Mój IS200

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No to i ja się pochwalę moją prawie Toyotą

Jest boski, a poza tym...

podstawowe dane
Silnik: 1F-GE z VVT-i
114kW
pojemność skokowa 1988 cm3
typ silnika rzędowy sześciocylindrowy
max. moment obrotowy 195 Nm przy 4600 obr.
moc maksymalna 155 KM przy 6200 obr na minutę
prędkość max 215 km/h
przyspieszenie 0-100 km/h 9,5 sek.
skrzynia biegów 6 - biegowa manualna
masa własna 1430 kg
pojemność zbiornika paliwa 70 litrów
szerokość / długość / wysokość 1720 mm / 4400 mm / 1410 mm
rozstaw osi 2670 mm
rozstaw kół (przód/tył) 1496 / 1486 mm
napęd: RWD
4xair bag, czujniki cofania, automatyczna klima, dobre radio (6 głośników, zmieniarka na 6CD i kaseciak :rotfl: ), TRC, Snow, ESP, eletryczne szyby przód/tył, elektryczne lusterka (w tym składanie), itd.
Kolor: srebrno-złoty w papierach jako "Gray"
Na lato: Felgi CMS i opony 205/55/16 89V Yokohama Advan
Na zimę: Felgi Lexus i opony 205/55/16 89H Bridgestone WT-21
Przebieg w momencie odebrania: 95343km

Przejechałem nim ponad 10tyś km i jestem nadal zachwycony

Domontowałem tylko CB, wymieniłem klocki z przodu oraz opony letnie na Dunlop SP Sport Fastresponse 205/55/R16 91W

Poniżej kilka fotek









  
 
Cytat:
2008-04-08 20:22:16, mkr pisze:
Przejechałem nim ponad 10tyś km



no toś się najeździł...

pzdr


[ wiadomość edytowana przez: marcinm dnia 2008-04-08 20:52:03 ]

[ wiadomość edytowana przez: marcinm dnia 2008-04-08 20:52:39 ]
  
 
Fajne autko, fajne

Cytat:
2008-04-08 20:22:16, mkr pisze:
No to i ja się pochwalę moją prawie Toyotą Jest boski, a poza tym... podstawowe dane Silnik: 1F-GE z VVT-i 114kW pojemność skokowa 1988 cm3 typ silnika rzędowy sześciocylindrowy max. moment obrotowy 195 Nm przy 4600 obr.


Po spojrzeniu w podpis myślałem że to będzie JTD

Trochę dziwne że tam sa tylko 4 jaśki? Co to jest ta opcja "Snow"?
  
 
Ze starszych lexusów IS jest najładniejszy.
Kiedyś miałem okazję pojeździć takim tylko, że w czarnym kolorze - rewelacja!.
Tylko te 6 kucyków powoduje, że przy dynamicznej jeździe, oprócz wspaniałego pomruku, "trochę spala" benzyny.


  
 
Ano są tylko 4 poduchy. Pozostałe dwie (kurtyny) doszły po drobnym FL, którym zostały objęte modele dopiero z 2001 jak nie 2002 roku.

Opcja SNOW jest związana z system kontroli trakcji. Ponieważ autko ma napęd na tył, bardzo łatwo na śliskim zerwać przyczepność. Włączenie tej opcji powoduje wzmożoną pracę systemu TRC i czasami umożliwia ruszenie z miejsca. A czasami nawet to nie pomaga, tylko dwójeczka i dopiero jedziemy

Spalanie - mi wciąga średio 10l/100km. Chociaż przy baaaardzo dynamicznej jeździe i kręceniem go pod czerwone pole, to i 15 weźmie Tu jest znowu zaleta japończyków z vvt-i - można tym ekonomicznie pojechać, a żeby miał kopa, to przekraczmy 4tyś obrotów, wtedy jest frajda, ale i wir w baku
  
 
Cytat:
2008-04-08 22:15:22, piotr0437 pisze:
Ze starszych lexusów IS jest najładniejszy. Kiedyś miałem okazję pojeździć takim tylko, że w czarnym kolorze - rewelacja!. Tylko te 6 kucyków powoduje, że przy dynamicznej jeździe, oprócz wspaniałego pomruku, "trochę spala" benzyny.


Jestem tego samego zdania! Moje ulubione modele: IS200 i IS 300. Ah gdyby tak jeszcze w czarnej perle
mkr piękne wozidełko, wyposażenie niezłe (mogę pomarzyć), felgi fajowe :-0 nich się dobrze spisuje i przynosi tylko radość z jazdy!

A to fotki ze spotu w Katowicach, gdzie największe zainteresowanie wzbudził oczywiście IS200



A chłopaki to chętnie przypasowywali się do Lesia

  
 
Cytat:
2008-04-09 08:00:07, madzia_83 pisze:
A chłopaki to chętnie przypasowywali się do Lesia



Tak Madzia, tak sobie to tłumacz... moja mina wyraża wręcz bezgraniczny zachwyt, nieprawdaż ?

Fajną miał tą elektrykę fotela, zawsze mi się taka marzyła

Marek, Ty też masz takie guziczki, bo ostatnio nie zauważyłem...

pzdr
  
 
Fajny

Prawie tak jak Mój
  
 
no tak, Marcin już kombinuje jak tu Recaro do niego przełożyć
  
 
Cytat:
2008-04-10 08:35:25, pankuba pisze:
no tak, Marcin już kombinuje jak tu Recaro do niego przełożyć



w tym wypadku akurat demonstrowałem, ile siedziska potrzebowałbym, żeby odpowiednio umieścić moje 4 litery za kółkiem tego wozidła

pzdr
  
 
Ladny i fajny lex
  
 
Prawie taki ładny jak Camry
  
 
Cudo. podoba mi sie od poczatku jego produkcji, no i te zegary mam klawe
  
 
Hehe widze coraz wiekszą rzesze ISowców

Pogratulowac autka

Ja zazdrosze tylko jednego posiadaczom IS200.... niskiego spalania .
  
 
Cytat:
2008-04-11 00:30:36, sterciu pisze:
Hehe widze coraz wiekszą rzesze ISowców Pogratulowac autka Ja zazdrosze tylko jednego posiadaczom IS200.... niskiego spalania .



i manualnej skrzyni, chyba, że też takową posiadasz...

pzdr
  
 
Szukam obecnie takiej furki właśnie - może ktoś ma coś takiego na oku z kolegów.
Obecnie przypolowałem Krajówkę ale bez prądu w fotelach i alcantary.
Stan ogólny niezły poza blacharką - auto nie specjalnie bite było ale obmalowane jest nieco i to w nie najlepszy sposób - mimo że w ASO.
Za to jest z automatem co się chwali i mam zagwozdkę - czy czekać czy brać
Nie pali mi się specjalnie - ale ogólnie nie lekko upolować coś rozsądnego i tez nie chce czekać w nieskończoność.
Czarna perełka Kolegi ładniusia - z fajnym wypasem ale manula znowu .
Pozdrawiam i powodzonka życzę - jeśli jednak ktoś ma ładną sztuke na oku to chętnie sie przykleję
  
 
Rychło w czas odpowiadam, ale co tam - automat w IS200 jest do bani bo nie masz możliwości sekwencyjnej zmiany, jak w automacie w IS300, co dla mnie automatycznie dyskwalifikuje taką skrzynię