Schowek pasażera [B] + zdjęcia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zacięty mechanizm zamka, uszkodzony zamek, schowek zamknięty i nie daje się go otworzyć? Tak się go otwiera:

Wersja HARD
1. wsunąć wygięty drut lub kawałek blaszki ( np. śledź od koputera) w okolice rygla lewego
2. ciągnąć za drzwi schowka w prawą stronę
3. drutem starać się nacisnąć rygiel
PROBLEMY: można wyłamać rygiel, popękają prowadnice drzwi schowka
CZAS: 10-15s
Da się to zrobić ale nie radzę, albo będziemy mieli szczęście albo później czeka nas wymiana co najmniej mechanizmu zamykania schowka


ja zrobiłem taki haczyk z komputerowego śledzia


ciągnąłem drzwi schowka w prawą stronę i gmyrałem przy lewym ryglu


Wersja SOFT
CZAS: 1h ( z napojami chłodzącymi: nieograniczony)
NARZĘDZIA: wkrętak krzyżowy średni, wkrętak płaski mały, szczypce
ZALETY: nie trzeba wyjmować schowka! a co za tym idzie odpinać rurki od klimy itp. jeżeli ktoś się upiera ( albo wymienia schowek - konieczne klucze torx)

1. podwadzić i zdjąć boczną osłonę nawiewu od strony pasażera



2. odkręcić śrubę od górnego nawiewu, podwadzić plastikowe zabezpieczenie, odpiąć przewód oświetlenia nawiewu, wyjąc górny nawiew






3. odkręcić pozostałe śruby maskownicy nawiewu, wyjąć nawiew



4. wcisnąć prawy rygiel, drzwi się otworzą ( jeżeli rygle nie są połączone, po odblokowaniu prawego wcisnąć lewy rygiel cienkim drutem)



5. drzwi są otwarte, odkręcamy wszystkie śruby od drzwi



6. wybijamy zawiasy drzwi, wystarczy je wysunąć cienkim wkrętakiem i wyjąć szczypcami





7. teraz jest lepszy dostęp do śrub na środku drzwi schowka ( 2 szt), odkręcamy je

8. wyjmujemy blachę z drzwi



9. odkręcamy mechanizm z ryglami





10. jest winowajca - u was może to być coś innego, generalnie albo mechanizm naprawiamy albo wymieniamy, ja skleiłem i zadrutowałem "na zaś"





11. montujemy i skręcamy w odwrotnej kolejności




[ wiadomość edytowana przez: urg dnia 2008-08-08 08:02:58 ]