Alan 109 czy alan 199

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Planuje kupic radyjko z anteną TTI ml145 (w przedziale cenowym do 300 zł) zastanawiam się między alanem 199 a alanem 109. Bardziej jestem nastawiony na kupno alana 199, chociaż słyszałem że to radyjko jest ,,szumołapem". Jak myślicie które wybrac? pomóżcie.
  
 
Z tych dwoch zadnego.
Z tanich polecic moge Unidena, Alana 102, Onwe MK3
Lepiej zrobisz gdy dołozysz troche kasy i kupisz radio z funkcją RF-gain
  
 
Cytat:
2008-09-30 20:01:39, zibi842 pisze:
Witam. Planuje kupic radyjko z anteną TTI ml145 (w przedziale cenowym do 300 zł) zastanawiam się między alanem 199 a alanem 109. Bardziej jestem nastawiony na kupno alana 199, chociaż słyszałem że to radyjko jest ,,szumołapem". Jak myślicie które wybrac? pomóżcie.


Nie polecam Alanów. Nie mają najlepszej opinii jeśli chodzi o jakość i bezawaryjność. Z małych radiotelefonów polecam sprzęt firmy President. Na prawdę warto dołożyć pieniędzy i poczuć wyraźną różnicę w odbiorze. Dodatkowo m.in. Presidenty mają zaimplementowany filtr ANL, który w większości nowszych aut jest niezbędny ze względu na emitowane zakłocenia od silnika, instalacji elektrycznej itd... Z małych, dość dobry jest też Uniden (np. 520XL), ale niestety nie spełnia polskich norm technicznych i UKE zakazał jego sprzedaży na terenie RP (patrz strona : http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=ArticleStats1&news_cat_id=291&news_id=1215&layout=1&page=text ). Wiele osób kupuje sprzęt firmy Intek, ale w jego przypadku także czuć różnice in minus w stosunku do radiotelefonów Presidenta (wiem to z autopsji).
Pozdrawiam.
p_18

------------------------------------------------
President Jackson II + Sirio 5000PL = best performance !
  
 
President ostatno "zszedł na psy" jakośc jego chińskiej produkcji jest beznadziejna.
  
 
Cytat:
2008-11-12 13:11:11, zp pisze:
President ostatno "zszedł na psy" jakośc jego chińskiej produkcji jest beznadziejna.


Biorąc pod uwagę ranking firm na rynku, moje doświadczenia z Alanem (może miałem pecha...), nadal jednak zakupienie tej marki, zamiast Presidenta, byłoby tylko wtedy uzasadnione, gdyby Alan nagle, drastycznie porawił jakość swoich produktów. Poza tym mam Presidenta i sobie chwalę . W porównaniu z moim, np. wysoki model- Alan 8001, patrząc na testy, wypada nienajlepiej. Tak więc, nawet jak Kolega pisze, że President "obniżył loty", to Alan .... itd....