P 306 wyciekający olej...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam..

Mam problem z olejem silnikowym. Jestem prawie przekonany że wycieka mi gdzieś, prawdopodobnie spod miski ale dzieje się to tylko podczas jazdy. Dość sporo oleju zebrało się ze strony, gdzie się znajdują paski (rozrządu, klimatyzacji, alternatora i wspomagania). Nie ma żadnych śladów jak auto stoi w garażu, nie zauważyłem jeszcze plamy w miejscu postoju. Czy to możliwe że auto na każde 1000km pije 2l oleju ? Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć co może być przyczyną tej awarii ?
  
 
2l oleju na 1000km to już bardzo dużo. Sprawdź czy nie cieknie spod miski olejowej tak jak mówisz, albo może simmering wału korbowego puszcza olej.
  
 
sorry że tak późno ale może jeszcze nie znalazłeś przyczyni znikania oleju, może tez palić olej z powodu zużycia uszczelniaczy na trzonkach zaworów bedzie wtedy brał olej i kopcił poproś kogos żeby potrzymał go na gazie tak około 1500 obrotów z minute a później nagle zwiekszył do 4000 a ty stań z tyłu i zobacz czy zakopci jesli tak (sugerując się wysokim zurzyciem oleju powinien zakopcić i to mocno) to trzeba to wymienić