Toyota aygo - akumulator się rozładowuje

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, kolega ma toyote aygo z 2005r., silnik - 1L, benzyna; obecnie problem z akumulatorem; miałem kilka lat temu taki sam problem ale pamiętam, że Bigelektron na forum opisał sposób jak to zdiagnozować - wszystko wyłączyć i pozamykać samochód i w instalację elektryczną należy wpiąć amperomierz i patrzeć jaki pobór prądu pokazuje amperomierz - jak pokazuje pobór fabryczny, to instalacja elektryczna jest ok i wina akumulatora; a jak pokazuje pobór wyższy niż fabryczny, to jest zwarcie gdzieś w instalacji i trzeba szukać gdzie to zwarcie bo tam wysysa prąd z akumulatora (tak naprawiłem moją carinę - okazało się, że było zwarcie w radiu).

Teraz pytanie - jaki jest fabryczny prawidłowy pobór prądu w toyocie aygo (oczywiście pozamykana i wszystko wyłączone)?
  
 
Cytat:
2014-12-08 10:01:21, carinae20gli pisze:
Witam, kolega ma toyote aygo z 2005r., silnik - 1L, benzyna; obecnie problem z akumulatorem; miałem kilka lat temu taki sam problem ale pamiętam, że Bigelektron na forum opisał sposób jak to zdiagnozować - wszystko wyłączyć i pozamykać samochód i w instalację elektryczną należy wpiąć amperomierz i patrzeć jaki pobór prądu pokazuje amperomierz - jak pokazuje pobór fabryczny, to instalacja elektryczna jest ok i wina akumulatora; a jak pokazuje pobór wyższy niż fabryczny, to jest zwarcie gdzieś w instalacji i trzeba szukać gdzie to zwarcie bo tam wysysa prąd z akumulatora (tak naprawiłem moją carinę - okazało się, że było zwarcie w radiu). Teraz pytanie - jaki jest fabryczny prawidłowy pobór prądu w toyocie aygo (oczywiście pozamykana i wszystko wyłączone)?

Im mniej tym lepiej , nie powinno przekraczać 60mA

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer