Coupe z silnikiem 1,6- Czy warto?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, zastanawiam się nad kupnem hultaja coupe z roku 96, właśnie z takim silnikiem jak w temacie czyli 1,6 i mam pytanie czy warto, czy nie jest tak jak a akcencie z roku 95 że brakuje mu szóstego biegu i czy ogólnie jest warty kupna, Bardzo proszę o porady, z góry dzięki
  
 
przylaczam sie do pytania, niedlugo koncze studia , fajnie by bylo zamienic scoupe na coupe ,ale wlasnie 1.6 bo 2.0 za drogie oc i za duzo bedzie palilo. Jak jest wogole z awaryjnoscia i cenami czesci coupe w porownianiu do scoupe ? Jak z osiagami coupe 1.6 do 1.5 w scoupe ?
  
 
mniejszy silnik nie oznacza dużo mniejszego spalania - wszystko zależy tylko i wyłącznie od Waszego stylu jazdy. Sam mam 2.0 i lubię czasem trochę dynamiczniej i szybciej się przemieszczać, spalanie zamyka się w granicach 7,5~8,5l/100kmph. Dla porównania szwagier ma Xsarę 1.4i i na tej samej trasie przy podobnej prędkości przejazdu (on dosłownie kilka minut stracił na odcinku ~180km) mi wyszło 7,7l podczas gdy jemu 7,8l. Jeśli zaś jedziemy z podobnymi 'obrotami' to faktycznie bierze mu mniej, tylko u mnie np. 3000RPM jest przy około 130kmph a u niego przy 90~100kmph.

Co do OC to wiem, że to kwestia indywidualna zależna od rejonu ale może pierwsze sprawdźcie dokładnie ceny - bo ja płacę rocznie niecałe 50PLN więcej niż za silnik 1,6 a to żadna różnica.
  
 
Cytat:
Co do OC to wiem, że to kwestia indywidualna zależna od rejonu ale może pierwsze sprawdźcie dokładnie ceny - bo ja płacę rocznie niecałe 50PLN więcej niż za silnik 1,6 a to żadna różnica.



Tu masz racje nawet bez zniżek w PZU różnica pomiędzy 1.6 a 2.0 nie będzie większa niż 50-100PLN.

Ja sam mam Sonate z 2.0 ale u mnie spalanie jest na poziomie 10-11 litrów benzyny. Jazda tylko w mieście na krótkich odcinkach.
Dodatkowo nigdy nie oszczędzam pedału gazu .
Na trasie udało mi się zejść do około 8,0.
Pozdrawiam
  
 
tu faktycznie trzeba rozgraniczyć jeszcze typ jazdy - czy to będzie głównie typowa jazda po mieście (krótkie odcinki, mała płynność jazdy, duże natężenie ruchu) czy tez raczej poza nim (dłuższe a nie kilkukilometrowe trasy, większa płynność jazdy). Bo w tym pierwszym przypadku pojemność będzie miała jednak niebagatelny wpływ na spalanie, w drugim zaś wiele jednak zależy od stylu jazdy


[ wiadomość edytowana przez: Weelkoo dnia 2008-05-04 11:34:27 ]
  
 
Moim zdaniem jak coupe to tylko z silnikiem 2.0. Lantra z 116konnym silnikiem nie wykazuje nadmiernej checi do dynamicznej, agresywnej jazdy. Jesli silnik 1.6 w coupe radzi sobie podobnie jak z lantra, to wydaje mi sie, ze jest zaslaby do tego typu pojazdu, no chyba ze komus zalezy tylko na wygladze coupe, a na przyjemnosci z jazdy mu nie zalezy. Moja lantra w cyklu miejsko-podmiejskim spala od 8-9 l/100 przy raczej spokojnej eksploatacji. W samej, spokojnej trasie lyknie z 7-7.5 l/100. Dla porownanie dodam, ze w takich samych warunkach focus tdci spalał odpowiedni 7-8 i 6-6.5 (z tym ze w trasie nigdy nim sie spokojnie nie jachalo )
  
 
A jak właśnie z tymi biegami jest? bo w moim akcencie brakuje szóstego biegu no i jak jadę około 120km to autko wchodzi na wysokie obroty co mnie bardzo drażni. No i chciałabym dowiedzieć się właśnie jak to jest w 1,6 coupe i jakie jest spalanie w porównaniu z silnikiem 2,0
  
 
Cytat:
2008-05-04 21:10:30, gunia pisze:
A jak właśnie z tymi biegami jest? bo w moim akcencie brakuje szóstego biegu no i jak jadę około 120km to autko wchodzi na wysokie obroty co mnie bardzo drażni. No i chciałabym dowiedzieć się właśnie jak to jest w 1,6 coupe i jakie jest spalanie w porównaniu z silnikiem 2,0


moje Coupe 2.0 pali około 11l gazu przy dość ostrej jeździe. Na trasie kiedyś spalił 7,5l benzyny ma 300 obr przy 130km/h.
Raczej 1.6 nie polecam. Chyba, że na zakupy tylko jeździsz.
  
