Jak usunac wosk z plastikow

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam !

Mam taki oto problem. Przy woskowaniu samochodu ubrudzilem woskiem czarne listwy, oraz czarne zderzaki. Czy to teraz zmyc ? Probowalem roznymi plynami , do szyb , do tapicerki, najlepiej szlo poprostu ciepla woda , ale tez nie zmylo wszystkiego. Czym to potraktowac. Autko blyszcze sie jak nowka , tylko te biale smugi na listwach troche nie robia.
  
 
Witam Pana,

pewnie w międzyczasie problem się rozwiązał.
Chciałem polecić środki na bazie kwasu octowego, nawet ocet kuchenny.
Te woski to silikony, rozpuszczają się tym kwasem.

Na przyszłość polecam nie męczyć się takimi produktami.
Naszym woskiem ręcznym może Pan nacierać również plastiki. Będzie to miało taki efekt jak konserwacja plastików.
I co lepsze, cały samochód to ok. 15min pracy.



Pozdrawiam,

Popai.
edytowano

[ wiadomość edytowana przez: PG dnia 2008-01-15 02:03:47 ]
[ powód edycji: za reklamy tego typu dziekujemy jest dzial kupie sprzedam ]
  
 
Cytat:
2007-10-31 12:25:47, marcij pisze:
Witam ! Mam taki oto problem. Przy woskowaniu samochodu ubrudzilem woskiem czarne listwy, oraz czarne zderzaki. Czy to teraz zmyc ? Probowalem roznymi plynami , do szyb , do tapicerki, najlepiej szlo poprostu ciepla woda , ale tez nie zmylo wszystkiego. Czym to potraktowac. Autko blyszcze sie jak nowka , tylko te biale smugi na listwach troche nie robia.



Mocno przestarzały wątek, ale dodam od siebie, że nie ma to jak... suszarka
Kiedyś miałem taki problem, wszystko zeszło przy pomocy strumienia ciepłego powietrza i ręczników papierowych.
  
 
Najlepiej żeby pozbyć się wszelkiego rodzaju zabrudzeń jest skorzystanie z preparatu typu APC (All purpose cleaner czy jakoś tak). Jego siła zależna jest od stężenia. Ja u siebie korzystałem z doczyszczenia plastikowych wewnętrznych progów pobrudzonych od wsiadania ;/
z woskiem poradzi sobie bez problemu, taka "konkretniejsza" i bardziej profi kosmetyka samochodowa nazywa się detailing i na tej stronie można czasem wyczytać coś ciekawego