Wyciek płynu chłodniczego 2106 jaka to część?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Ponieważ moja ładziana rzadko jeździ i większość rzeczy od 30 lat jest oryginalnych to w końcu coś musi zacząć się sypać.

Mam wyciek płynu chłodniczego i wydaje mi się, że chyba zlokalizowałem sparciały przewód. Kapie podczas postoju czystym płynem. Po obmacaniu wszystkich części mokro jest na króciutkiej rurce między termostatem, a pompą wody. Poza tym raczej sucho (chyba, że gdzieś chłodnica...?).
Moje pytanie brzmi jak się ten króciutki wąż nazywa, jaką ma średnicę i o co prosić w motoryzacyjnym.
Drugie pytanie brzmi: jak po wymianie tegoż elementu odpowietrzyć układ?

Dziękuję z góry za pomoc.

edit: Łada 2106, silnik 2103

[ wiadomość edytowana przez: wejlantf dnia 2011-09-23 08:52:52 ]
  
 
Witaj Kolego! Przerabiałem ten temat w mojej Ładzie 2106 z 1997r. Nie warto kupować nowego gumowego przewodu, bo jest drogi i zbyt długi. Postaraj się wyciąć taki gumowy przewód na najbliższym szrocie z powypadkowego auta. W domu przytnij ten przewód na długość odpowiadającą staremu i go zamocuj. Zalej chłodnicę pod korek i dolewaj płynu przez cały czas przy pracującym silniku. Jeśli płynu będzie pod korek chłodnicy, wkręć korek i wlej płyn do zbiornika wyrównawczego - tak na 3/4 jego wysokości. Zakręć korek zbiorniczka i wybierz się na przejażczkę Twoją staruszką. Obserwój wskażnik temperatury, na postoju przy gorącym unieruchomionym silniku silniku sprawdź poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym i ewentualnie dolej do 3/4 wysokości. Jeśli wskazywana temperatura po ponownym uruchomieniu silnika będzie stabilna w granicach około 90 stopni to wszystko jest ok. Jeśli nie, po raz kolejny sprawdź poziom i dolewaj płynu, aż do skutku. Pozdrawiam. Ps. Szukam prostokątnego, podłużnego emblematu z napisem Łada 1500S jaki znajdował się na klapie bagażnika w dolnym prawym jej rogu. Ladfan.