Polonez polerowanie + foty

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Poprzedni założyłem chyba w złym dziale wiec zakłądam drugi jeszcze raz mam nadzieje ze w dobrym
Mam poloneza z 97 roku w tragicznym stanie nadwozia. Błotniki pokrywa rdza a dach jak zobaczycie na zdjęciach ma popękany lakier. Nigdy
nie polerowałem samochodu i pomyślałem, że moge poćwiczyć na polonezie bo i tak duyżej szkody nie będzie.
Pod zdjęciami dachu zadam wam pytania, a oto zdjęcia :









jak widać na zdjęciach na dachu lakier jest popękany, ale tylko na dachu w innych miejsach nie jak na polneza dość dobry

Tak jak pisałem będzie to moja pierwsza polerka, moja i tego poloneza także, wiec mamy do was pare pytań
1) czy polerowanie może jeszcze bardziej uszkodzić lakier na dachu i może lepiej go nie ruszać?
2) czym go polerować?
3) mam jakąś polerka kupioną chyba w makro pale ładnych lat temu i nei wiem czy się do czegoś nadaje więc może lepiej ręcznie?
4) jakiś środków użyć? past, mleczek itp nie mam o tym pojęcia więc musicie mnie poinstruować.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdro
  
 
Jesteś pewien, że ten Polonez ma na dachu pierwszy lakier? Jak dla mnie to przynajmniej był raz malowany i to byle jak.
  
 
Dokładnie nie widziałem jeszcze żeby w Poldku tak popękał lakier ... w takim stopniu

kolega MichalSW ma racje moim zdaniem

pozdr