Ciekawostka - sposób na wysokie ceny ON.na stacji.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć - Coś na wysokie ceny ON.

Mała podpowiedź dla tych co maja kopciuszka (diesla) a chcą jakoś wyjść na swoje
Jeżeli macie jakieś hektary , albo ktoś z rodziny ma - brać fakturki za paliwko - no i zwrot 0,85 zł z litra jest.( nazywa się to zwrot akcyzy zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej).- - rocznie przysługuje 86 litrów na ha użytków rolnych.
Jeżeli wy nie macie rancza znaleźć delikwenta z rodziny który sam nie wykorzystuje tego zwrotu i brać na niego fakturki- no a później do urzędu gminy, miasta z wnioskiem i fakturkami czekamy dwa miesiące i kasa wpływa. :auto:
A że w większości każdy rolnik jeździ na red bull ze znalezieniem takiego z rodziny przysłowiową flaszkę nie będzie problemu.

Pozdrawiam i miłej jazdy.

[ wiadomość edytowana przez: YARIS14 dnia 2008-06-19 07:59:32 ]
  
 
No - jest to jakiś pomysł, chociaż ja ostatnio wymyśliłam coś innego:
sprzedać diesla i kupić hybrydę.
Pomysł wydaje mi się niezły, tylko ze zrealizowaniem może być problem...
  
 
E tam jaki problem, większość moich znajomych tak robi łącznie ze mną.
  
 
Pisząc o problemie miałam na myśli zakup hybrydy.
  
 
Ups, dałem ciała, trochę wolno dzisiaj myślę- a hybryda fajna rzecz tylko jeszcze o wiele za droga!!!!
  
 
To jest nie legalne
  
 
Za to niedługo będziemy jeździć na powietrze. Pierwsze jaskółki już są:

http://www.eurocarblog.com/post/985/the-tata-nano-could-see-a-compressed-air-engine
  
 
Legalne jak najbardziej .
Jeżeli ktoś nie wykorzystuje sam tego limitu a spełnia określone warunki to spokojnie i bez strachu można coś takiego stosować.
Mnóstwo jest ludzi którzy mają jakieś grunty na wsiach ( a mieszkają w mieście) .
Aha i najważniejsze , najlepsze jest to że nie musisz posiadać traktora (dziwny pomysł naszego ministerstwa) wystarczą same grunty.
Zresztą na wsiach jest to stosowanie nagminnie, wujek, ciotka i pociotka mają hektary a syn, siostrzeniec, znajomy diesla.
A teraz łatwo policzyć.
z litra masz 0,85 zł
Powiedzmy kupisz 400 litrów oN- tyle każdy kupuje- zwrotu masz z tego 340zł. Całkiem milo co?