PODŚWIETLENIE ŚRODKOWEJ KONSOLI CARINA II

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzisiaj odebralem moje autko, do tej pory sie remontowala.

Zauwazylem ze na konsoli srodkowej dziala tylko podswietlenie przycisku ogrzewania tylnej szyby. Moj ojciec twierdzi ze od czasu do czasu zapala sie podswietlenie regulacji temperatury ogrzewania oraz reszty rzeczy z nim zwiazanych.

Moje pytanie brzmi czy ciezko sie dostac pod te plastiki i jakie zarowki tam sa? Wolal bym byc odrazu przygotowany. Zauwazyle takze ze podswietlenie zegarow takze jest slabe.

Prosze o jakies porady
  
 
Witam jestem nowy na forum ale mysle ze akurat na ten temat moge cos poradzic. Nie wiem jaki dokladnie masz model Cariny ja mam 2.0 DXL z 91r


Tak wiec w odpowiedzi na twoje pytanie zeby dostac sie do konsoli srodkjowej, muszisz sciagnac nawiewy centralne nastepnie odkrecic sruby mocujace ktore znajduja sie od gory (jak zdejmiesz nawiewy to powiny byc) nastepnie musisz odkrecic 2 albo 4 srubki na dole przy dolnym schowku pod popielniczka. i wyciaga sie caly panel srodkowy. proponowalbym jednak wyciagnac radio gdyz pzewaznie zawadza. Odnosnie zarowek to nic nie pomoge bo nie wiem.

Jesli jednak chodzi o podswietlenie zagarow to mialem identyczny problem, praktycznie wogole nie bylo widac podswietenia.

zeby wymienic zarowki odpowiedzialene za podswietlenie licznika trzeba odkrecic 4 sruby mocujace go a nastepnie wyjac, nie trzeba odpinac calej wiazki kabli bo to nie potrzebne wystarczy go dobrze wygiac. Zarowki odpowiedzialen za podswietlenie sa oznaczone takimi niebieskimi czy fioletowymi kapturkami, jak odkrecisz licznik to bedziesz wiedzial o co dokladnie chodzi. w kazdym badz razie jest ich doklanie 3. sa to zarowki W5W. Ja zrobilem tak pojechalem do sklepu forda i kupilem 3 zarowki W5W bodajze 5Wat i swiecily o wiele wiele lepiej jednak jesli juz chcesz zmieci podswietlenie licznika to na alegro jest pelno zarowek, diod do montazu. Ja obecnie mam zamontowane te
http://www.allegro.pl/item499626696_postojowki_w5w_t10_hp_chip_6w1_180_stopni.html
, i powiem ze efekt jest niezly.

Milej pracy i powodzenia
  
 
ile ci zajelo dobranie sie do podswietlenia zegarow ?
  
 
Dołączę się do pytania
Planuję zmianę oświetlenia zegarów i konsoli środkowej na niebieskie.
Ale muszę wiedzieć jaki typ żarówek tam występuje?

Chcę kupić diody LED.
  
 
do podswietlenie?? dokladnie 5 min

do odkrecenia sa tylko 6 srubek a potem tylko wykrecic zarowke, wsadzic diode i dziala
  
 
namierzylem dwia ktore znajduja sie nad zegarami , gdzie sa dwie pozostale ?
  
 
sa trzy w jednej lini. powiny miec niebieskie plastiki
  
 
Jest regulacja ( po lewej stronie kierownicy) wzmocnienia podświetlenia wskaźników.
  
 
Ja ostatnio zmieniłem sobie podświetlenie zegarów i konsoli środkowej na niebiesko
Super to wygląda.

Pod zegary założyłem te diody (3 sztuki):

http://allegro.pl/item543414306_postojowki_5_led_w5w_t10_super_flux_320_stopni.html

Naprawdę super efekt, równomiernie i jasno oświetlone cyferblaty
Polecam ten typ żarówek!

Natomiast do konsoli środkowej włożyłem tą diodę:

http://allegro.pl/item528067278_diodowe_zamienniki_t5_r5_dioda_smd_zegary_mocne.html

Efekt znakomity!
Tylko pamiętajcie,żeby kupić wersję bez cokolika
Ja do montażu musiałem ją wyjąć z tego plastiku

Acha - konsolę środkową odkręca się dwoma wkrętami , które znajdują się we wnęce popielniczki pod zapalniczką