 
Cytat:
2008-05-04 21:10:30, gunia pisze:
A jak właśnie z tymi biegami jest? bo w moim akcencie brakuje szóstego biegu ...


W lantrze 1.6 skrzynia biegow jest dziwnie zestopniowana. Długa jedynka i dwojka, srednia trójka i ktrótka 4 i 5. Powyzej 130 robi sie juz głosno. Wyraznie, odczuwalnie brakuje długiej piątki albo 6tego biegu
  
 
Cytat:
Raczej 1.6 nie polecam. Chyba, że na zakupy tylko jeździsz.


Dla mnie autko ma służyć do jeżdżenia do pracy, na zakupy no i czasem gdzieś w trasę jechać np wakacje więcej będę poruszać się po mieście dlatego myślę o 1,6, ale chciałabym właśnie wiedzieć jak to jest z tym autkiem jakieś wady zalety
  
 
Zajrzyj na forum Coupej i poczytaj opinie użytkowników.
Generalnie każdy kto jeździ tym autem powie Ci, żebyś kupiła 2.0, bo różnica w spalaniu nie jest duża, a 2.0 trzeba mniej wysilić żeby przyśpieszyć. Według mnie jeżeli szukasz autka do miasta to raczej popatrz na coś bardziej zwrotnego, mniejszego.
Ja Coupejką jeżdże ponad 2 lata i nie da się jej nie pokochać
Jeżeli chodzi o typowe koszty użytkowania to hmm olej do wymiany co 10 tys km, w niektórych egzemplarzach często padają łożyska, oraz tylne hamulce potrafią wymagać dość częstego czyszczenia, rozrząd co 60 tys. km.
  
 
ja napsize tak - 1.6 nie warto zrobisz jak uwazasz
  
 
Cytat:
2008-05-04 21:33:32, BartBartez pisze:
moje Coupe 2.0 pali około 11l gazu przy dość ostrej jeździe. Na trasie kiedyś spalił 7,5l benzyny ma 300 obr przy 130km/h. Raczej 1.6 nie polecam. Chyba, że na zakupy tylko jeździsz.



Sorki za pomyłke ale 3000 or jest przy 115 km/h
  
 
Cytat:
Według mnie jeżeli szukasz autka do miasta to raczej popatrz na coś bardziej zwrotnego, mniejszego.


Moje miasteczko nie jest duże i uważam że taka coupetka jest odpowiednia, tylko właśnie muszę zebrać wszystkie za i przeciw
  
 
no to teraz pytanie, jeżeli twoja miejscowość jest mała, czy będziesz miała gdzie kupić części w sytuacji gdy nagle coś się zepsuje, albo czy mechanicy będą chwili podjąć się naprawy hyundaia. Niestety ja kiedyś usłyszałam do Pana, że w hyundaiu a już w Coupe to wogole nie ma szans żeby podjął się cokolwiek naprawiać... w tym momencie sugerują Ci, że Hyundai to G....o a tak naprawde to ukrywają swój brak wiedzy
  
 
Dla mechanika jak auto to nie Golf to jest przechlapane
Do hyundai są problemy z niektórymi częściami ale nawet do popularnych moze tak być (np drogie wtryski itp).
Zawsze szrotem mozna się poratować lub wysyłkowo.
  
 
A co wy mowice ja mam zajebistych mechaników i super sprzedawce czeci wszystko mnie sprowadzi za madre pioniadze(wujek), a mechanik ok wezeni looknie i mowi biore sie jak mi sie nie uda to zloze spowrotem i pojedizeswz gdzie indizej i kasy odemnei nie wezmie a jest sprawdzony - jego motto samochod to samochod nie wazne jaki
  
 
Cytat:
2008-05-09 12:31:49, annetka pisze:
no to teraz pytanie, jeżeli twoja miejscowość jest mała, czy będziesz miała gdzie kupić części w sytuacji gdy nagle coś się zepsuje, albo czy mechanicy będą chwili podjąć się naprawy hyundaia.


Mam znajomego mechanika bardzo dobrego, miałam parę problemów ze swoim accentem postawiłam na warsztat no i nie minęło parę dni już wszystko było zrobione, dla niego nie ma tak że to jest hyundai i nie wie jak to zrobić.
  
 
Cytat:
2008-05-09 21:23:27, Legro_Sz pisze:
....ja mam zajebistych mechaników


Prosisz się o bana
  
 
A i jeszcze mam pytanko, co proponujecie, skrzynie manualną czy automat oczywiście w Coupe?