Jjjanek1 - Samara 1993r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich jestem tu nowy ,zakupiłem ładę samarę z 1993r od pierwszego własciciela samochód dotarł z niemiec nigdzie nie mogę znaleź informacji na temat tego modelu może ktoś z was będzie mógł mnie naprowadzić dodam że samochód ten ma blachy ocynk oraz welurową tapicerkę. Jest bezwypadkowy kupiłem go od kolegi z którym wychowywałem się w dzieciństwie.Samochód ten posiada gaznik z sondą ,widziałem w mej okolicy pare samar ale nie stety nie takiej jak moja.











[size=9][ Dodano: 2007-12-30, 21:51 ][/size]


[ wiadomość edytowana przez: jjjanek1 dnia 2008-01-03 12:22:20 ]

[ wiadomość edytowana przez: jjjanek1 dnia 2008-01-03 12:24:57 ]

[ wiadomość edytowana przez: dcnt dnia 2008-01-03 18:04:43 ]
[ powód edycji: zmiana tytulu ]
  
 
Witam
No bardzo ładna jest, wygląda że naprawdę w dobrym stanie, obt Ci dobrze służyła
  
 
To mi wygląda na Ładę 21080.
  
 
Kolejna Samarka ! Wreszcie


Pozdrawiam, Rafał.
  
 
Cytat:
2008-01-03 12:18:46, jjjanek1 pisze:
może ktoś z was będzie mógł mnie naprowadzić dodam że samochód ten ma blachy ocynk oraz welurową tapicerkę.



a niema tabliczki znamionowej pod maską?
z tego co pamietam powinna byc na kielichu amortyzatora lub na przednim pasie

edit:
a juz widze na fotkach, jest na przegrodzie za filtrem powietrza

ile Cie ona wyniosła ?

te pokrowco/koce wygladaja tragicznie
a tak poza to super zrobiona,

to odpalanie z pilota to masz zrobione z centralki alarmowej czy oddzielne ?



[ wiadomość edytowana przez: Sp4rkY dnia 2008-01-03 14:42:50 ]
  
 
Jestem już i odpowiadam szukałem samochodu dla siebie, żeby jeździć sobie do pracy, ponieważ posiadam już drugie auto(audi b4), ale tak się składa, że żona tez pracuje. Wybór padł na cinquecento, zacząłem szukać inf. na ich temat.Każdy odradzał 700 a 900 ciężko było spotkać a miałem kwotę przeznaczoną na zakup 3000.Zadzwoniłem do swojego kolegi, z którym się razem wychowywałem po sąsiedzku. Zaproponował mi, że się rozejrzy dla mnie za samochodem, ale poleca mi swoją ładę samarę, którą mi sprzeda dużo poniżej kosztów zakupu. Ja sie tylko usmiechnołem i pomyślałem, że rus kaja maszyna to będzie mi palić z 13l on zapewniał mnie, że nie teraz w zimie pali do 9 l, a w lecie do 8 max.On przyprowadził ją osobiście od rodziny z Niemiec od swojego wujka dał za nią z tego, co widziałem na papierach w marcu tego roku 1000euro +1500zł rejestracje w kraju.On założył osobiście w niej gaz. sprzedał mi ją za 3.400 Samochód posiadał oryginalne opony rosyjskie 5szt w zapasie nigdy nieużywane po przyjeździe po zmieniał na nowiutkie opony letnie oraz zimowe, ponieważ oryginały zrzesiały.Do tego mam oryginalne alufelgi rosyjskie z napisem lada nawet Łądne nigdy rosyjskich alufelg nie spotkałem samochód posiada wszystkie te same oznaczania na szybach.Orginalny lakier z wyposażenia to ma centralny zamek, odpalanie z pilota, oraz załączanie halogenów w pilocie jak i przyciskiem całość obsługuje centralka sterownika radiowego polskiej firmy SATEL RX4K. Radiomagnetofon firmy kenwood na miękkiej mechanice. Samochodem bardzo miło się jeździ bardzo mnie zaskoczył jest cichy zero luzów na kierownicy.Po prostu Rus kaja maszyna mnie zaskoczyła, zdjęcia samochodu porobiłem 1 godz. po zakupie teraz samochód ino lśni po wypastowaniu a całość tak jak pisałem za 3, 400 wydaje mi się, że dużo dałem na allegro te samochody chodzą do 2000tyś. Dałem za nią tyle, ponieważ wiem, że autko powinno mi pochodzić i że nie jest wypadkowe a że posiada ocynk to mi jeszcze posłuży, a jak przyjdzie lato to wyciągne komplet opon nowych na alufelgach z garażu i przełoże , a to jest duże zaoszczędzenie kasy.

[ wiadomość edytowana przez: jjjanek1 dnia 2008-01-03 15:29:12 ]
  
 
Według mnie duzo nie dales. Z takim wyposazeniem naprawde warto. W tych samochodach cene ksztaltuje stan techniczny i wizualny. Ja za swoja w 2005 roku dalem 4300zl ale byla i jest w naprawde dobrym stanie tylko nic dodatkowego nie miala w wyposazeniu. Byly oczywiscie tansze Samarki ale w duzo gorszym stanie. To byl czas kiedy auta mialy jeszcze jakas wartosc. Teraz mocno spadly, ale i tak Ci sie oplacilo wedlug mnie. Teraz trzeba zadbac i Ladzianka bedzie sluzyc dlugie lata.
  
 
A nie ma przypadkiem gdzieś pod maską tabliczki Scaldia Wołga czy jakoś tak??My mieliśmy Samarkę Carlote taką czarną po tuningu zagranicznym i ona własnie była robiona w Scaldi Wołdze.Ale z tego co widać to ta twoja też była kupowana "goła" od rosjan i robiony mały lifting gdzieś w niemczech albo sąsiednich krajach.
  
