Cos dla fanow 4x4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
na TVN 24 jest obszerny relacja z III rundy rajdow off-road.
  
 
No w koncu i Jacek wrocil na Forum ... . Bierz sie lepiej za cyklinowanie podlogi i nowe klepki na podloge ... Bo czas juz najwyzszy, aby gdzies pojechac. I nie ogladaj za duzo telewizji w wolnych chwilach ...

I pozdrawiam serdecznie,
Przemek
 
 
Ogladalismy, ogladalismy a jakze . Duzo gadania malo szczegolow. ale te piekne Toyoty na Islandii . Full wypas....
No i oczywiscie pozdrowienia dla Jacka...
  
 
No i odwiedzilem dzisiaj Serwis Lada Januszewski. I cos napisze, co tam zobaczylem. A obejrzalem sobie dokladnie dwie Nivy podczas serwisowania.
1. Pierwsza na numerach ambasady rosyjskiej z emblematem CD. Rocznik jeszcze z tymi przepieknymi trojkatnymi szybkami w dzrzwiach przednich. Ale juz z silnikiem 1.7i. Oryginalny rosyjski grill przedni. Zdecydowanie skromniejszy od mojego "koromysla" jak mawiala moja Babcia i z lepszymi wlasciwosciami terenowymi. Skromny i podniesiony w gore ... !. A nie spadajacy w dol jak u mnie. !!! Ale ... Co najbardziej mnie zdziwilo, to felgi. Felgi 14-stki ... Tak, tak. I oponki Kumho. W rozmiarze ponizej 195. Przebieg auta 39.000 km. Bardzo zadbany.
2. Druga Niva, dopiero co kupiona przez "Mamuske" dla synka ... Co sie smiejecie.... ? Tak mi powiedziano. . Ale juz nie napisze kto mi o tym powiedzial ... . Przebieg auta zerowy. Ale po zakupie wymieniaja w nim wszystko, co bylo poprzednio (plyny, oleje, filtry ... ). Nowe opony Goodyear-a ATR, 205/75R15 z tym bialym otoczkiem ... , no, no ... . Felgi Mangelsa, te z kategorii blysk i promien slonca ... Progi boczne na zasadzie => "Wejdz na podium ... ", no ale przedni grill byl OK. Maly i podniesiony do gory. Estetyka auta na poziomie europejskim, a wrecz swiatowym. Ale Pan, ktory mi te auto pokazywal, to jednak troszke glowa krecil ... hihihihi.

No i tyle i pozdrawiam,
Przemek
 
 
No, ale panowie to chyba jedna z ostatnich szans kupienia nowej Nivy za 40kPLZ . Nowe beda pewnie po 80
  
 
Cytat:
Duzo gadania malo szczegolow. ale te piekne Toyoty na Islandii . Full wypas....


Pewnie, ze tak. To bzdurny program w mojej opinii. Ale juz o tym mowilem w czasie ogniska w Jaroszowcu jak sobie przypominam. Pokaza Ci migawke 6 sekundowa o autach terenowych, na ktorych zamontowane sa opony, ktorych wysokosc siega do dolnej gumowej uszczelki Nivy w drzwiach przednich, a pozniej przechodza do prezentacji "terenowej" wersji Grand Vitara albo innej. ... Juz pary moich kolezkow dalo sie na to nabrac i pokupowalo sobie CRV albo Rav4, a pozniej z "krzaka" po trawie nie mogli wyjechac. Zapewne od razu zauwazyles, ze filmowane Toyota-y miala niewspolmiernie do swojej wysokosci inne kola ... ?

i pozdrawiam,
Przemek
 
 
No wlasnie felgi chyba 14"/14" . I te balony. Plywac mozna... (Moze sciagali z Nivy Marsz )
  
 
Cytat:
2003-07-22 16:43:15, boreg pisze:
Moze sciagali z Nivy Marsz


Wyjołeś mi to z ust. Albo ewentualnie z Nivy 2122.
  
 
I tutaj sie mylicie. Felgi, ktore widzialem byly 14-stkami. A opony mialy rozmiar ponizej 195 oraz nie byly to balony, ale normalne opony szosowo-terenowe. Z czterema lamelami czyli rowkami.
 
 
Przemku, te felgi byly tak szerokie, ze 195 musialyby miec profil trojkatny. To bylo minimum 265, albo i wiecej.....
  
 
Borgu,
Mialy wymiar ponizej 195 w szerokosci opony. Dlatego zwrocilem taka uwage na ich wyglad. Felga 14'' i taki rozmiar. Malutkie oponki. Nawet sam Januszewski byl tym nad wyraz zdumiony jak mi to pokazywal.
=> Swiat nie jest taki, jakim myslisz lub chcesz go sobie wyobrazic"

I pozdrawiam,
Przemek
 
 
195 ale na jakim profilu? Przy 14" to chyba powyzej pelnego . Juz widze te wskazania predkosciomierza . Nastepny bedzie sie przechwalal, ze jego Nivka ciagnie 150 .
  
 
Bylo ponizej 80, czyli standardu dla Nivy. No przeciez Ci tlumacze i tlumacze, ze malutkie oponki. ..., a Ty caly czas zgadujesz ...

>"Swiat nie musi byc taki, jakim sobie go wyobrazasz lub chcesz, aby byl ... "

I pozdrawiam,
Przemek

PS. Nie pisz juz nic wiecej o tych oponach na 14''-stkach ...
 
 
No dobra o 14" juz nic nie bedzie. Ale czy sugerujesz, zebym sobie wstawil kolka od kaszla . I cieniutkie oponki? Poprawi sie dzielnosc w terenie? A ten przeswit to wystarczy na poddomowa kaluze?
To po jaka ch.....e podnosze ta Nivke, jak teraz taki trynd, zeby na malym
  
 
Na malym blotnym? . ... Czy w zimie? przeciez ta Niva, o ktorej pisalem byla z ambasady rosyjskiej na emblemacie CD. Czy Ty uprawiasz szpiegowstwo przemyslowe od swojego przedostatniego posta? ...
 
 
Coz, trynd plynie od gory . A "rewolucyjne" rozwiazania Nivy tez stamtad. Jak wchodzila na rynki, to tez wielu twierdzilo, ze tak sie nie da . A jednak...
Wiec moze teraz wymyslili, ze w bloto na malym ....
  
 
Cytat:
To po jaka ch.....e podnosze ta Nivke, jak teraz taki trynd, zeby na malym


To Ci powiem troche po zydowsku i tym klimacie. .
Jak Ty Borgu zobaczysz moja Nive, co ja Damian podniosl w ostatnia srode, to Ty Borgu siadziesz sobie. ...
Hihihi. ...

I pozdrawiam,
Przemek
 
 
No w ten weekend jeszcze nie zobacze . Ale nic straconego... ...myslisz, ze musze jeszcze do gory
Jak ci sie sprawuje na zakretach, przy duzej predkosci? Nie masz wrazenia, ze sie "kladzie" i ma ochote sie przewrocic? A stabilizator zostawiles, czy tez zostal wyrzucony?
  
 
Przy Waszych wywindowanych Nivkach moja to jak bolid wygląda
tak nisko siedzi ... ale ja teraz mam 3 tygodnie urlopu i zgromadzone części na lifta do nivki mojej więc ...... sami zobaczycie
  
 
Co, jak...?
Podnosicie do góry? Co znaczy się robicie?
Słyszałem gdzies taką opinię, ze Niwka ma i tak wystarczający prześwit na rekreacyjny off-road, zaś takie podwyższenie ma zdecydowanie negatywny wpływ na zachowanie się autka na drodze utwardzonej... staje się ono wtedy po prostu niebezpieczne szczególnie na zakrętach... Nie znam się za bardzo, ale coś w tym pewno jest...