Uniden520 - co z homologacją? i jaka antena?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pomóżcie jeśli możecie...
Upatrzyłem sobie Uniden 520. Ale przeczytałem parę wypowiedzi, że w Polsce jest to radio niedopuszczone przez UKE (tak też zresztą podaje wikipedia). Z drugiej strony czytam (również na tym forum), że można kupić Unidena z homologacją. No to jak to w końcu jest. Było by dziwne gdyby UKE zabroniła kupowania radia a jednocześnie przyznawała mu homologację, czyż nie?

I druga sprawa - antena.
Do Uniden520 proponują mi antenę Sirio 145 albo IC 100. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z takim zestawieniem? Którą wybrać? A może lepiej jeszcze jakąś inną?
Będę wdzięczny za pomoc.
  
 
Jak ktoś pisze że sprzedaje U520 z homologacją (prawidłowa nazwa: deklaracja zgodności) to raczej zwyczajnie ściemnia, a świstek jaki daje z radiem to ksero deklaracji sprzed kilku lat...
Miałem okazję kupić 3 różne sztuki U510 z takich aukcji i w każdym przypadku DZ okazywała się bezwartościowym papierkiem wydanym dawno temu firmie Canex albo Protrade (jedno i to samo), ew. DAX itp. importerom Unidena.
W tej chwili o ile się nie mylę nie ma oficjalnego improtu Unidena do Polski, a wszystko co można kupić to import własny z Chin albo USA przestrajany mniej lub bardziej fachowo w Polsce z dodanym bezwartościowym ksero deklaracji...
Co nie zmienia faktu, że nadal są to całkiem niezłe radia Pod warunkiem że dobrze przestrojone...

Pozdrawiam!
  
 
Radio dla początkującego mobilka bardzo dobre.
Antenka Sirio ML-145 bardzo dobrze współgra z tym radiem,
sam kiedyś miałem taki zestaw, niestety kiedyś komuś spodobała się moja antenka i teraz mam Prezia MS-145
  
 
Radio jest naprawdę bardzo dobre, ale brak homologacji