Licznik i kontrolki...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam...nie kojarze zeby ktos mial podobne objawy wiec pisze do Was i mam nadzieje ze cos poradzicie..otorz wczoraj wieczorkiem jechalem sobie omesia b 2.0 16v i w pewnym momencie zapalila mi sie kontrolka akumulatora na stale(nie przygasala ani nic) i licznik wysiadl(brak obrotosciomierza,tem,wskazania paliwa a strzalka na predkosciomierzu sie zatrzymala w jednym miejscu i tak sobie stoi...wiec sprawdzilem czy mam ladowanie,czy akumulator jest oki i ku mojemu zdziwieniu wszystko dziala jak nalezy...reset kompa nic nie daje!!!nie wiem co to moze byc ale chyba sami rozumiecie ze nie za fajnie mi sie teraz jzdzi...aha zapomnialem jeszcze o jednym-jak sie wylaczy silnik,wlozy kluczyk i przekreci do polowy to nie ma zadnej lampki(brak oleju,silnika i akumulatora)dopiero po odpaleniu od razu swieci sie aku..
mam nadzieje ze cos mi podpowiecie
dzieki i pozdrawiam
  
 
Oj czyżby Ci zdechł jakiś stabilizator zasilający elektronikę na desku?

Chyba bez wybebeszenia zegarów się nie obejdzie.
  
 
Miałem takie objawy, sprawdź bezpieczniki pod kierownicą
  
 
dioda na liczniku.
  
 
oki...jezeli bezpieczniki to wiadomo co zrobic ale jezeli to jest ta dioda to co dalej??gdzie sie ona znajduje,jakie sa koszta i jak sie za to wogole zabrac?
dzieki i pozdrawiam
  
 
jutro ci dokladnie powiem gdzie ta dioda jest. Latwo ja przemierzyc. ma tylko puszczac prad w jednym kierunku. A koszt takiej diody nie duzy. Jutro dam ci znac czy to napewno dioda.
  
 
i problem z glowy...bezpiecznik jak sie okazalo odmowil dalszej wspolpracy...dzieki Panowie za wskazowki
pozdrawiam
  
 
Witam
Odświeżę temat, bo mam taki sam problem, może ktoś z Klubowiczów podsunie mi jakieś rozsądne rozwiązanie

Po przekręceniu kluczyka do pozycji 1 nie świecą mi się żadne kontrolki także nie świeci wyświetlacz, mogę załączyć silnik, jednak zapala mi się wtedy kontrolka ładowania i nie działa wskaźniki prędkości i obrotomierz. Gdy wyjęty mam kluczyk ze stacyjki i załączę radio wyświetlacz działa prawidłowo.Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie są sprawne.

Może ktoś miał podobną sytuację i wie, gdzie należy szukać przyczyny tej usterki?

pozdrawiam