Chce kupić samochód BMW - pytania i odpowiedzi!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zanim zapytasz, sprawdź czy już nie padły odpowiedzi na towje pytania w tym temacie. Jeżeli chcesz kupić samochód BMW, napisz tutaj jaki model, rocznik, typ, wszystko dokładnie co na jego temat wiesz, jeżeli posiadasz zdjęcia to wklej miniaturki, jeżeli posiadasz link do zdjęć to udostępnij nam go, postaramy sie pomóc.


PS: Temat stworzony po to by uniknąć powtarzania się tematów dotyczących kupna podobnych/tych samych samochodów.


[ wiadomość edytowana przez: mibhell dnia 2007-03-04 00:38:02 ]

[ wiadomość edytowana przez: mibhell dnia 2007-11-01 15:24:03 ]
  
 
Witam!
od jakiegoś czasu szukam dobrego autka, chciałbym żeby to było bmw e-39, z lat 2000-,01 (na tyle mnie stać niestety). Mam na oku jedną
Link do ogłoszenia:http://autokapitol.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C575454
Dodam że kompletnie sie nie znam na samochodach, moge powiedzieć czy kolor mi sie podoba itp. a jako użytkownik moge stwierdzić jedynie czy dobrze mi sie danym autkiem jeździ, czy moc wystarczająca (wyprzedzanie, podjazdy pod długie wzniesienia i takie tam inne praktyczne), komfort jazdy itd. natomiast mechanika to u mnie kompletne fiasko.
Dodam że przeczytałem wsztstkie wątki na tym forum odnośnie tego auta (2 dni mi to zajęło) ale i tak sam bym raczej nie kupił, już raz sie naciąłem na używane auto (nie bmw) i dziękuje (fachowcy od "wizażu" zrobili wszystko żeby auto miesiąc sie kupy trzymało a potem kicha i złomowanie).
  
 
Cytat:
2005-10-19 11:15:07, czysta_baltyk_wyborowa pisze:
Witam! od jakiegoś czasu szukam dobrego autka, chciałbym żeby to było bmw e-39, z lat 2000-,01 (na tyle mnie stać niestety). Mam na oku jedną Link do ogłoszenia:http://autokapitol.otomoto.pl/index.php?


LINK do zdjęć

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem BMW E-39 z rocznika 2000-1 to myślę, że znalazłeś dobre autko, jest to już model po "face lifting-u". A o jakości tego auta niech zaświadczy cytat z gazety samochodowej, w której ukazał sie test E-39 właśnie po modernizacji: "Czy można poprawić mistrza?"
Cytat:

natomiast mechanika to u mnie kompletne fiasko


więc tak czy siak tylko z fachowcem jedź kupywać, ze zdjęć auto wygląda na ładne i zadbane, tyle mogę powiedzieć od siebie. pzdr

PS: oczywiście z tym serwisem ASO to książka książką a wierzyć trzeba z ograniczeniem. Bo troszkę mnie śmieszy fakt, że właściciel tego auta zasponsorował jakiś przegląd na 1500km przed sprzedażą.


[ wiadomość edytowana przez: Jeztom dnia 2005-10-19 11:37:49 ]

[ wiadomość edytowana przez: Jeztom dnia 2005-10-19 11:55:09 ]
  
 
POPRAWNY LINK

Co do zdjęć wygląda ciekawie, ja osobiście w tej cenie rozglądałbym się za 530d, większa moc/moment itp a spalanie pewnie to samo - ale kwestie wielkości silników chyba trzeba pozostawić temu co kupuje. Co do wyposażenia to mi się osobiście podoba. Moje zdanie jest takie, silnik powinien chodzić równo - prawie tak jak benzyniak !, wiadomo klekotać będzie jak to diesel ale nie moze zbyt głośno!, co do kopcenia z rury to powinno wystąpić tylko jak dasz noge do dechy i to też nie wielkie, no i czarnego kolory. Jak to będzie ok to wsiadaj, przejedź się ok 200km/h, jeżeli autko będzie jechać prosto, biegi wchodzić bez zgrzytów podczas hamowania będzie spokojnie zwalniać bez bicia kierownica itp to będzie oznaka że raczej technicznie jest sprawny. Co do blacharki to popatrz na szczeliny między drzwiami, jeżeli ma xenony to po otwarciu maski powinny być przy leflektorach nalepki (ahtung - duże napięcie - coś w ten deseń ), zerknij w miejsce zapasu czy nic nie pogięte. Zobacz jeszcze czy jest suchy d spody, klęknij albo wjedź na kanał. Wiadomo że to nie nowe autko, ale jak z niemca, serwisowane i przy tak małym przebiegu to powinno być idealne.
  
