Łada 2107 "89 Jubiler

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Troszkę o mojej ładnej. Ładna zakupiona w 2002 roku od znajomych staruszków z Warszawy. Wyprodukowana w 89' i podobno od 95' stała w garażu. W 2003 założona instalacja LPG,zrobiona blacharka i elektryka. Od ok 2msc LPG nie działa, prawdopodobnie parownik, a poza tym straciła 1/2 mocy :/ pedał gazu wciśnięty do końca = dławienie -filtr lub coś z przepustnicą pewnie :/
Linki do fotek:
1# s.sk-gaming.com/image/album/685732/a0c1243c213e4cf0.jpg
2# s.sk-gaming.com/image/album/685732/0e89f6a6e1fe4cf1.jpg
3# s.sk-gaming.com/image/album/685732/126472fa75c04cf2.jpg
4# s.sk-gaming.com/image/album/685732/f5fdd5b630514cf3.jpg
5# s.sk-gaming.com/image/album/685732/d6848450028d4cf4.jpg
6# s.sk-gaming.com/image/album/685732/6302e9b635734cf5.jpg
7# s.sk-gaming.com/image/album/685732/a774bc1526c34cf6.jpg
8# s.sk-gaming.com/image/album/685732/7715a6afbb0b4cf7.jpg
9# s.sk-gaming.com/image/album/685732/8acadd198bee4cf8.jpg
10# s.sk-gaming.com/image/album/685732/38dcdc82969c4e5d.jpg
11# s.sk-gaming.com/image/album/685732/3b3bd5e741b84e5e.jpg



[ wiadomość edytowana przez: Jubilerr dnia 2008-01-21 18:17:31 ]
  
 
Jubilerr po pierwsze wstaw fotki zamiast linków bo nie każdemu chce sie je kopiować ...

po drugie zapytaj a pomożemy/pomogę przywrócić moc Twojej ładzi !

edit:
widzę ze progi i na pewno podłożnice musisz zrobi jak najszybciej

pracujesz w straży granicznej? co to za goście w moro?



[ wiadomość edytowana przez: Sp4rkY dnia 2008-01-21 19:41:24 ]
  
 
Fotki są w różnej rozdziałce więc nie chce, no i część z nich mam w swoim profilu
Hm...więc pytam jakieś pomysły? Bo naprawde, brakuje mi tych 30Km więcej
  
 
Cytat:
2008-01-21 19:39:38, Jubilerr pisze:
Fotki są w różnej rozdziałce więc nie chce, no i część z nich mam w swoim profilu Hm...więc pytam jakieś pomysły? Bo naprawde, brakuje mi tych 30Km więcej



na początek fotki, jest taka np fajna stronka jak https://imageshack.us/ gdzie możesz wiele ....

opisz co robiłeś, co podejrzewasz, jakie są objawy, to wszytko będzie bardzo pomocne bo naprawdę ciężko jest coś na odległość stwierdzi
  
 
Hm...nie wiem co jest przyczyną:/ jeździła mi super, aż nagle któregoś dnia, ruszam spod świateł dodaje gazu a ładna się dusi, odpuszczam tak do 1/2 wciśniętego gazu i jest ok
  
 
Piotrek chyba nie zrozumiałeś. Żeby pomóc komuś online potrzeba naprawdę dużo informacji... nie napisałeś nawet czy to się dzieje na Pb czy LPG. co ostatnio przy niej robiłeś. to wszytko jest potrzebne żeby nie wpakować się w niepotrzebne koszty. ładzianki są naprawdę tanie w utrzymaniu jeżeli sie potrafi samemu coś przy nich zrobić i potrafi się zanalizować problem. od tego trzeba zacząć. bo mniejsza moc auta może powodować naprawdę wiele rzeczy...

ja gdy kupiłem 110 wydałem sporą kasę tylko dlatego że nie słuchałem ludzi którzy mają wiedzę i nie skonfrontowałem tej wiedzy z książkami z forami itd... a okazało się gdy już nic nie pomagało że tylko jeden kabelek w instalacji był źle przylutowany

edit:
ładzianki i jak większość aut to są proste(trochę rozbudowane) układy elektroniczne ... wystarczy kontrolowac caly czas auto i 'sygnały' jakie wysyła... ostatnio wicemistrz polski w lokalizowaniu usterek samochodowych na słuch na moich oczach popełnił głupi błąd ...



[ wiadomość edytowana przez: Sp4rkY dnia 2008-01-21 20:15:04 ]
  
 
Dzieje się tak i na pb i na lpg, ostatnio jedynie co robiłem to odkręcałem filtr powietrza żeby wymienić przewód paliwowy, możliwe że źle dokręciłem i pobiera zbyt dużo powietrza :>
  
 
O, własnie się dowiedziałem, po rozmowie z pierwszym właścicielem ładnej, że była ona załatwiona z serii robionej dla dyplomatów ;D odbierana była na granicy i była podobno lepiej wykonana niż seryjne
  
 
Cytat:
2008-01-22 15:06:29, Jubilerr pisze:
O, własnie się dowiedziałem, po rozmowie z pierwszym właścicielem ładnej, że była ona załatwiona z serii robionej dla dyplomatów ;D odbierana była na granicy i była podobno lepiej wykonana niż seryjne


Wiesz, takie bajki to się słyszy non stop. Każda Łada to w/g sprzedająca oczywiście "finka", co drugi stary Fiat czy Polonez to oczywiście specjalny model wykonany dla jakiegoś dyrektora/ pułkownika/ministra/ I sekretarza (wybrać w/g woli) więc sorry ale raczej nie wierz w te rewelacje.
  
 
Jubiller prośba od moderatora.... popraw linki do fotek... czyt. regulamin tego działu
  
 


To zdjęcie wymiata hehe.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Witam
Cytat:
2008-01-22 18:56:58, andrzej_krakow pisze:
Wiesz, takie bajki to się słyszy non stop. Każda Łada to w/g sprzedająca oczywiście "finka", co drugi stary Fiat czy Polonez to oczywiście specjalny model wykonany dla jakiegoś dyrektora/ pułkownika/ministra/ I sekretarza (wybrać w/g woli) więc sorry ale raczej nie wierz w te rewelacje.


W przypadku Łady jest w tym trochę prawdy , biorąc pod uwagę jak to auto było niegdyś u nas traktowane i jak trudne do zdobycia, natomiast trudno nam porównać z egzemplarzami z rynku rosyjskiego, chociaż w przypadku Łada Samara (wersja eksportowa) vs. Sputnik(rynek wewnętzny) różnice w wykończeniu ponoć były wyraźne.
  
 
Kochany modzie, poprawił bym, ale niemoge już edytować postu ;/ Wkleić sie oddzielnie ?

Hm...Bentlej wskrzeszony! Byłem dzis u Zenuaka (Pozdrawiam) w jego monster garage i...LPG działa! nie dziwie się,że wcześniej nie działało skoro gaz uciekał ;D do filtru gazu dochodzi taka miedziana rurrka i tam jest taki sobie fajny gwint z nakrętką...były zjechane obydwa
Na gazie ładna już ciśnie pełną gębą i nie ma problemów z "dławieniem" się jak wcześniej.
Poza tym, chłopaki zobaczyli co tam sie stało po wypadku...na pierwszy rzut idzie wahacz do wymiany i mam nadzieje,że to wszystko, w czwartek znowu wyprawa do Zenuaka i wymiana wahacza, naprawa tylniej bocznej szyby (odkleiła się od bloczku),klamek i regulacja zawiasów.
Hm...to chyba wsio na dzisiaj

EDIT:
Wklejam zdjęcia












[ wiadomość edytowana przez: Jubilerr dnia 2008-01-22 23:51:42 ]
  
 
Wyręczę kolegę bo fotki nie wchodzą.







-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 







-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Witam
Bentley - ŁADnie
  
 
Wahacz i szyba zrobione, sprzężyna ucięta o 2 zwoje,
w przyszłym tyg. wymiana płynu w amortyzatorach na gęstszy
thx chłopaki z monster garage
  
 
Fotki wahacza (tego który uszkodziłem...)




  
 
Dziś zrobiłem światła mijania i pozycyjne na przełączniki hebelkowe, i ogrzewanie tylniej szyby, na przełącnziki będą jeszcze zrobione halogeny,światła p.mgielne i wlącznik świateł awaryjnych.
Wszystko osadzone na panelu wląsnej roboty, który zrobiłem z obudowy od komputera (jednej części), przed pomalowaniem i wyrównaniem wygląda tak:
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
  
 
No i dziś zapadła decyzja - albo do końca miesiąca znajde kupca na siedmiorke albo idzie na żyletki.
Mam już dość psucia nerwów przez ten .... samochód, jedno naprawisz to 2gie przestanie działać. Tym razem padł rozrusznik.