Strumienica czy Tłumik - oto jest pytanie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam w planach założyć strumienicę i chciałem zapytać kogoś kto już ma -
Czy jest dużo głośniej?
Czy to coś w ogóle daje?
  
 
Mam PN C+, zalozylem strumienice zamiast srodkowego tlumoka, oraz zwykly tlumol zamiast kata. Jestem bardzo zadowolony z tej inwestycji.
Ale przechodzac do odpowiedzi na Twoje pytanie... Nie jest glosniejszy!
Ale mozliwe ze u Ciebie bedzie glosniejszy gdyz ja mam Plusa i u mnie sa CHYBA inne tlumoki...

Pzdr
  
 
Ja mam strumkę zamiast pierwszego tłumika. Mam Poldka analoga nie odczuwam różnicy żeby było głośniej. Facet który mi montował strumke mówił że niektórzy montują ją jako tłumik końcowy wtedy jest głośno Także polecam czy auto po samej strumce leci jak burza to nie ale chodzi lepiej
  
 
Cytat:
2003-07-31 22:07:54, bandzior pisze:
Mam w planach założyć strumienicę i chciałem zapytać kogoś kto już ma -
Czy jest dużo głośniej?
Czy to coś w ogóle daje?

nie wiem jakna gazniku ale na wtrysku daje niezlego kopa,i nie ma specjalnej roznicy w "glosie"jesli chcesz miec dobry "glosowy"efekt zamiast kombinowac ze strumienica zamontuj sobie odkryty filtr powietrza,najlepiej ze sportowym wkladem
  
 
Moge tylko dodać że dużo zależy tez od strumienicy jaka ona jest Nie mówię od rau im droższa tym lepsza ale przeważnie tak jest że wraz z ceną idzie rówież efekt. I tak np. Michael ma strumienice w cenie ok 450 zeta i słyszałemze efekt jest dość znaczny podobno łuskowa supersprinta około 150 zł tezjest efekt. Jednak uważam że niektórzy mają zbyt duże oczekiwania wobec samej struminicy. To tak jak ze stożkiem. Udowodniono że stożek w seryjnym silniku nic nie zmieni a przyrost mocy będzie nie odczuwalny. Jednak wszędzie na folderach czytam przyrost mocy aż o 20 % 10 % !5%. Idźmy dalej świece np. Brisk też bzdura 15% przyrostu mocy, czytałem w książce Tuning i Sportowe Modyfikacje Samochodu po testach przyrostmocy może być w granicach 2-4% A po prostu ktos sie na ogląda reklam i pomysli strumienica 20 % stożek 20 świece 15 % (a z matematyki pamięta ze procenty można dodawać) wyjdzie mu 55% czyli co przyjąć że ze 100 konnego silnika po tych zabiegach będzie 155 koni Nie wierzę Ale to tak na marginesie nie mówie że np. Alan nie moze odczuć różnicy bo on to wie najlepiej. Ja po prostu po założeniu strumki wyjechałem na obwodnicę przejechałem sie 160 no i nie wiem wcześniej też tak latał
  
 
dla tego napisalem ze nie wiem jaki to ma efekt na gazniku,ale po zamianie katalizatora na strumienice jest roznica.i male sprostowanie nie posiadam filtra stozkowego ale okragly firmy KING DRAGON,usunolem obudowe filtra z termostatem,zostala tylko dolna czesci pokrywa
  
 
Cytat:
2003-08-02 23:35:03, Alan28 pisze:
dla tego napisalem ze nie wiem jaki to ma efekt na gazniku,ale po zamianie katalizatora na strumienice jest roznica.i male sprostowanie nie posiadam filtra stozkowego ale okragly firmy KING DRAGON,usunolem obudowe filtra z termostatem,zostala tylko dolna czesci pokrywa


Alan źle mnie zrozumiałeś mi nie chodziło konkretnie o Ciebie ale tak sie jakos rozpisałem ze zaszedłem az do stożków natomiast nie miałem na mysli nikogo konkretnego w mej wcześniejszej wypowiedzi
  
 
Spoko Wodzu gra muzyka jezu jestem trzepniety!!!jestem przez DUZE T!!!bylem od 12 do 23 w pracy pozniej cholowalem kolesia ktoremu nawalila faworitka(123km w jedna strone)wlasnie wrocilem i jeszcze siedze na necie?!?!?!ide spac bo o 7:00 pobudkkkaa......do dupy(ale zarobilem 100 euro)
  
 
Ciesz mnie to bardzo ze ktos tak sie przyklada i pisze duzo naforum takich wiecej
  
 
Wszystko się zgadza ale samo wywalenie katajuż dużo daje - a ja ma zwykły tłumior i czy w tej sytuacji to coś da? Bo wszyscy pisą że wsadzili strumke zamiast kata a zamiast zwykłego tumka??
 
 
nie wiem,ale sproboj pojezdzic bez calego osprzetu filtra powietrza,kiedy otwozysz druga przepustnice wtedy jest RYK!!!!a zeby to mialo rece i nogi odpowiednio to wykonaj i nawet na standartowym wkladziw wypas miodzio
  
 
No moj koncowy jest zwykly jednak w bardzo przystepnych cenach ma Tekla Motorsport bo już za sto pare zeta wiec czemu nie spróbować
  
 
Polecam tłumik końcowy Michael-sportowy Jest cichszy od zwykłego, tylko fajnie mruczy na wolnych
  
 
Hmmm nie wiem czy wstawienie zamiast kata strumki jest dobrym pomyslem, mi to odradzono, choc bylem napalony jak... Gadalem i to nie z jednym ale z kilkoma osobami na ten temat i wiekszosc wypowiedziala sie w ten sposob : "strumka zamist kata moze Ci zepsuc silnik, bo bedzie dzialac jak odkurzacz, co prawde ma tak dzialac ale nie tak blisko silnika... " Ja mam w miejscu srodkowego tlumoka strumke i jako tako jest...
Pzdr