

Oto kilka pierwszych fotek zrobionych dziś przez Leszka w moim warsztacie:













Odkąd n azlocie w Borsku zakochałem sie w Pawła trójce chciałem mieć 2103, no i mam Tyle czasu ja podziwiałem Wasze Łady, więc oceńcie teraz moją.

[ wiadomość edytowana przez: Adam-Lancelot dnia 2007-10-21 21:48:25 ]
  
 
grilla dostaniesz odemnie za free. pod jednym warunkiem: ŻE NIE SRZEDAŻ JEJ PRZYNAJMNIEJ PRZEZ 5 LAT.


fajna. gadałem z włascicielem przez telefon ale nie był chętny negocjować ceny.


p.s. daj adres do wysyłki
  
 
DZIĘKUJĘ SERDECZNIE!!
Wiadomośc z adresem masz juz na privie.
Żeczywiście gośc nei chciał nic opuścić, nawet opłacic w choćby połowie przeglądu, który skończył by się za 4 dni, Ani nie dostałem zbyt dużo części, a Paweł (były właściciel) ma ich naprawdę sporo, więc jak ktoś czegoąś potrzebuje (szczególnie do 2103) to neich się odezwie, bo w Ostrowcu jest mały magazyn: zupełnie nowy-jeszcze nei złożony tylny most, prawie nowy wałek rozrządu, nowa połowa orginalnego grila (lewa, bez okularu, stan ideał), wszystkie sworznie, gumy, kompletne lampy kilka kompletów, komplet błotników (oprócz przedniego od strony kierowcy- bo jest założony juz w mojej).

Jescze raz wielkie dzięki Rogacek!
  
 
aaa tu sa fotki
no naprawde fajna - a masz telefon do tego gościa z Ostrowca?ja tam czasem bywam więc moge zaglądnąc i zobaczyćco tam ciekawego jest do kupienia
pozdrówki
Paweł

P.S. A ona miała juz te naklejki kllubowe czy Ty ponaklejałeś?? no i jak sie jechało????

[ wiadomość edytowana przez: Pawel_66 dnia 2007-10-21 23:09:25 ]
  
 
Piekna, cudowna, fenomenalna.......

Gratki

DEx
  
 
Ładne autko w dobrym stanie, sporo pracy ciebie czeka.
  
 
Troche roboty jest, ale to sama przyjemność

Ale za to jak się nią jeździ.... miodzio!!! To jest zupełnie inne wrażenie jak jazda 2107.
  
 
No dziękuję, dziekuję. Dzis orginalne kapsle n akola założyłem, fotki wrzucę jakoś na dniach, albo już po założeniu nowego grilla.
  
 
Piękna. Dobra baza do odbudowy. Gdybym nie miał już swojej ukochanej "siódemeczki" kupiłbym taką "trójkę" bez wahania.
  
 
Jest na allegro w dziale zabytkowe>radzieckie, bardzo podobna do mojej, ale z uderzoną dupką.
  
 
Cytat:
2007-10-23 15:04:19, Adam-Lancelot pisze:
ale z uderzoną dupką.


No właśnie
  
 
Nie no Panowie bez jaj, ja wiem że najlepiej byłoby znależć 30-letnie auto w stanie ideał, bez rdzy, bez zarysowania, z silnikiem super i oryginalnym lakierem, no i oczywiście za max. 1000 zł bo to przecież ruska Łada.
Nie przesadzajmy. Przecież każdy blacharz w mig naprawi takie puknięcie, o wiele szybciej niż upora się z rdzą która zawsze występuje.
  
 
Ona ma jakies dziwne te kły - zderzaki sa od trójki ale te kły to chyba od szóstki????ale patrząc jeszcze raz na liniękaroserii widze, ze ona naprawde jest prosciutka - to bardzo ważne bo swiadczy chyba o tym,że była w dobrych rękach i nie jest zajeżdzona. Można kupć wrak za takie pieniądze a można i takie cacko
pozdrówki
paweł
  
 
Cytat:
2007-10-23 21:05:41, Pawel_66 pisze:
Ona ma jakies dziwne te kły - zderzaki sa od trójki ale te kły to chyba od szóstki????ale patrząc jeszcze raz na liniękaroserii widze, ze ona naprawde jest prosciutka - to bardzo ważne bo swiadczy chyba o tym,że była w dobrych rękach i nie jest zajeżdzona. Można kupć wrak za takie pieniądze a można i takie cacko pozdrówki paweł



Adam ma oryginale kły i pewnie bedzie je zakladał. Nie wiem po co zostały zmienienione na te od 2106

A Łada jest faktycznie prosta - ja byłem w szoku.
  
 
Tak, będę je zakładał, ale narazie mam tylko 3 sztuki. Są zmienione te kły pewnie dlatego, że na jakimś parkingu ktoś stuknał tą Ładę w lewy przód, pokiereszował kieł, którego brakuje i troche zgiął zderzak, co niestety odbiło się też na przodzie błotnika (tego innego koloru). Więc będę musiał to zrobić i od razu pomalować na dobry kolor. Dlatego troche nie pasują mi listwy na tym błotniku, szczególnie ta od nadkola.
  
 
mam jakieś kły ale bez plastiku . poszukam i dołożę do atrapy
  
 
Będę wdzięczny
  
 
Piękna trójeczka Trochę roboty i będzie to okazała Ładna.

(PS: co znaczy "kły" )
  
 
" kły " to te takie chromowane nakładki z guma na zderzakach w trójce
  
 
Jako biolog muszę zaprotestować kły to są takie zęby u mięsożernych, człowiek też je ma. To te najdłuższe i ostre, służą do rozrywania mięsa. A na zderzaku to są te pionowej nakładki na zderzak, które potocznie nazywa się kłami.

DEx