 
Wg mnie jest to: (VAZ-2108(3))

model: Łada Samara Carlotta - VAZ-2109
silnik: VAZ-2108



sprzedawana: Kanada, Niemcy, Szwecja, Szwajcaria

jjjanek1 podaj treść tabliczki znamionowej


[ wiadomość edytowana przez: Sp4rkY dnia 2008-01-04 07:47:10 ]

[ wiadomość edytowana przez: Sp4rkY dnia 2008-01-04 08:00:44 ]
  
 
Fajna samarka - będzisz miał z niej pociechę jeszcze przez pare lat. Ale to chyba nie jest carlotta. W Niemczech były sprzedawane samary robione tez przez czeską firmę Bohema. Może to jest to?
w każdym razie to była okazja i nie równaj jej z zajeżdżonym złomem za 2,0 tys
pozdr
Paweł
  
 
Witam panowie ponownie zrobiłem zdjęcie tabliczki znamionowej mej samarki niestety nadal nie mogę znaleźć inf. na jej temat jak wpisuje w Google model 21008 to znajduje mi samarki, ale bez tapicerki welurowej oraz bez mych zderzaków i wydaje mi się, że całkiem różni8 wizualnie od mojej samarki pomiędzy lampami wstawiona jest taka blenda z napisem samara zaś w carlotcie pisze carlota

By jjjanek1
A tutaj znalazłem podobny model z Niemiec tylko, że u mnie na blendzie pisze samara i na bokach na sŁupkach jest napis TOP

By jjjanek1
Dodam, że ja mam z Niemiec od pierwszego właściciela i na pewno gość już taką kupił sam nic nie tuningował



[ wiadomość edytowana przez: jjjanek1 dnia 2008-01-08 06:51:09 ]

[ wiadomość edytowana przez: jjjanek1 dnia 2008-01-08 06:52:39 ]
A OTO ALUFELGI ORGINALNE OD NIEJ

By jjjanek1

[ wiadomość edytowana przez: jjjanek1 dnia 2008-01-08 07:04:13 ]
  
 
Janek - mi sie wydaje, ze to zwykła Samarka z dodatkowym wzbogaceniem na rynek niemiecki. Dokładki pewnie były robione juz w dojczlandach, bo takie zwykłe gołe Samarki nie mialy by wziecia, nawet w DDRach.

Polecam ci rownież zerknąć w profil ZAX'a - 2 zdjęcie
  
 
Fajna ta Łada. Taka nie "ładowska" hehe.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Leszek_Gdynia pewnie masz i może racje że to zwykła łada, ale nie daje mi spokoju choćby to że w złykłych ocynku nie było . A tu co ciekawe to i ocynk jest i co śmieszne to kontrolka od chec enigme
a dla tego wolał bym wiedzieć co za typ choćby dla tego jakby mi pszyszło kupić przedni zderzak to nawet nie wiedział bym do jakiego modelu. W tamtym roku zostawiłem poldka przed pracą na parkingu (w zimie) przychodzę a tam prawie zderzak trzyma się na jednej stronie dla tego wole wiedzieć z czym mam do czynienia
  
 
checkengine masz bo w nowszych byly... natomiast o zderzaki sie nie martw - w razie co samarowski bedzie pasowal dziwie sie tylko ze masz niska deske....
  
 
Powiem ci tak mieliśmy taką Carlote jak na zdjęciu ta czarna i co do zderzaków to są nie do dostania nam się udało kiedyś kupić przez znajomych w belgi jak nam pękł.Leżał gdzieś u nich w magazynie ale cena była bagatela.Jednyne co to jak pęknie dać takie zderzak do zrobienia niektóry firmy się zajmują takim czymś.Ale pociesze cię że zderzaków do baltica tych okrągłych nie idzie dostać te hehe
  
 
zobacz jeszcze na so klubu www.lada-welt.de i wejdź na galerię. Tam są łady , które były sprzedawanie na tamten rynek i może tam się coś wyjaśni
www.lada-welt.de
  
 
po lekturze materiałów Miłosza dochodże do wniosku że to ani carlotta, ani bohemia:



Ja widać carlotta miała przeważnie okragłe reflektory, i inaczej wyglądający zderzak.





bohemia jak widać to cabrio.

najbardzej podobna jest wersja 2109 Top, co by potwierdzało tezę Leszka o wykonaniu niemieckim.






więcej na LADAKLUB.pl
  
 
super sprawa, dbaj o nią bo to jakaś unikatowa Samarka Tego ocynku jesteś pewien??? i naprawde nie rdzewieje???
pozdrawiam
  
 
Cytat:
po lekturze materiałów Miłosza dochodże do wniosku że to ani carlotta, ani bohemia. najbardzej podobna jest wersja 2109 Top, co by potwierdzało tezę Leszka o wykonaniu niemieckim.


Góral, dobrze trafiłeś. Krótko mówiąc szukajcie a znajdziecie. Teraz wszedłem na swoją stronkę - faktycznie zgadza się. Samara Janka to produkowana w Niemczech wersja "Top", tyle że nie 2109, a 2108. Będę musiał poprawić jak będę miał czas, że 3-drzwiowe samary też robili w tych niemieckich wersjach.
Wersja "Top" jest jedną z czterech wersji produkowanych właśnie w niemczech na ten rynek. Te wersje zależą od wyposażenia. Słabse wersje to Optima, Hanseat, Night (hatchback)/Fun (cabrio)
Czyli teoria Leszka też się sprawdza - na mojej stronie jest potwierdzenie, że były to wersje robione w Niemczech.
Tak samo teraz już wiadomo, że nie jest to Bohemia czy Carlota.

Więcej informacji znajdziecie TU