 
Jeżeli to gdzies blisko Katowic to polecam się pomocy.
  
 
Witam!
Mam prosbe co sadzicie o tym:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C601077
sorki ale niewiem jak sie wkleja linki
pozdrawiamhttp://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C601077

[ wiadomość edytowana przez: Aldik dnia 2005-10-20 23:56:29 ]
  
 
ruina i to straszna i ta cena. mam tak do sprzedania tylko czarna i coupe i za wiele mnie i młodszą
  
 
baz nie przesadzaj, mi się osobiście podoba - co Twoim zdaniem sprawia że autko jest ruiną ??

Cene lepiej pozostawić bez komentarza bo każdy kupuje za ile chce.
  
 
Na razie jestem na etapie poszukiwań
Co do poprzedniego mojego ogłoszenia to obdzwoniłem, opytałem i dowiedziałem sie że jest jeszcze kilka ukrytych opłat więc z założenia odpada (jak cie nie kijem to pałą). Firma "...." wygląda z grubsza na pospolitego hochsztaplera ale i tak w sumie dobrze że tu sie dowiedziałem a nie na miejscu, echhhh do rzeczy
mam jeszcze coś takiego: http://www.autoscout24.pl/home/index/detail.asp?ts=3183815&id=pzoo1s3tpaw&sc=&make=13&model=1651&pricefrom=&euroto=&zip=

Cytat:

Jeżeli to gdzies blisko Katowic to polecam się pomocy.

a jeśli dalej np. za granicą to odpada? oczywiście pokrywam wszelkie koszty (w granicach rozsądku) + dola za pomoc
  
 
motor z wygladu tragedia, wogóle auto sprawia przykre wrażenie złomu i strasznie zmęczonego, może ten lakier
  
 
Cytat:
2005-10-20 21:45:34, kamiloo pisze:
Witam! Mam prosbe co sadzicie o tym: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C601077 sorki ale niewiem jak sie wkleja linki pozdrawiamhttp://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C601077 [ wiadomość edytowana przez: Aldik dnia 2005-10-20 23:56:29 ]


mnie przeraziłby widok tego silnika pzdr
  
 
Cytat:
2005-10-21 09:20:19, czysta_baltyk_wyborowa pisze:
Na razie jestem na etapie poszukiwań Co do poprzedniego mojego ogłoszenia to obdzwoniłem, opytałem i dowiedziałem sie że jest jeszcze kilka ukrytych opłat więc z założenia odpada (jak cie nie kijem to pałą). Firma "...." wygląda z grubsza na pospolitego hochsztaplera ale i tak w sumie dobrze że tu sie dowiedziałem a nie na miejscu, echhhh do rzeczy mam jeszcze coś takiego: http://www.autoscout24.pl/home/index/detail.asp?m=&euroto=&zip=" target="_blank" ts=3183815&id=pzoo1s3tpaw&sc=&make=13&model=1651&pricefrom=&euroto=&zip= Jeżeli to gdzies blisko Katowic to polecam się pomocy. a jeśli dalej np. za granicą to odpada? oczywiście pokrywam wszelkie koszty (w granicach rozsądku) + dola za pomoc




jestes bardzo naiwny jak wierzysz w takie ogloszenia, myslisz ze ktos ci sprzeda top zustand 525d z takiego rocznika za 7100 euro? to jest sciema. takie roczniki w dieslu top zustand chodza po jakies 11 tys. a za 9tys kupisz sredni stan z przebiegiem 250tkm. na autoscoucie jest pelno falszywych ogloszen, przerabialem to jak szukalem swojej e36...




