[ASTRA F] Drganie kierownicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy drganie kierownicy przy jezdzie 120 km/h może byc spowodowane luzami na drążku, opony z przodu są nowe i wyważone, przy mniejszej prędkości drgania znikaja
  
 
a jak dawno zmieniales opony??
Gdy sie zmienia opony i wywarza sie,
bo po okolo 200 - 500 km powinno sie wywazyc opony jeszce raz
bo czasmi opona dopiero sie ulozy.

a jak masz luz na drazku to jak ruszasz kierownica na postuju delikatnie w lewo i w prawo to da sie wyczuc luz... sprawdz sobie to.
  
 
opony były zmienione ok. miesiąc temu i przejechałem na nich juz ok. 2 tys. km

  
 
to jedz wywazyc je ponownie, moze uderzyles w cos i skrzywiles felege a moze sie ulozyly,
Ja wymienialem miesciac temu i ostatnio zaczely mi bic tak ze szok!!
okazalo sie ze ani jedna ani druga opona nie jest wywazona z przodu, albo sie pogiely felgi, albo sie ulozyly opony albo zgubilem odwaznik.
  
 
Sprawdź czy nie masz wybitych gum na wachaczu. Ja szukałem winy w wyważeniu kół, a okazało się że guma we wachaczu się oderwała od tulei i koło miało luz ok 3mm przód-tył.
  
 
Mam podobnie i dalej nie wiem co jest grane. Na kołach zimowych wszystko ok. Na letnich kierownica lekko drga przy prędkości od 105 do 120 km/h. Opony nowe, felgi proste.
  
 
Może troche odklepuję temat, ale ja też miałem świeżo wyważone i doważone opony, zawieszenie sprawne, a biły. Pomogło przełożenie koła o 1/4 czyli o "jedną śrubę" względem piasty.