Albrecht - AE5280

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie koledzy !!!
Posiadam radyjko Albrecht ae5280, oraz antenkę około 30-40 cm. Na radyjku na wyświetlaczu po wciśnięciu manetki zapala się AX i kiedy mówi się do mikrofonu to wyskakuje skala, która wzrasta o 1- 2kreski. Skala jest większa posiada 5 kresek. Czy winą "słabego nadawania" (dwie kreski na skali) może być kiepska antena ??? Moze przede wszystkim to antena ? Może ktoś zaopiniuje radyjko?? Ewwntualnie jaką antenę proponujecie max 80 cm!!!

dziękuje i

Pozdrawiam !!!!
  
 
Sygnał diodowy w radiu nie jest dobrym wyznacznikiem jakosci nadawania. Podłącz miernik SWR i sprawdz sygnał - będzie wszystko jasne.
Najkrotszą antene jaką moge polecic to Wilson Little Will ma ok. 1 m. Krotszych nawet nie znam
Albrechty to bardzo dobre niemieckie radyjka z tego co wiem scisle wspołpracują z Alanem.
Jesli radio było wyprodukowane na niemiecki rynek ( wtedy na obudowie jest znaczek z charakterystyczną trąbką ), to nadajesz z mocą 1W ale to zaden problem.

[ wiadomość edytowana przez: zp dnia 2008-06-29 18:57:36 ]
  
 
dzięki za informację !!!! Tak jest to radyjko z odzysku rynku niemieckiego !!! przestrojone i działające w pełni na polskich drogach !! Moja sugestia co do anteny jest podyktowana tym, że gdy antena jest schowana w samochodzie) i wciskam manetkę wówczas tx nie zapala się i również nie wyświetla się wskaźnik. Kiedy antena jet na dachu wówczas wszystko zaczyna reagować
  
 
Cytat:
2008-06-29 19:10:37, arcz pisze:
Moja sugestia co do anteny jest podyktowana tym, że gdy antena jest schowana w samochodzie) i wciskam manetkę wówczas tx nie zapala się i również nie wyświetla się wskaźnik.


Takich sytuacji powinienes unikac, bo mozesz spalic radio - końcowkę mocy
  
 
OOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!! wielkie dzięki za radę !!!!