[ wiadomość edytowana przez: tolo84 dnia 2005-10-21 10:45:41 ]
  
 
Cytat:
jestes bardzo naiwny jak wierzysz w takie ogloszenia, myslisz ze ktos ci sprzeda top zustand 525d z takiego rocznika za 7100 euro? to jest sciema. takie roczniki w dieslu top zustand chodza po jakies 11 tys. a za 9tys kupisz sredni stan z przebiegiem 250tkm. na autoscoucie jest pelno falszywych ogloszen, przerabialem to jak szukalem swojej e36...



mam troche czasu na zakup auta, nie przypalam sie, po to właśnie wrzucam takie ogłoszenia na forum żebyście doradzili a cena faktycznie niska (może to jakiś stary dziadek któremu do emeryturki brakuje )
Jak macie jakies adresy stronek to wrzućcie / pozdrawiam
  
 
Co do wyjazdu za granice to odpada - brak czasu. Ale w okolicach Katowic żaden problem.
Co do tej E30 i widoku silnika to bez obrazy ale nie rozumiem ludzi, jak silnik brudny (bo na taki wygląda) to źle bo ..... coś tam. ...... a jak by ktoś wypicował to dam głowe żebyście się głowili dlaczego taki czysty, że ktoś umył bo np olej się lał. Ostatnio troszkę handluje autkami i już się troszkę rozeznalem w tego typu sprawach. Uwieszcie mi że czasami silnik wygląda jak po powodzi, tsunami, tajfunie, trzęsieniu ziemi a chodzi idealnie i po wymianie czasami głupich świec można nim zasówać ile fabryka dała! Grunt to żeby gdzieś spod gowicy itp nie lał się olej a to że brzydko wygląda to żaden minus!
Mam ostatnio kontkat z bardzo wieloma markami i w różnym stanie, więc wiem co mówie. Ludzie niepotrzebnie zajmują się całą otoczką związaną z kupnem auta i jego wyglądem a nie tym co najważniejsze, czyli dokładnie jego stanem tzn jak jedzie - czy prosto - czy nie cieknie gdzieś olej, czy przy 200 nie chce mu silnik wylecieć itd itp.
Ktoś tu napisał, że firma kręci bo chce autko sprzedać bez opłat -- a jak pojedziesz to niemiec to niby jak je kupisz!?!? Ja lubie kupować autka z niemiec bo jest to banalnie proste, żadnych numerów silnika, mniejsze ryzyko na powypadkowość, polskie ręce mechanika, fuszerki itd itp tylko bierzesz farzerungbrief patrzysz czy się zgadzają numery nadwozia i w droge. Jak nie wiesz jak dojechać do domu to bierzesz bylejakie tablice, idziesz do ubezpieczyciela (nie każdego), wypisuje Ci ubezpieczenie graniczne na miesiąc i w droge. Jeżeli zrobisz wcześniej przegląd to możesz nawet normalnie na siebie wykupić OC na rok!
Ja też sprzedaje autka bez opłat i nie kryje się żadne ooszustwo za tym, po prostu szkoda mi kasy na to - jeżeli ktoś zostawi zadatek to nie ma problemu, rejestruje, opłacam itd. Ale mi się chce, a niektórzy są leniwi co też nie oznacza że są oszustami.
Śmieszą mnie ludzie którzy najpierw patrzą na tablice i jak są niemieckie to odchodzą zamiast najpierw zobaczyć stan.
  
 
Cytat:

Uwieszcie mi że czasami silnik wygląda jak po powodzi, tsunami, tajfunie, trzęsieniu ziemi a chodzi idealnie


oczywiście że tak może być...
  
 
nie chodzi o brud na silniku zobacz stan kabli, klap temperaturowych kolektora i wszystkich wezy i plastików
  
 
Coprawda nie mam karty graficznej i kiepsko widze niektóre zdjęcia ale jeżeli chodzi o kolektor to daj mi go a zrobie z niego nówke za pomocą wody pod ciśnieniem i dob rego płynu a co do kabli to ja nic nie widze.
  
 
Aldik to taka mała wyliczanka ale skoro twierdziszz ze auto kosa to ok kazdy lubi co innego
  
 
Nie twierdze ze autko ideał, ale ja osobiście bym sie wybrał zobaczyć - oczywiscie jezeli szukałbym za to cene takiego autka. Za dużo widziałem źle wyglądających ideałów i dobrze wyglądających złomów.
  
 
Cytat:
Ktoś tu napisał, że firma kręci bo chce autko sprzedać bez opłat -- a jak pojedziesz to niemiec to niby jak je kupisz!?!?


może i przesadziłem ale z drugiej strony jak mam podaną cene za auto zajeżdżam na miejsce i okazuje sie że owszem ale to cena netto (dodać 16%VAT) to troche nie tak, na firme to nie problem bo i tak vat do przodu a pozostałe opłaty to rzecz jasna.