Płyn chlodniczy mi znika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Plyn chlodniczy mi znika,sprawdzilem chlodnice i weze i nigdzie nie ma wyciekow i bardzo wolno ni sie nagrzewa ale pod korkiem od wlewu oleju zbiera sie coraz wiecej takiego kremu jak (kawa z mlekiem) a na bagnecie chyba wszystko jest OK.Po przejechaniu okolo 20 km znika mi pol zbiornika plynu,teraz juz dolewam wody,bo na plyn bym nie zarobil,ktos mi doradzil,zebym odkrecil termostat i zobaczyl czy bedzie nadal ubywalo.Bo jak nie termostat to moze byc to uszczelka pod glowica ?,mam Renault Thalie 2002r 67 tys przebieg...
  
 
A to nie jest przypadkiem forum Toyoty??? Jak płyn ucieka w takim tempie to uszczelka albo głowica.
  
 
no to powodzenia, lać wody do chłodzenia nowoczesnego auta, szacunek. Ludzie jak cos sie pier*oli to jechać do serwisu a nie zastanawiać sie przez pół roku. Rozumiem że Polak wie wszystko lepiej, a do tego mężczyzna nigdy nie czyta instrukcji, ale to już jest przegięcie.
Po drugie to forum Toyoty, a kończąc temat dodam, że jak Ci w takiej ilosci znika ta woda to tam chyba uszczelki gdzies regularnie brakuje
  
 
Mi też znikał...ostatnio zalana chłodnica płynem z uszczelniaczem..zobaczymy jaki efekt..

Cytat:
A to nie jest przypadkiem forum Toyoty???



Spoko, niech się chłopak pyta przecież ToyotY też robią francuzi
  
 
Przy takim przebiegu 67 tkm taka awaria ,gratuluje udanego auta
  
 
Cytat:
2008-05-06 06:52:14, Tragbier pisze:
Przy takim przebiegu 67 tkm taka awaria ,gratuluje udanego auta



Nieładnie jest się tak śmiać z aut "sprawnych inaczej"
  
 
Cytat:
2008-05-05 19:54:52, Kiinio pisze:
Mi też znikał...ostatnio zalana chłodnica płynem z uszczelniaczem..zobaczymy jaki efekt.. Spoko, niech się chłopak pyta przecież ToyotY też robią francuzi



No a silnik 1.9 francuska konstrukcja odpala i jezdzi jak japonska nie ma co tutaj to majstersztyk.
Akurat francuskie diesle to bardzo dobry towar
Reszta to fakt sprawna nieco inaczej

Niemcy jak wymyslili TDI to jada juz na nim od 20 lat a caly pomysl i konstrukcja to mysl FIAT-a o ile sie nie myle

Uciekajacy plyn w aucie z przebiegiem 67tys km hm...mysle ze przed szosteczka wypadalo by postawic 2 albo najlepiej 3 wtedy sie zgodze chlodnica ma prawo cieknac

pozdrowka
  
 
Masz instalacje LPG ? Prawdopodobnie gdzieś na przewodach sam u siebie doszedłem po pół roku. Albo uszczelka ale to byś chyba wiedział.
  
 
Miałem kiedyś podobnie. Silnik mi sapalał olej, raczej żarł. Od pewnego czasu zaczął znikać płyn z układu chłodzenia. Myślałem, że mi sie naprawił siłnik i nie łyka już oleju. Okazało się, że pęknięta była uszczelka pod głowicą. Sprawdź, czy nie dostaje się płyn do oleju, świadczył by o tym "krem" na korku wlewu oleju. Monitoruj stan oleju w silnkiu !!!
  
 
Wszystko można sprawdzić ciśnieniowo wtłaczając powietrze przez korek zbiornika uzupełniającego płyn chłodzący.Są specjalne pompki z ciśnieniomierzem i nakładki na każdy rodzaj korka od zbiorniczka .Ciśnienie można uzyskać bardzo duże ,trzeba uważać aby nie rozszczelnić układu chłodzenia .Wszystkie braki wyjdą od razu (wydmuchana uszczelka pod głowicą ,nieszczelny układ chłodzenia itd.)
  
 
Kolego masz typowe objawy pękniętej uszelki pod głowicą. Ten biały krem to właśnie płyn chłodzący mieszający się z olejem silnikowym. Warto jeszcze wcześniej sprawdzić ciśnienie sprężania.
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2010-05-11 21:38:31, spock22 pisze:
Kolego masz typowe objawy pękniętej uszelki pod głowicą. Ten biały krem to właśnie płyn chłodzący mieszający się z olejem silnikowym. [...]



A guzik, bo ten "krem" może się pojawić w każdym sprawnym silniku przy spełnieniu pewnych założeń i warunków pogodowych
Pozdro.
  
 
Renault to pelnia zycia...
wg slow z reklamy
A zycie jest...jak renault p...
nie rozpieszcza,
wiec raduj sie nim
z na twarzy bananem.
i pomnij slowa wieszcza...

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer