Reczniak Alan 42 Multi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.
Prosze o rade chciałem zakupić recze radio Alan 42 Multi i nie wiem czy warto,jaki jest realny zasieg porozumiewania sie. Radio jest nowe.
  
 
Cytat:
2008-05-12 19:29:24, jaro9-75 pisze:
Witam wszystkich. Prosze o rade chciałem zakupić recze radio Alan 42 Multi i nie wiem czy warto,jaki jest realny zasieg porozumiewania sie. Radio jest nowe.


Realna odległość łączności pomiędzy dwoma ręcznymi radiotelefonami CB 27 MHz nie jest duża. W mieście nawet czasami 200-300 metrów stanowi problem do czytelnej łączności. Odległość między ręcznym a mobilem, też nie zachwycająca (i mało praktyczna do wykorzystania). Do tego dochodzi konieczność taskania ze sobą dość dużego i cięzkiego sprzętu (sporo baterii wchodzi do radia).
Do prozumiewania się przez radio "z ręki" na krótkie dystanse - np. wycieczka górska, rowerowa- polecam radiotelefony w standardzie PMR 446 MHz. Pomimo mniejszej mocy nadajnika (0,5W), fala na tej częstotliwości jest mniej podatna na tłumienie, co powoduje, mniejsze zniekształcenia i dość dobrą jakość łączności. Poza tym nadajniki są małe i wygodne oraz zużywają niewiele prądu. Oczywiście korzystanie z nich również nie wymga rejestracji i opłat. Uśredniony zasięg to ok. 1-3, może 4 km na płaskim terenie, ale łaczność lepsza niż między ręczniakami CB.
Pzdr.
p_18
----------------------------------
President Jackson II + Sirio 5000PL = best performance !