Łada Samara [2108] - Rafael

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Dziś niemal, że cały dzień spędziłem przy autku. Myjąc, pucując, polerując, czyszcząc odświeżając, etc. etc.

Odrazu też chciałem się pochwalić jak to dokładnie wygląda, a że akurat aparat był pod ręką...
Cóż największe pochwały należą się poprzednim właścicielom, ale ostatnio widać było lekkie zaniedbanie (troche brudne i niedokończone autko).
Te niedoróbki widać gołym okiem, ale z czasem mam nadzieje, że doprowadze go do stanu idealnego, a jak nie do idealnego to nardzo zbliżonego

Koniec paplaniny oto zdjęcia:























Uf... No troche było roboty

Obrazki to także linki do swoich nieskompresowanych odpowiedników.

PS:
Był bym bardzo wdzięczy za wszelkiego rodzaju podpowiedzi co do regulacji/naprawy/poprawy mojej Samarki.

PS2:
Co do różnic tablic rejestracyjnych. 2 ostatnie zdjęcia są jeszcze przed zarejestrowaniem auta.



Pozdrawiam, Rafał

[ wiadomość edytowana przez: Rafael_Black dnia 2007-10-27 17:54:18 ]

[ wiadomość edytowana przez: Rafael_Black dnia 2007-10-27 17:54:41 ]
  
 
Piękne auto - 3drzwiowe Samarki zawsze mi sie podobały. Super utrzymane auto.

Jeżeli moge coś podpowiedzieć.... pokrowce out i wycieraczka tylna na swoje miejsce i bedzie miodzio
  
 
Tak, tak wiem...

Chętnie bym zdją, tylko problem tkwi w tym, że są dość mocno podarte, więc nic innego w tym momencie nie mogłem zrobić.

Po za tym, lusterko wsteczne zew. lewe, naprawa lampki pod maska i przesunięcie jakiejś obejmy (chyba na tłumiku - bo na krawężnikach czasami zawadzam).

No jeszcze coś na pewno jest, ale to tylko drobiazgi, najważniejsze, że silniczek i reszta sprawna.

Dzięki :]

Pozdrawiam, Rafał.
  
 
Cytat:
2007-10-27 22:52:12, Leszek_Gdynia pisze:
Piękne auto - 3drzwiowe Samarki zawsze mi sie podobały. Super utrzymane auto. Jeżeli moge coś podpowiedzieć.... pokrowce out i wycieraczka tylna na swoje miejsce i bedzie miodzio



Dokładni etak samo uważam.
  
 
Tak jak powiedzieli przedmówcy bardzo zadbane auto. Gratuluję zakupu.
Popraw tylko wycieraczkę z tyłu i jeżeli uda Ci się gdzieś takowy trafić, to załatw znaczek na tylnią klapę (napis z pojemnością).
Pozdro.
  
 
fajne autko!!! taka samarka w dobrym stanie to naprawde super samochodzik!
  
 
Eh i nadszedl taki czas, że "znudziła" mi się Samara.
Właśnie trwają prace nad tuningiem...

Ale to nie bedzie byle jaki tuning, postanowiłem przerobić ją na ... Samolot oto zdjęcia z prac



Utwardzenie i podwyższenie podwozia, co bym nieszorował brzuchem po pasie startowym.




Moje przyszłe lewe skrzydło.



Jeszcze raz skrzydełko...



Puchacz dawca organów... Jeszcze nie wiem który dokładnie pójdzie na części
  
 
Ale co z tym masz zamiar zrobic?
  
 
Hmmm
To był taki żart ? ;P
  
 
W końcu udało się zgrać i dziś pojechałem przepolerować autko :]

Takie polerowanie tą maszynką wydaję się bardzo łatwe i przyjemne :] Tylko napoczątku strasznie ręce puchną od tych drgań, ale później już się przyzwyczaić można

Zajeło mi to jakies 2 i pół godzininy, ale jak by ktoś chciał to i można było to znacznie szybciej zrobić, a to dlatego, że niewiedzieliśmy za bardzo jak się do tego zabrać.

Najpierw pojawił się problem pasty polerskiej, na trasie z domu do garażu mijaliśmy 3 sklepy i zazwyczaj były tylko 2 rodzaje past.
Tempo oraz jakaś Auto(coś tam)... W jednym była polecana przez was Faracela G3 ale o dziwo sprzedawca nam ją odradzał...
W ostatnim sklepie kupiliśmy paste K2 Tempo lekkościerną z woskiem za jedyne 8zł

Odrazu też się pochawle swoimi aluskami


Szczególnie polecam ostatnie zdjęcie obejrzeć w pełnej okazałości, najlepiej można zauważyć całą tą robotę jaką dziś wykonałem

Kończąc część właściwie zbędną zapraszam do obejrzenia zdjęć
(eh musze zaipatrzyć się w końcu w normalny aparat )























PS:
Tak jak przedtem, po kliknięciu na zdjęcie otwiera się nowe okno ze zdjęciem w "pełnym wymiarze" ;]



Pozdrawiam, Rafał.
  
 
widać roznice polerowalem swoje audi pol roku temu i tez bylo widac roznice. teraz wystarczy troszke wosku i polysk wraca. samarka bardzo ladna moj znajomy tak mial ale niestety poza zrywnym silniczkiem nie bylo tam za wiele do szukania. trzeba przyznac ze chodzila niesamowicie i bardzo dlugo mu sluzyla bezawaryjnie. raz tylko mu sie modol zepsul. zapraszam do mnie na post 2107-PROJECT
  
 
Jaki to alus?
  
 
Seat albo Lancia, nie pamiętam.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Seat. Miałem kiedyś takie:



-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Bardzo ładnie się na nich prezentuje, dzięki.