Jakie najniższe spalanie udało mi sie osiągnąc....

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
a wiec co...

mysle ze taki temat na czasie

mysle ze jak ktoś gdzies w trase bedzie jechał lub po miescie i sprawdza spalanie to bedzie mógł coś dopisać

słyszałem ze im nowsze teraz auta to coraz wiecej palą zamiast coraz mniej maja nawet taką samą pojemnosc jak te starsze

Mi Cariną w Trasie nad morze do Mielna z Wrocławia udało sie osiągnąc 5,4l/100km. Pojazd Toyota Carina E Liftback o pojemnosci 1.6 4a-fe. Okres jesienny , był to pażdziernik , auto bez klimatyzacji. Na pokładzie trzy osoby łącznie z kierowcą i zero bagazu dodatkowego. Wyjazd poprostu na jeden dzień . Trasa nie odbywała sie gownymi drogami tylko bocznymi. Dlatego prędkośc jaką mi sie najwiecej udalo osiągnąc to 110km/h moze z dwa razy. Tak to zwykle 90km/h.

Dodam ze nigdy nie powtórzyłem tego wyniku juz. Zreguły to tak w okolicach 6l/100km pali mi w trasie , oczywiscie mówiąc w okolicach mam na mysli ze czasem wiecej , mniej prawie wogóle ja 6 .








[ wiadomość edytowana przez: sterciu dnia 2008-12-29 16:00:30 ]
  
 
Mojemu tacie stara Camry 1.8 na autostradzie w niemcowni przy 140km paliła 4,5(słownie: cztery i pół)litra/ PB a w PL ok 5,5, nigdy nie paliła więcej niż 6L PB. Ja jej nie ujeżdżałem na tyle, aby spalanie sprawdzać To jest samochód

A granatowa z potężnym silniczkiem 2.2 pali w trasie ok 9l/ LPG przy prędkości do 140km/h
  
 
6,48l na trasie lublin-gliwice przy jezdzie na obrotach i 140-190. bylem w szoku,ze tylko tyle wsiorpala.
hehe ogolnie taka anegdota z tym. brejdak tak poganial, jechal pierwszy astra f 1.6 16V raz,ze nie bardzo dawal mi rade uciec a dwa,ze po powrocie stan oleju mu sie skonczyl hehe nie ma to jak toyka
  
 
Warszawa - Mazury (Pisz) 4,7... tyle ze powyżej 120 robi się głośno
generalnie po trasie wychodzi 5-5,2
  
 
Ja tu się nie będę wypowiadał, chyba, że założę konkurencyjny wątek "Jakie najwyższe spalanie..."

2.2 8,68 Pb
2.2 10 LPG

V6 9,74 Pb
V6 11,21 LPG

pzdr
  
 
Nie mierzylem nigdy raczej , pamietam kiedys cos okolo 6.5l zarejestrowalem golfem, ale to tez niedokladne moze byc. Raczej najwyzesze spalania staralem sie mierzyc. Ale spoko, dzis tankowalem do pelna , to zrobi sie pomiar, jechalem raczej bez "szalenstw" (w zaleznosci jak kto te slowo interpretuje )
  
 
U mnie różnie. Tankuję i przeliczam przeważnie po przejechaniu 300- 350 km. Trasa + miasto czyli mieszanka. Wychodzi i niżej zejść nie chce 6,7 l/100 km. Mówimy o Corolli E9.

Natomiast E8 paliło 5,6 l/100 km i było naprawdę pięknie. Tyle że lżejsza była no i miała gaźnik.
  
 
8,0 LPG Carina E 2,0 kombi, trochę załadowana gratami urlopowymi znad morza.

Trasa Piotrków Tryb. - Kraków, środek nocy, cały czas równiutko 100km/h.
To był jeden, jedyny raz z takim spalaniem.
Pozdro.
  
 
8.5 LPG na trasie predkość 120 do 140 km/h.
Najmniej moja spaliła 6.4 Pb jak jeszcze śmigała tylko na Pb a gazu raz było 7.8.
  
 
IS 200 - 8,73 PB95 (silnik 2,0 R6 VVTi oczywiście )
Yaris - 4,1 PB95 (silnik 1,0 VVTi )
Lancer X - 6,9 PB95 (silnik 1,8 MIVEC )

Z czego Lexusem i Lancerem na trasie do Dębicy, a Yarisem po okolicznych miejscowościach, kiedy chciałem sprawdzić jak najniżej uda mi się zejść Wszystkie pomiary na pełnych zbiornikach czyli w zalezności od auta przebiego 600 - 700km.

Jeszcze dodam, że max co mi się udało z Lexa wycisnąć to 14,5l/100km na "przebiegu" dokładnie 111km - upalanie Więc nie jest to bestia paliwożerna

[ wiadomość edytowana przez: mkr dnia 2008-12-31 16:46:38 ]
  
 
Mnie osobiście udało się raz jedyny zejść poniżej 7l... a było to latem pięknego roku 2006.... spalanko wyniosło 6,72l100km a jeżdżę corolcią e-9 z silnikiem 1,6 16V a maksimum jakoś zimą i w nerwach.... 11,5l
  
 
Jak widzę niemam się czym chwalić ale co tam ave 1,8 7a-fe trasa Warszwa Chorwacja powrót około 3 tys km osoby bagaż + klima często ale nie cały czas 8,8-8,9 lpg prędkości około 130 w porywach do 195 (raz) .Srednio pali 10 gaziorka w trasie solo nawet poniżej 8 ale nieprzekraczając 110
  
 
735i najmniej mi wyszlo 14.7l/100km

No ale wiadomo, jakby sie postarac, to na trasie by sporo nizej zeszla, bo np. przy 100km/h 2200rpm, chwilowy wskaznik paliwa wskazuje okolo 8l/100km.

(moze nie byc super dokladnie, bo przeliczam z mpg)


[ wiadomość edytowana przez: CzapCzap dnia 2009-02-06 01:06:40 ]